İleri teknoloji hedeflendi

Güncelleme: 16.02.2019 20:06

Asrın İşadamları Derneği (ASRİAD) Yönetim Kurulu üyeleri Ankara’nın önde gelen iş insanları ile bir araya geldiler. Toplantıda konuşan ASRİAD Genel Başkanı Adnan Danışman “Türkiye, ileri teknoloji üreten ülkelerle rekabet edebilir” dedi. 

NEŞAT GÜNDOĞDU/ANKARA

Asrın İşadamları Derneği (ASRİAD) Yönetim Kurulu üyeleri Ankara’nın önde gelen iş insanları ile bir araya geldi. Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik durum üzerine analizlerin yapıldığı toplantıda Ankara’daki sanayici ve iş insanlarının sektörel çalışmalarını hakkında bilgi paylaşımı oldu. Savunma sanayiine yönelik Ankara’da devletin teşviki ile önemli atılımlar yapıldığı vurgulandı. Türkiye’nin savunma sanayiinde önemli yol alındığını ama hala yapılması gereken çok şeyin olduğunu söyleyen ASRİAD Genel Başkanı Adnan Danışman, Türkiye’nin artık ileri teknoloji ürünleri üreten ülkelerin arasına girmesi gerektiğinin altını çizdi. ASRİAD’ın fıtrata uyumlu değer yargılarına dayalı ve yaşayan ekonomi üretme misyonunda olduğunu kaydeden Genel Başkan Danışman, gelir ve servet dağılımının hakkaniyetli bir düzleme ulaşmasını sağlama vizyonunda olduklarını kaydetti. Danışman, önceliklerinin nitelikli üretim olduğunun altını çizdi.

ORTAKLIK KÜLTÜRÜ GELİŞTİRİLMELİ

ASRİAD ARGE’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sıtkı Abdullahoğlu, Türkiye’nin artık kimya ve ileri düzey ürünler üretme noktasında ortaklıklar kurması gerektiğine değinerek Türkiye’nin tüm dünya ile ileri teknoloji alanlarında rekabet etmesi noktasında ASRİAD’ın önemli bir boşluğu dolduracağını dile getirdi. Abdullahoğlu ortaklık kültürünü geliştirecek adımların atılması gerektiğinin altını çizdi.

S.S. Ankara Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Sefer Bayır, Ankaralı iş insanlarının ülkenin menfaatine olan her türlü ortaklığa ve girişimi açık olduklarını belirterek Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu her alanda ASRİAD ile birlikte çalışabileceklerini söyledi.

Toplantıda ASRİAD Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İsmail Keleş ve diğer Yönetim Kurulu üyeleri de hazır bulunurken Ankaralı iş insanlarından Ali Peköz, Selamettin Gül, Emre Ünaldı gibi birçok isim de yer aldı.

 

Milat Ailesi iftarda buluştu

Milat ve Yenisöz ailesi, 8. kez düzenlenen geleneksel iftar programında bir araya geldi. Ertuğrul Gazi Parkı Osmanlı Konağı'nda gerçekleştirilen iftar programına Genel Yayın Yönetmenimiz Ali Adakoğlu, Medya Grup Başkanımız Ahmet Zeki Gayberi, Genel Yayın Koordinatörümüz Serdar Arseven, Ankara Temsilcimiz Bayram Zilan ve Milat ve Yenisöz yazarları katıldı.

Kudüs'e giriş engeli

BİM 10 Mayıs aktüel ürünler indirim kataloğu!

Türkiye'deki marketler zincirinden biri olan ''BİM'' 10 Mayıs Aktüel İndirim ürünler kataloğu yayınladı. 10 Mayıs 2019 tarihi için indirimde olan ürünleri haberimizde bulabilirsiniz. İndirimli ürünler hangileri? Kampanya ne kadar sürecek? Öğrenmek için haberimizi okuyun.

Anadolu Savunma 'Seyit' ile görücüye çıktı

Assange'a böyle götürüldü

Günün diğer manşetleri

Korkuluk dediğin böyle olur

Nükleer ve kimyasal tehditler insansız araçla tespit edilecek

Türk savunma sanayisinde insan hayatını tehdit eden kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer (KBRN) risklerin tespiti ve koruyucu tedbirlerin hızla alınmasına yönelik milli bir sistem geliştirildi.

Aşırı sağcı lider Kur'an-ı Kerim'i yırtıp yere attı

Finlandiya'da aşırı sağcı Önce Finlandiya İnsanı Partisi (Suomen Kansa Ensin) Başkanı Marco De Wit, Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerine yönelik çalışmalarında Kur'an-ı Kerim'i yırtıp yere attı.

Doğu Ekspresi ile baharda yolculuk bir başka güzel

Seyahat ve gezi tutkunlarının yanı sıra üniversite öğrencilerinin de ilgi odağı olan, Ankara ile Kars arasında sefer yapan Doğu Ekspresi, ilkbaharda güzel manzaralar eşliğinde yolculuk imkanı sunuyor.

Marangoni etkisi nedir

İki sıvının farklı yüzey gerilimleri neticesinde birbirleri arasındaki kütle transferine Marangoni Etkisi denir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Her hırsızlık kötüdür ama oy hırsızlığı tam bir felakettir
Başkan Erdoğan açıkladı! Yıl sonunda açılacak
İlan İHH
TÜİK, ölüm nedenlerini açıkladı!
İlan - Mirasımız Derneği
Dikkat geliyor! Kavrulacağız...
Yerli otomobilin yollara çıkacağı tarih belli oldu!
Tarlaya üzerine mühimmat bağlı balon düştü
Finlandiya'da aşırı sağcı lider Kur'an-ı Kerim'i yırtıp yere attı
Bozdağ'dan kritik açıklamalar!
Ülkesine dönen Suriyeli sayısı açıklandı!
Taşeron işçiler Devlete kâr ettirdi
O kente 50 fabrika kurulacak
Soylu'dan S-400 açıklaması! 'Yarın eyvah para etmez'
TBMM'de yoğun mesai!

Rüzgar enerjisi YEKA'ya 9 talip

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez "(YEKA RES-2) Dört yarışmaya toplam 9 istekli çıktı. İstekli sayısının bu kadar yüksek olması Türkiye'nin geleceğine, ekonomisine, piyasanın durumuna olan güvenci bir kez daha teyit etti." dedi.

Taşeron işçiler Devlete kâr ettirdi

900 bin taşeron işçinin kadroya alınması ile devletin kâr ettiğini kaydeden Hizmet İş Sendikası Genel Başkan Vekili Hüseyin Öz, 70 bin kişinin daha kadro beklediğini ifade etti.

Bakan müjdeyi verdi! Bayramdan önce ödenecek

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "İşsizlik Ödeneği ile Kısa Çalışma Ödeneği ödemeleri 31 Mayıs'ta yapılacak" dedi.

Bakan Pekcan duyurdu! Salı günü başlıyor

Gümrük kapılarında tır kuyruklarının azalacağını açıklayan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Transit Araç Takip Programı 28 Mayıs itibarıyla hizmete girecek" dedi.

Türkiye'den yeni Çin hamlesi! Yürürlüğe girdi

Çin menşeli bazı alüminyumdan ürünlerin ithalatında uygulanan dampinge karşı kesin önleme ilişkin nihai gözden geçirme soruşturması açılmasına karar verildi.

En Çok Okunan Haberler