AB’nin kararı yükselişimizi durduramaz

Güncelleme: 17.07.2019 09:01

Türkiye’nin yükselişinden korkan Türkiye düşmanlarının mücadelesinin devam ettiğini belirten uzmanlar AB’nin Rumların sözünü dinleyerek yaptırım kararı uygulamasının Türkiye’nin yükselişinde bir etkisi olmayacağının altını çizdiler.

NEŞAT GÜNDOĞDU/ANKARA

Doğu Akdeniz’de bir oldu bitti ile Türkiye’nin haklarını gasp etmeye çalışan Rum tarafının boşa uğraştığını dile getiren Türkiye Enerji Stratejileri ve Politikaları Araştırma Merkezi (TESPAM) Başkanı Oğuzhan Akyener, Türkiye’yi hiçbir baskının yıldıramayacağını kaydetti. Akyener, “Türkiye’nin her geçen gün gerek bölgesinde gerek ise dünyada sözünün artması Türkiye’ye karşı kin duygusu besleyenlerin korkmasına neden oluyor. Bu korkunun sonucunda Türkiye’nin enerji kaynaklarını ele geçirerek büyümesinin önüne geçmeye çalışıyorlar. Ama bu çabaları beyhude kalacak. Türkiye haklarını hiçbir ülkenin gasp etmesine izin vermeden kara ve deniz sahalarında hidrokarbon arama faaliyetlerine devam edecek.” diye konuştu.

Dört koldan saldırıyorlar

Türkiye’nin başarılarının kıskanıldığına vurgu yapan Türk Enerji Birliği Araştırma Merkezi (TEBAM) Başkanı Prof. Dr. Mustafa İlbaş ise Avrupa’nın Türkiye’ye muhtaç olmamak için direndiğini belirterek Türkiye’nin gücünü kırmak için böyle bir adım attığının altını çizdi. İlbaş, “Türkiye’nin yükselişini gören Batılı güçler dört koldan sıkıştırma çalışmalarına ara vermeden devam ediyorlar. Çünkü güçlenen Türkiye dünyadaki emperyalist güçlerin istedikleri gibi at koşturmasının önünde duracak en büyük engel olacaktır. Türkiye’nin güçlenmesinin, gelişmesinin önünde hiçbir güç duramayacak ve 21.yüzyıl; Türkiye’nin büyük güçler arasında yer alacağı, dünyada barış ve huzurun artacağı bir dönem gelecektir.” şeklinde konuştu.

Eski vali yardımcısına FETÖ'den hapis

Ankara'daki üçlü zirvede önemli açıklamalar!

Milyonlarca fidan toprakla buluştu

Yabancı dizide Türkiye düşmanlığı
Türkiye'de çalınan araçlar Suriye'de bulundu

Şehitlerimizin kanı yerde kalmadı! 'Botan' öldürüldü

Körfez'de sıcak saatler! Tankere el koydu

Putin Çankaya'da!