Mil-Sen ile alternatif var

Güncelleme: 16.10.2019 12:10

Sendikacılığa güvenin oldukça azaldığı bir dönemde mazlum gönüllere umut olmak adına yola çıkan Mil-Sen, alışılagelmiş sendikacılıktan kurtulmak isteyen kamu çalışanlarını, Mil-Sen ailesinin bir üyesi olmaya davet ediyor.

Koray Taşdemir

Türkiye sendikacılığına farklı bir boyut getiren Mil-Sen, sendikalar üzerindeki olumsuz algıları yıkmak için manevi ve ilkeli bir duruş ile büyük bir aile olma yolunda hızla ilerliyor.  Mil Bayındır Sen Genel Başkanı Tunahan Yiğit, “Artık bu böyle gitmez diyen kamu çalışanı arkadaşlarımızı ailemizin bir üyesi olmaya davet ediyoruz. Buradan şunu ifade etmek isteriz ki, kısa zaman içerisinde Mil-Büro Sen, Mil- Diyanet Sen, Mil-Eğitim Sen, Mil-Bayındır Sen, Mil-Belediye Sen, Mil-Sağlık Sen, Mil-Ulaştırma Sen federasyonları kurulmuştur. Alışılagelmiş sendikacılığı unutun. Bu böyle gelmiş, böyle gider karamsarlığından kurtulun” dedi.

 

 

 

Herkesin hakkını savunacağız

Türkiye'de mevcut sendikaların gösterdikleri performansın, kamu çalışanları tarafından eleştirilere maruz kalındığını ve sendikalara olan güveni azalttığını dile getiren Yiğit, “Sendikalar üzerindeki bu olumsuz algıları yıkmak için özel bir gayret göstermeye gerek olmayıp, manevi ve ilkeli bir duruş sergilemek ve onurlu bir sendikacılık yapma gayretinde olacağız” ifadelerini kullandı. Yiğit, Mil-Sen’in sadece kendi üyesinin hakkını savunmak yerine kamu çalışanlarından kim bir haksızlığa maruz kalırsa onun da yanında olma erdemliliğini gösterenlerin sendikası olacağını da dile getirdi. Yiğit, “ Sendikadaki görevlerin bir emanet olduğu bilinciyle çalışmalarımızı sürdürecek; bu işi daha iyi, daha güzel yapacak arkadaşlara emaneti teslim etmek için yarışacağız. Mil-Sen, sadece bir sendika adı değil, aynı zamanda hakka adanmış bir davanın adıdır” dedi.

Adaletten şaşmayacağız

“Mil-Sen ailesi olarak bizler, kendimiz ve yakınlarımız aleyhine dahi olsa adaletten şaşmayacak” diyen Yiğit, “Hakkın ve haklının yanında olma düsturumuzu ısrarla sürdürmeye devam edeceğiz. Söylem sendikacılığı yerine, eylem sendikacılığını benimseyen sendikamız, iktidarda kim olursa olsun doğru iş yaptığında takdir edecek, yanlış iş yapıldığında ise tenkit ve önerilerde bulunmaktan çekinmeyecektir” diye konuştu. İşinin hakkını vermeyenleri rahatsız etmekten memnuniyet duyacaklarını ve yapacakları güzel çalışmalarla onları rahatsız etmeye devam edeceklerini sözlerine ekleyen Yiğit, “Bu ulvi çalışmalar yapılırken de, arkadaşlarımızı tehdit, şantaj ve iftira ile korkutacaklarını sananlar, bilsinler ki kendileri aslında kurdukları bu “korku imparatorluğunun” çöküşünün farkında olmayan zavallılardır. Muhakkak ki her zaman hak, hâkim olacaktır” ifadelerini kullandı.

Bakan Selçuk'tan EYT açıklaması

Güneydoğu'da sulanan arazilerden ekonomiye 2 milyar 888 milyon liralık katkı

AnadoluJet indirimli uçuracak!

Airbus'tan dudak uçuklatan anlaşma
Bakan Pakdemirli: Türkiye tarımını dünya markası yapacağız

Bankalardan kobilere faiz indirimi

Kamuya 1000 işçi alımı

Dolarda günün ilk rakamları