Bakan Pekcan'dan esnafa müjde üstüne müjde!

Güncelleme: 17.10.2019 20:34

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Esnaf çektiği krediyi ister 3 ister 6 ayda ödesin, ödeme sürelerini de 4 yıldan 5 yıla çıkaracağız. 100 bin TL’ye olan kadar olan kredilerde yüzde 2 komisyon alınmayacak. 100 binin üzerindeki kredilerde de yüzde 2 yüzde 1’e düşecek" dedi.

Bakan Pekcan, Antalya’nın Manavgat ilçesindeki bir otelde Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği(TESKOMB) tarafından düzenlenen istişare toplantısının kapanış programına katıldı. Burada konuşan Bakan Pekcan, esnaf hamisi bir cumhurbaşkanları olduğunun altını çizerek, esnafla ilgili götürdükleri hiçbir öneriye hayır demediğine değindi.

560 bin esnafın TESKOMB’tan kredi kullandığını aktaran Bakan Ruhsar Pekcan, “40 milyar TL kullanmış. Sadece bu sene 9 ayda 200 bin esnafımız 20 milyar kredi kullanmış. Bizde esnaf ve sanatkarımızı çağın gereklerine göre faaliyet gösterebilmesi dış dünya ile iletişimde olması, e- ticaret yapabilmesi yönünde eğitimlerimizi sürdürüyoruz” diye konuştu.

Esnafa müjde

Esnafın taleplerini de değerlendirdiklerini vurgulayan Bakan Pekcan, “ Halkbank’ımız da burada, yeni kredilerimizin ödemelerini esnaf çektiği krediyi ister 3 ister 6 ayda ödesinler, ödeme sürelerini de 4 yıldan 5 yıla çıkaracağız. 100 bin TL’ye olan kadar olan kredilerde yüzde 2 komisyon alınmayacak.100 binin üzerindeki kredilerde de yüzde 2’yi yüzde 1’e düşürecek. Bizde sizden bir şey bekliyoruz. Sizden beklentimiz var. Sizde istihdam oluşturacaksınız. Her biriniz yanınıza en az bir eleman alacaksınız. Bunu takip edeceğiz. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Merkez Bankası faizleri bir kez daha indirdi

Yurt dışı kredi borçlarında dikkat çeken azalma

Hakan Atilla duyurdu! İki sıfır atılacak

Sabancı aylar önce saatığı Temsa'yı geri alıyor
Bakan duyurdu! 6 gün sürecek seferberlik başladı

Dolarda günün rakamları

Gram altın rekor tazeledi!

Dolar açılış rakamları belli oldu!