Bakan Akar'dan flaş harekat açıklaması!

Güncelleme: 14.10.2019 14:10

Milli Savunma Bakanı Akar, Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin, "Tel Abyad ve Rasulayn kontrol altında. Bölgenin kontrolü ile ilgili çalışmalar devam ediyor" dedi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, bugün siyasi partilere ziyarette bulunuyor. İlk ziyaretini İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e yapan Akar, daha sonra CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP lideri Bahçeli ile görüşecek.

Ziyaretin ardından Akar, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Barış Pınarı Harekatı'nda mücadelenin tüm teröristlere yönelik olduğunu söylerek, ''Mücadelemiz sadece YPG ile değil DEAŞ başta olmak üzere tüm terör örgütleriyle. Bizim için tek hedef teröristler. Bunun dışında hiç bir etnik grup, yada dini grupla mücadele söz konusu değil. onların güvenliği de bizim için önemlidir. Özellikle Suriye'deki kürt kardeşlerimizin güvenliği için elimizden geleni yapıyoruz." ifadelerini kullandı.

Bakan Akar, Tel Abyad ve Rasulayn'ın kontrol altında olduğunu belirterek, bölgenin kontrolü ile ilgili çalışmaların devam ettiğini duyurdu.

DEAŞ konusunda bir hapishane meselesinin olduğunu söyleyen Akar, ''Bu hapishane ile ilgili de biz elimizden geleni yapmakta gayretliyiz. Ancak bölgemizde bir tek hapishane vardı DEAŞ hapishanesi onu da gittiğimiz zaman PYD tarafından boşaltıldığını gördük. Bunu da fotoğrafladık.'' dedi.

Yargıtaydan Evren ve Şahinkaya kararı

SunExpress'ten bir rekor daha

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gezi olaylarına masum diyen gafildir

Osman Kavala'nın gözaltı kararına ilk tepki AB'den
AFAD aracı ağaca çarptı: 3 yaralı

İstanbul'da uyuşturucu operasyonu

Yangınla mücadelede yerli helikopter hamlesi

Bal görünümlü şuruplara yasak!