Türkiye-ABD anlaşmasına dolardan ilk tepki!

Güncelleme: 17.10.2019 23:26

Beştepe'de Türkiye ve ABD heyetinin kritik görüşmesi sona erdikten sonra piyasalar yeniden hareketlendi. Gün içerisinde 5.88'e kadar gerileyen dolar önce 5.90'nın üzerine çıktı. Son açıklamalar sonrasında dolar inişe geçti ve 5.83 seviyelerine geriledi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki heyetle, ABD Başkan Yardımcısı Pence ve beraberindeki heyetin, Barış Pınarı Harekatı kapsamında yaptığı görüşme sonrası, yapılan açıklamalarla dolarda sert düşüş yaşandı. Saat 20.00 civarında 5,91 seviyesine kadar yükselen kur, görüşme sonrasında yapılan operasyonun durdurulması ve yaptırımların kalkacağına yönelik açıklamalarla 5,82 seviyesine kadar geriledi. Kur şu sıralar 5,83'den işlem görüyor.

Açıklamalar sonrası dolar sert düştü

Dolar yeni güne 5,89 seviyesinden başlamıştı. Gün içerisinde 5,88-5,90 bandında hareket eden dolar günü 5,86'dan tamamladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki heyet ile ABD'li heyetin görüşmesinin ardından saat 20.00 civarında dolar 5,91 seviyesine kadar yükseldi. ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence'in ABD ve Türkiye'nin Suriye'de ateşkes için anlaştığını söylemesi ve Türkiye'ye yaptırım uygulanmayacağını açıklamasıyla doların ateşi söndü ve 5,82 seviyesine kadar geriledi.

Hakan Atilla duyurdu! İki sıfır atılacak

Dolarda günün rakamları

Gram altın rekor tazeledi!

Bütçe ocak ayında fazla verdi
Bakan Pekcan açıkladı: Kredide faiz indirimi!

Dolar açılış rakamları belli oldu!

Sabancı aylar önce saatığı Temsa'yı geri alıyor

Bakan duyurdu! 6 gün sürecek seferberlik başladı