İleri teknoloji hedeflendi

Güncelleme: 16.02.2019 20:06

Asrın İşadamları Derneği (ASRİAD) Yönetim Kurulu üyeleri Ankara’nın önde gelen iş insanları ile bir araya geldiler. Toplantıda konuşan ASRİAD Genel Başkanı Adnan Danışman “Türkiye, ileri teknoloji üreten ülkelerle rekabet edebilir” dedi. 

NEŞAT GÜNDOĞDU/ANKARA

Asrın İşadamları Derneği (ASRİAD) Yönetim Kurulu üyeleri Ankara’nın önde gelen iş insanları ile bir araya geldi. Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik durum üzerine analizlerin yapıldığı toplantıda Ankara’daki sanayici ve iş insanlarının sektörel çalışmalarını hakkında bilgi paylaşımı oldu. Savunma sanayiine yönelik Ankara’da devletin teşviki ile önemli atılımlar yapıldığı vurgulandı. Türkiye’nin savunma sanayiinde önemli yol alındığını ama hala yapılması gereken çok şeyin olduğunu söyleyen ASRİAD Genel Başkanı Adnan Danışman, Türkiye’nin artık ileri teknoloji ürünleri üreten ülkelerin arasına girmesi gerektiğinin altını çizdi. ASRİAD’ın fıtrata uyumlu değer yargılarına dayalı ve yaşayan ekonomi üretme misyonunda olduğunu kaydeden Genel Başkan Danışman, gelir ve servet dağılımının hakkaniyetli bir düzleme ulaşmasını sağlama vizyonunda olduklarını kaydetti. Danışman, önceliklerinin nitelikli üretim olduğunun altını çizdi.

ORTAKLIK KÜLTÜRÜ GELİŞTİRİLMELİ

ASRİAD ARGE’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sıtkı Abdullahoğlu, Türkiye’nin artık kimya ve ileri düzey ürünler üretme noktasında ortaklıklar kurması gerektiğine değinerek Türkiye’nin tüm dünya ile ileri teknoloji alanlarında rekabet etmesi noktasında ASRİAD’ın önemli bir boşluğu dolduracağını dile getirdi. Abdullahoğlu ortaklık kültürünü geliştirecek adımların atılması gerektiğinin altını çizdi.

S.S. Ankara Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Sefer Bayır, Ankaralı iş insanlarının ülkenin menfaatine olan her türlü ortaklığa ve girişimi açık olduklarını belirterek Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu her alanda ASRİAD ile birlikte çalışabileceklerini söyledi.

Toplantıda ASRİAD Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İsmail Keleş ve diğer Yönetim Kurulu üyeleri de hazır bulunurken Ankaralı iş insanlarından Ali Peköz, Selamettin Gül, Emre Ünaldı gibi birçok isim de yer aldı.

 

Yeni Zelanda'da şehid olan baba oğul toprağa verildi

İstanbul'da rezidansta sır ölüm

Asırlar sonra ibadete açılacak

New York'a yeni kent simgesi

Veliden öğretmene yumruklu saldırı

Günün diğer manşetleri

Başkan Erdoğan telefonda tebrik etti

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Özel Kuvvetler Komutanlığı mezuniyet törenine telefonla bağlanarak mezunları tebrik ettiği görüşmeyi resmi Twitter hesabından paylaştı.

Minyatür top mermisinin performansına bakın!

Kibrit ucundan güç alıp, kağıttan yapılmış mermisiyle hedefini delip geçen minyatür top bataryasının hayran bırakan performansını izleyin.

Camilere balyozla saldırdılar

İngiltere'nin Birmingham kentinde 5 camiye gece saatlerinde balyozla nefret saldırısı düzenlendi.

CHP'li başkanın koruması herşeyi itiraf etti! Belediyenin parasıyla...

Antalya Muratpaşa CHP'li Belediye Başkanı Ümit Uysal'ın koruması Mahir Çağlar itiraflarda bulundu: 📌Otellere rant karşılığı ruhsat verdi 📌FETÖ belediyeler imamı Erkan Karaarslan ile rant için görüştüğüne şahidim 📌Belediyenin parası ile viski alıp içti..

Vahşi doğada, tedbirsiz uyursanız ölürsünüz.

Golan Tepeleri konusundaki hadsizliğe fırsat vermeyeceğiz
Başkan Erdoğan'dan 'terör' açıklaması: O dönemin kapanması gerekiyor
2 bin 500 kadın polis alınacak!
FETÖ'nün suikast timine verilen cezalar onandı!
300 insan bakın neden öldü!
YPG/PKK yaptıkları katliamı gizleme peşinde
Yirmi dört firmaya soruşturma!
Başkan Erdoğan'dan tebrik telefonu
Başbakana ölüm tehdidi
AB'den Trump sert tepki!
Türkiye'ye para yağdırdı!
Bakan Pakdemirli'den müjde!
Milli ürüne talep yağdı
İmran Han'dan Başkan Erdoğan'a övgü dolu sözler
700 milyon dolar kazandıracak

Merkez Bankası'ndan kritik karar!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, finansal piyasalarda yaşanan gelişmelerin dikkate alınarak, 1 hafta vadeli repo ihalelerine bir süreliğine ara verildiğini açıkladı.

Yirmi dört firmaya soruşturma!

Rekabet Kurumu, yaş meyve ve sebzelerin toptan satışı alanında faaliyet gösteren 24 teşebbüs hakkında soruşturma açtı.

Türkiye'ye para yağdırdı!

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Mevlüt Aydın, Avrupa`nın en yüksek barajı olan Çine Adnan Menderes Barajı`nın hizmete alındığı 2010 yılından bugüne kadar Türkiye ekonomisine 1 milyar 680 milyon liralık katkı sağladığını söyledi.

Bakan Pakdemirli'den müjde!

Tarım Bakanı Pakdemirli, "Çiftçilere 1 milyar 432 milyon TL destek ödemesi bugün başlıyor." dedi.

THY'nin dev taşınma detayları belli oldu

Türk Hava Yollarının, İstanbul Havalimanına taşınma detayları da belli oldu. Atatürk Havalimanından İstanbul Havalimanına taşınmaya günler kala son hazırlıklar yapılıyor.

En Çok Okunan Haberler