Bir destek te iş dünyasından geldi! 'Size burs ve iş imkânı sağlayalım'

Güncelleme: 11.09.2019 00:08

ASKON Başkanı Orhan Aydın, “Sahipsiz ve kimsesiz değilsiniz. Başta devletimiz olmak üzere biz iş insanları olarak yanınızdayız. Kandırılmış olabilirsiniz. Yol yakınken pişmanlık yasasından bir an önce faydalanın, Okullarınıza dönün, ASKON olarak size burs ve iş imkânı sağlayalım” dedi.

KORAY TAŞDEMİR

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Başkanı Orhan Aydın, çocukları terör örgütü tarafından kaçırıldığı için eylemde bulunan annelere destek amacıyla Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Doğu ve Güney Doğu şube başkanlarının katılımlarıyla, ASKON Genel Merkezi’nde, "Anne Yüreğine Ses Ver" konulu bir basın açıklaması yaptı. Çocukları terör örgütü PKK ve PYD'nin elinde olan annelerin yalnız olmadığını belirten Aydın, "Hainler tarafından kaçırılarak eli kanlı terör örgütüne teslim edilen gençlerimizin analarının feryatlarına kayıtsız kalmamak adına 'Ana Yüreğine Ses Ver' diyerek Hacire analarımızın duygularına tercüman olmak ve onların sesini daha da gür bir şekilde duyurabilmek adına bugün başta doğu ve güney doğudan il başkanlarımız olmak üzere, ASKON yönetiminde bulunan iş insanları ve Türkiye’nin dört bir yanından katılım sağlayan il başkanlarımız ile bu basın açıklamasını gerçekleştirmekteyiz." diye konuştu.

Gençlerimizin hayatları karartılmakta

Peygamber efendimizin (s.a.v), Veda Hutbesi'nde yapmış oldukları hitapta; "Ey İnsanlar; Rabbiniz bir, ceddiniz birdir. Dikkat edin. Arap'ın başka ırka, başka ırkın da Arap’a, beyazın siyaha, siyahın da beyaza üstünlüğü yoktur. Üstünlük ancak takvadadır." dediğini hatırlatan Aydın, İslam'ın, insanlar arasındaki kimlik, renk ve ırk ayrımı yapmadığını kaydetti.  Aydın, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nda belirtildiği üzere, herkesin, dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, din, mezhep ve benzer sebeplerle ayırım gözetmeksizin kanun önünde eşit olduğunu anımsattı.

Ana yüreği hata yapmaz

Hacire Akar, Remziye Akkoyun, Ayşegül Biçer, Fevziye Çetinkaya gibi mağdur annelerin bugün bir kaosa, sonu yangınla biten büyük bir hainliğe dur diyebilmek için cesur seslerini çıkardığını söyleyen Orhan Aydın, şunları kaydetti: Onlar yüreklerini dinlediler. Ana yüreği asla hata yapmaz. Biz de analarımızın yüreğinden çıkan bu sese kulak verip bugün sizlerin karşısına çıktık. Bu yüreklere asla kayıtsız kalamazdık. 'Anadolu’nun Aslanları' olarak analarımızın feryadına nasıl destek olabiliriz diye istişarelerde bulunduk. Bugün bu konuda bir çağrıda bulunmak istiyoruz. Yeni bir eğitim ve öğretim döneminin başındayız.

Yalnız değilsiniz yanınızdayız

Özellikle terör örgütünün eline düşmüş gençlerimize sesleniyoruz. Sahipsiz ve kimsesiz değilsiniz. Başta devletimiz olmak üzere biz iş insanları olarak yanınızdayız. Kandırılmış olabilirsiniz. Pişmanlık içinde olabilirsiniz. Bugün okul sıranızda olabilirdiniz. Yol yakınken pişmanlık yasasından bir an önce faydalanın ve aramıza katılın. Okullarınıza dönün. Eğer herhangi bir terör olayına karışmamış iseniz, okuduğunuz sürece ASKON olarak eğitiminizi tamamlayabilmeniz için sizlere burs temin edeceğiz."

Adalet Bakanlığı, Arif Erdem'in ABD'den iadesini istedi

Dışişleri'nden Ege Adaları açıklaması

Başkan Ay'dan CHP'ye sert tepki

Sağlık Bakanı'ndan koronavirüs açıklaması
FETÖ'cü Enver Altaylı'nın mektubunda flaş detay

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Libya mesajı

Erdoğan-Merkel görüşmesi sona erdi

Şehit Ömer Halisdemir'in adı Uganda'da yaşatılacak