AB’nin kararı yükselişimizi durduramaz

Güncelleme: 17.07.2019 09:01

Türkiye’nin yükselişinden korkan Türkiye düşmanlarının mücadelesinin devam ettiğini belirten uzmanlar AB’nin Rumların sözünü dinleyerek yaptırım kararı uygulamasının Türkiye’nin yükselişinde bir etkisi olmayacağının altını çizdiler.

NEŞAT GÜNDOĞDU/ANKARA

Doğu Akdeniz’de bir oldu bitti ile Türkiye’nin haklarını gasp etmeye çalışan Rum tarafının boşa uğraştığını dile getiren Türkiye Enerji Stratejileri ve Politikaları Araştırma Merkezi (TESPAM) Başkanı Oğuzhan Akyener, Türkiye’yi hiçbir baskının yıldıramayacağını kaydetti. Akyener, “Türkiye’nin her geçen gün gerek bölgesinde gerek ise dünyada sözünün artması Türkiye’ye karşı kin duygusu besleyenlerin korkmasına neden oluyor. Bu korkunun sonucunda Türkiye’nin enerji kaynaklarını ele geçirerek büyümesinin önüne geçmeye çalışıyorlar. Ama bu çabaları beyhude kalacak. Türkiye haklarını hiçbir ülkenin gasp etmesine izin vermeden kara ve deniz sahalarında hidrokarbon arama faaliyetlerine devam edecek.” diye konuştu.

Dört koldan saldırıyorlar

Türkiye’nin başarılarının kıskanıldığına vurgu yapan Türk Enerji Birliği Araştırma Merkezi (TEBAM) Başkanı Prof. Dr. Mustafa İlbaş ise Avrupa’nın Türkiye’ye muhtaç olmamak için direndiğini belirterek Türkiye’nin gücünü kırmak için böyle bir adım attığının altını çizdi. İlbaş, “Türkiye’nin yükselişini gören Batılı güçler dört koldan sıkıştırma çalışmalarına ara vermeden devam ediyorlar. Çünkü güçlenen Türkiye dünyadaki emperyalist güçlerin istedikleri gibi at koşturmasının önünde duracak en büyük engel olacaktır. Türkiye’nin güçlenmesinin, gelişmesinin önünde hiçbir güç duramayacak ve 21.yüzyıl; Türkiye’nin büyük güçler arasında yer alacağı, dünyada barış ve huzurun artacağı bir dönem gelecektir.” şeklinde konuştu.

Sirte'de flaş gelişme! BAE'ye ait SİHA düşürüldü

Uzman isim açıkladı! Artışın sebebi koronavirüs

Fatih Erbakan: 81 ilde tüm teşkilatlarımızla kan verip can oluyoruz!

Yunan askeri mültecileri böyle ölüme itti

Nişana katılanlara 85 bin lira ceza kesildi

ABD'de korkunç bilanço! Artış iki katına çıktı

Nazar değen kişiye okunacak dua
Sarımsak yutmanın faydaları nelerdir?
Meryem suresi
Fetih suresi
Yasin suresi
Hamilelikte mide bulantısı nasıl geçer?
Arpacık neden olur?
Vakıa suresi, Vakıa suresinin okunuşu ve anlamı
Casiye suresinin faziletleri ve faydaları
Casiye suresinin nüzul sebebi...
Casiye suresinin okunuşu nasıldır?
Prostat kanseri belirtileri nelerdir?
Bitli kurabiye nasıl yapılır?
Es Sabur Esmaül Hüsnası manası ve faziletleri
Ayetel Kürsi
Nazar duasının okunuşu ve anlamı nasıldır?