Bu operasyon çok kelle yer

Güncelleme: 13.09.2018 09:30

Güvenlik ve Terör Uzmanı Coşkun Başbuğ,  “MİT, kendisiyle ilgili yapılan CIA-KGB kıyaslamasına noktayı koydu. ‘Üstün olan, sahaya hâkim olan güç benim, herkes attığı adıma dikkat etsin’ dedi. Lazkiye Rus ve Suriye İstihbaratının kalesi. Bu operasyon her iki teşkilatta da çok kelle yer” dedi.

TÜRKİYE’NİN ELİ GÜÇLENDİ

Strateji ve Güvenlik Uzmanı Nejat Özden, “Rejimin ve Rusya’nın etkinliğinin çok yüksek olduğu bir bölgede bu teröristin tereyağından kıl çeker gibi yakalanıp Türkiye’ye getirilmesi takdire şayan. Yakalanan bu şahıstan alınan bilgilerle Türkiye’nin eli de güçlenmiş oldu” ifadelerini kullandı.

KORAY TAŞDEMİR-İstanbul

MİT’in Suriye’deki operasyonunu değerlendiren Strateji ve Güvenlik Uzmanı Nejat Özden, Türkiye’nin elinin güçlendiğini söyledi. Türkiye’nin bölgede çok güçlü olduğunu belirten Özden, “Esed’in ve Rusya’nın etkinliğinin çok yüksek olduğu bir bölgede böylesine bir harekât ile söz konusu teröristin tereyağından kıl çeker gibi yakalanıp Türkiye’ye getirilmesi takdire şayan. Bu harekât ile Türkiye teröristlerin cezasız kalmayacağını gösterdi. Yakalanan bu şahıstan alınan bilgilerle Türkiye’nin eli de güçlenmiş oldu” diye konuştu.

Bu operasyon çok kelle yer

Güvenlik ve Terör Uzmanı Coşkun Başbuğ,  El Muhaberat ve Rus istihbaratı KGB’nin cirit attığı bölgede tereyağından kıl çeker gibi teröristin Türkiye’ye getirildiğini söyledi. Operasyonu inanılmaz olarak niteleyen Başbuğ, “Amerika böylesi bir operasyonu ancak Hollywood sahnelerinde, filmlerde hayal edebilir” diye konuştu.   KGB ve El Muhaberat’ın böylesine hâkim olduğu bir bölgede yediği bu operasyonun acısını uzun süre üzerinden atamayacağını vurgulayan Başbuğ,  “Bu operasyon her iki teşkilatta da çok kelle yer. Eminim; Putin ve Esed bu operasyonun nasıl başarıldığını anlamaya çalışıyorlardır” dedi.

Saygınlığımız arttı

Emekli Büyükelçi Onur Öymen de Türkiye’de terör suçu işleyenlerin nereye kaçarsa kaçsınlar cezasız kalmayacağının dünyaya gösterildiğini ifade etti. Öymen, “Yargının bu şahsa vereceği kararla Türkiye’nin eli güçlenmiş olur ve saygınlığı artar” diye konuştu.

Doğu'da kış çetin geçiyor
Dünya liderlerinin bu hallerini hiç gördünüz mü?
Teröristlere kış darbesi
Komiser Orhan diziye renk kattı
İstanbul'da yolcu otobüsü devrildi

Günün diğer manşetleri

Meksika'nın dev projesi! Saatte 965 km hız yapacak

Meksika da saatte 965 km hızla gidebilen yüksek hızlı Hyperloop ulaşım aracı için gerekli projeyi tamamlanıyor.Türkiye de bu proje gerçekleşirse İstanbul-Ankara arası bu araçla 30 dakikada gidilebilir...

Erdoğan canlı yayında Macron'a böyle ders verdi!

Başkan Erdoğan: (Macron'un sözde Ermeni soykırım kararı) "Macron, 'sen daha siyasette yenisin, önce tarihi iyi öğren dedim. 'Bizim tarihimizde böyle bir şey yok dedi'. Bak şimdi ben sana tarih dersi veriyorum."

Fransa'da olaylar çığrından çıktı

ATM'lerdeki dolandırıcılık yöntemine bakın!

Atatürk Barajı'nda teknolojik yenilik

Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımlarından GAP'a hayat veren ve gövde dolgu hacmi bakımından Türkiye'de 1. dünyada 6. sırada yer alan Atatürk Barajı, yapılan modernizasyon çalışmasıyla teknolojik olarak yenilendi.

100'den fazla ismi ifşaladılar
Çıkarları birbirlerine uymadı
Kadıköy'de gol var kazanan yok
Bakan Akar'dan kritik görüşmeler!
İlandır
İdlib'de insanlık katledildi
Hedefte Suudi Arabistan ve BAE var
Başkan Erdoğan müjdeyi verdi!
Dev proje hizmete giriyor!
Bakan Koca'dan atama müjdesi!
Yıkılacaklar arasında o ismin de oteli var!
Erdoğan: Onlar konuşur AK Parti yapar
Yıldırım 'endişe etmeyin' deyip garanti verdi!
CHP'deki çatlak İP'ye sıçradı!
Onlarca ölü ve yaralı var!
Ege Denizi'nde deprem!
Kıbrıs'ta yakalanıp Türkiye'ye getirildiler
Çıkarları birbirlerine uymadı