Akşener’e ülke emanet edilmez

Güncelleme: 22.05.2019 00:05

Samsun'da liderlerin verdiği poz için, "O bir devlet töreni değil, iktidar partisinin şovuydu" ifadelerini kullanan Meral Akşener’e Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi tepki gösterdi.

EZGİ ÇELİK\ANKARA

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında Samsun'da düzenlenen 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 100. Yıl Törenleri'ne katılan parti liderlerini hedef aldı. Siyasi parti liderlerinin birlikte verdiği fotoğraf kamuoyunda olumlu karşılanırken Akşener, törene katılanları inandırıcı olmamakla suçladı. Akşener, liderlerin bir araya geldiği tören için “O bir devlet töreni değil, iktidar partisinin şovuydu” ifadelerini kullandı. l Akşener’in konuya ilişkin eleştirilerine Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi’den cevap geldi.  

Ahlaksızca bir tutum

Ülkenin birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğunu belirten Çelebi, Samsun buluşmasının son derece yerinde olduğunu söyledi. Akşener’in tutumunu siyasi edep ve ahlaka uygun bulmadığını belirten Çelebi, “Kimseyi sevmek zorunda değil. Akşener’in devletin en büyük temsilcisi olan Cumhurbaşkanımız Erdoğan’a saygı duyması gerekir. Samsun’a gelip o törene katılmamak zaten Meral Hanım’ın gerçek niyetini ortaya koymuştur. Doğru bir yaklaşım değildir. Türkiye’nin böyle bir kareye ihtiyacı vardı” dedi.

Yine ucuz siyaset peşinde

19 Mayıs törenlerini şov olarak nitelendiren Akşener’e sert çıkan Çelebi, “Ucuz bir şekilde 90’ların kurnaz siyasetçi tiplemesine Meral Hanım yine bürünmüş. Türk milleti adına önemli bir tabloydu. Bunu idrak edemeyecek kadar sığ düşünen insanlara Türkiye’nin emanet edilemeyeceği ortaya çıkıyor. Ben Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın kapsayıcı, kucaklayıcı siyasetini destekliyorum” ifadelerini kullandı.

 

TYB İstanbul şubesinden İBB'ye tepki

180 bin kişi başvurdu! Hazine arazileri kiralanacak

Dünya mutfağını alt üst eden 5 çılgın Türk

Kirli ittifak Berlin'de buluştu! Saadet Parti'li isim de orada
PKK'ya ağır darbe!

YPG işgaline ABD desteği

TOKİ duyurdu! Yüzde 22 indirim yapılacak

Yerli pikap aracın ismi belli oldu!