Adnan Oktar suç örgütünün kaçış görüntüleri ortaya çıktı

Güncelleme: 20.08.2019 10:18

1 Temmuz 2018'de Adnan Oktar ve suç örgütüne yönelik yapılan operasyondan dakikalar önce Adnan Oktar suç örgütü liderinin ve aynı örgütte yer alan örgütün cazibe merkezi olması için uğraşan, Kamu oyunda ''kedicikler'' olarak bilinen grubun liderliğini yapan Didem Ürer ile beraber aynı gürüha mensup diğer erkek ve kadınların, örgüte ait villanın gizli geçidinden hızla kaçtıkları ve kapıda bekletilen lüks araçlarına binerek hızla uzaklaştıkları görülüyor.

Sabah'tan Sema Alim Dalgıç'ın haberine göre; Adnan Oktar Suç Örgütü'ne yönelik 11 Temmuz 2018 günü sabah 06.00 sıralarında İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nce operasyon düzenlenmişti. Operasyonu Kandilli'deki villasına kurdurduğu kamera düzeneği sayesinde dakikalar önce öğrenen örgüt elebaşı Adnan Oktar ise bulunduğu villadaki gizli bir geçit sayesinde polislerden ilk etapta kaçmıştı. Oktar, ekiplerin titiz çalışması sonucu örgütün iki numaralı ismi Didem Ürer ile birlikte yakalanmıştı. Yakalandıklarında üzerinden yüklü miktarda döviz çıkmıştı.

KAÇIŞ ANI AN BE AN KAMERADA

Adnan Oktar ve Didem Ürer'in Kandilli'deki örgüte ait villadan kaçış anına ilişkin görüntülerine ulaşıldı. Görüntülerde Kandilli'deki villadan aşağı yola doğru inen bir gizli geçidin olduğu görülüyor.

Bu gizli çıkış yolu üzerinden operasyon anından dakikalar önce Adnan Oktar ve Didem Ürer ana yola iniyor. Görüntülerde ayrıca başka örgüt mensubu kadınların da o yolu kullandıkları anlaşılıyor.

ADNAN OKTAR GERGİN VE SİNİRLİ

Polis baskınından kaçan Oktar'ın saat 05:22'de kaçış güzergahının bittiği yerde beklettiği lüks aracına bindiği, buradan hızla ayrıldığı görülüyor.

Oktar'ın kaçış anında gergin, sinirli ve yüzünün asık olduğu görülürken örgüt mensubu 'kedicik' olarak lanse edilen kadınların ise çantaları dikkat çekiyor.

ELLERİNDEKİ ÇANTALAR DİKKAT ÇEKTİ

Oktar'ın televizyon kanalı A9'da katıldıkları programlarda yüzlerindeki makyaj ve kıyafetlerinden eser kalmayan örgüt mensubu kadınların gizli yoldan kaçtıkları esnada spor giyimleri de göze çarpıyor. Kaçış için hızla hazırlandıkları anlaşılan örgüt mensuplarının ellerindeki valizlerle hızla villadan ayrıldıkları gözleniyor.

24 SAAT ARAÇ BEKLETİYORDU

Bilindiği gibi yapılan çalışmaların ardından bu gizli yolun detayları ortaya çıkmıştı. İddialara göre Adnan Oktar, polis baskınlarına karşı 24 saat Üsküdar'daki villasında ve Kandilli'deki villasında birer araba, sahilde ise bir tekne bekletiyordu. Oktar, kimsenin henüz binmediği ve kimsenin bilmediğini düşündüğü arabayla Sarıyer'e giderken Maslak'ta yakalandı. Kaçış anı için 2 para dolu çanta hazırda beklettiği belirtilen Oktar'ın yakalandığında da yanında 40 bin dolar ve bir çanta dolusu döviz ele geçirilmişti.

Türk Kızılay'dan deprem yardım kampanyası

AFAD: 788 artçı deprem meydana geldi

İZAYDAŞ'a ses çıkarmayanlar, Kandıra'ya neden koşar?

Berna Laçin'e bir darbe de temizlik firmasından!
Suriyeli Mahmud elleri ile kazıyarak enkazdan kurtardığı depremzede ile buluştu

Türk bayrağını enkaz altında bırakmadılar

Berna Laçin'e soruşturma açıldı

Depremde hayatını kaybedenler son yolculuğuna uğurlandı