Dev yatırımı Türkiye'den almak için harekete geçti

Güncelleme: 16.10.2019 14:19

Suriye'nin kuzeyindeki Barış Pınarı Harekatı gerekçesiyle Alman otomotiv devi Volkswagen'in Manisa'da planladığı fabrika yatırımını ertelediği iddiaları sonrası yatırım yeri noktasında Türkiye ile birlikte öne çıkan ülke olan Bulgaristan'dan dikkat çeken bir hamle geldi. Bulgaristan, fabrika için vereceği devlet teşvik miktarını ikiye katladı.

lman otomotiv devi Volkswagen'ın (VW) kuracağı yeni fabrika için yer arayışında Türkiye'nin en ciddi rakibi olan Bulgaristan, fabrika için vereceği devlet teşviki miktarını ikiye katladı.

'İKİ KATI İÇİN HAZIRIZ'

Deutsche Welle Türkçe'de yer alan habere göre; Bulgaristan'ın eski cumhurbaşkanı Rosen Plevneliyev, Alman "Frankfurter Allgemeine Zeitung" gazetesine verdiği demeçte, yeni fabrika için teklif ettikleri devlet teşvikini iki kat artırmaya hazır olduklarını kaydetti.

260 MİLYON EUROLUK TEKLİF

Başkent Sofya merkezli Bulgar otomotivciler birliğinin başkanı olan Plevneliyev gazeteye yaptığı açıklamada, "Volkswagen şirketine 135 milyon euro yerine 250-260 milyon euro teklif etmenin bir yolunu bulduk" diye konuştu.

Volkswagen grubu Ekim ayının başında Manisa'da 943,5 milyon lira sermayeli "Volkswagen Turkey Otomotiv Sanayi ve Ticaret AŞ" unvanlı bir şirket kurduğunu açıklamıştı.

Yurt dışı kredi borçlarında dikkat çeken azalma

Hakan Atilla duyurdu! İki sıfır atılacak

Dolarda günün rakamları

Bakan duyurdu! 6 gün sürecek seferberlik başladı
Bütçe ocak ayında fazla verdi

Gram altın rekor tazeledi!

Dolar açılış rakamları belli oldu!

Sabancı aylar önce saatığı Temsa'yı geri alıyor