Baklavacı magandalara bir şok daha!

Güncelleme: 11.07.2019 19:46

Pendik'te hamile kadının aracını durdurup üstünde zıplayan Seydioğlu Baklavaları'nın sahibi Hüseyin ve Hasan Sel'e bir darbe de baklavacı Seyidoğlu'ndan geldi. Mahkeme Seyidoğlu'nun avukatının tedbir talebinin yerinde olduğunu belirterek 30 bin TL ödemesine karar verdi.

Pendik D100 Karayolu'nda içinde hamile bir kadının bulunduğu araca saldıran Hasan ve Hüseyin Sel'in sahibi olduğu Seydioğlu Baklavaları hakkında Seyidoğlu Baklavaları mahkemeye başvurarak ihtiyati tedbir talebinde bulunmuştu.

Bakırköy 1. Fikri Sinai Hukuk Mahkemesi talebe ilişkin bilirkişi incelemesi yapılmasına karar verdi. Yapılan bilirkişi incelemesinde Seydioğlu markasının Seyidoğlu ile iltibas oluşturacak derece benzer isme sahip olduğu ve markaya tecavüz ile haksız rekabet teşkil edecek boyutta olduğunun belirlendiği açıklandı.

Seydioğlu'nun tabelaları sökülecek

Mahkeme ihtiyati tedbir talebinin kabulüne karar vererek, Seydioğlu'nun her türlü yayın, tanıtım malzemesi, mal, ürün, ambalaj, tabela, afiş, broşür, reklam, ilan ve internet üzerinden tanıtım kullanımlarının tedbiren önlenmesine hükmetti. Mahkeme ayrıca Seydioğlu'nun tabelalarının tedbiren sökülmesine de karar verdi.

Cumhuriyet'ten Esra Alus'un haberine göre, mahkeme ayrıca şikayetçi şirketin haklı olduğu belirtilerek, 30 bin TL'lik ihtiyati tedbirin kabulüne de karar verdi.

Twitter'dan TRT'ye skandal sansür

'Bir değil on Elif feda olsun'

Trump yine tehdit etti: Yaptırımlar geliyor

TSK Münbiç'e girmek için hazır
TSK'dan sınırdaki birliklere tank sevkiyatı

Bakan Akar'dan flaş harekat açıklaması!

Fransa'dan küstah çağrı

NATO'dan yeni Türkiye açıklaması