CHP bildiğiniz gibi! 'Sözcü'süyle vekiliyle ortak provokasyon...

Güncelleme: 14.09.2018 14:35

Birçok kardeş ülkenin el üstünde tuttuğu Cumhurbaşkanı Erdoğan, en büyük düşmanlığı mesnetsiz iddialarla gündemi değiştirmeye çalışan CHP'den görüyor. Öyle ki CHP Ankara Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Gamze Taşcıer, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kullanması için Katar’dan VIP uçak alındığı iddiasını gündeme getirerek mesnetsiz iddialara yenisini ekledi. CHP'nin Sözcü'sü de bunu manşetten vererek provokasyona ortak oldu.

Taşcıer, Ağustos ayında Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani'nin satışa çıkardığı B747-8 model uçağın 9 Eylül'de satın alındığını iddia etti.

CHP'li Taşcıer, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'a verdiği soru önergesinde uçağın donanımsız fiyatının yaklaşık 400 milyon dolar olduğunu da vurguladı.

Tamamen provokasyon amaçlı

Erdoğan'a yeni alınan uçağın haberlerinin çıkmasının ardından, hükümete yakın medyada, uçağın Katar Emiri tarafından hediye edildiği, satın alınmadığı ileri sürülmüştü.

Oldu bittiye getirdiler

CHP'li Taşcıer bu iddianın ardından sosyal medya hesabından yeni bir açıklama yaptı.

Taşcıer 'çamur at izi kalsın' mantığıyla şu ifadeleri kullandı:

"Katar Emiri'nin satış için yetkilendirdiği İsviçre merkezli firmaya ulaştık. Satış yetkilisi B747-8 model uçağın satıldığını teyit etti. Ayrıca sitelerinde uçağın satıldığı bilgisi de var. Şirket satıldı diyor, yandaşlar hediye diyor?"

SÖZCÜ’NÜN ÇARPITMASI

‘Very VIP’ yani çok özel donanımlı, VQ-BSK tescilli uçak, önceki gün İstanbul’da Sabiha Gökçen Havalimanı’na inmişti. Sözcü Gazetesi bunun üzerine hemen karalama faaliyetlerine başlayarak, hükümet yetkililerini sorumsuzca harcama yaptığı iddiasıyla, ‘hedef’ haline dönüştürerek, toplumun gözünden düşürmek istedi. Ancak özel jet standartlarında Boeing tarafından imal edilen uçağın, Katar Emirliği’nin hediyesi olduğu ortaya çıktı. 76 yolcu kapasiteli uçağın 2 özel salonu, ilave toplantı odaları, hastanesi var. 2012 yılında üretilen 7 yatak odası bulunan uçakta, asansör düzeneği de bulunuyor.

YALAN OLDUĞUNU BİLE BİLE MANŞETTEN VERDİLER 

CHP’li Gamze Taşçıer tarafından algı oluşturmak amacıyla ortaya atılan “uçak”yalanının gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı. Gazeteler basılmadan önce Katar’a ait uçağın parayla satın alınmadığı ve Katar Emiri Şeyhi Temim bin Hamed al Sani tarafından Başkan Erdoğan’a hediye edildiği gerçeği ortaya çıkarken; Sözcü bu iddianın yalan olduğunu bilerek bugünkü manşetine taşıdı. Sözcü'yü okuyan kitle ise bu yalana balıklama atlayarak bir kez daha yapılan bu algı operasyonuna yenik düştü.
Doğu'da kış çetin geçiyor
Dünya liderlerinin bu hallerini hiç gördünüz mü?
Teröristlere kış darbesi
Komiser Orhan diziye renk kattı
İstanbul'da yolcu otobüsü devrildi

Günün diğer manşetleri

Meksika'nın dev projesi! Saatte 965 km hız yapacak

Meksika da saatte 965 km hızla gidebilen yüksek hızlı Hyperloop ulaşım aracı için gerekli projeyi tamamlanıyor.Türkiye de bu proje gerçekleşirse İstanbul-Ankara arası bu araçla 30 dakikada gidilebilir...

Erdoğan canlı yayında Macron'a böyle ders verdi!

Başkan Erdoğan: (Macron'un sözde Ermeni soykırım kararı) "Macron, 'sen daha siyasette yenisin, önce tarihi iyi öğren dedim. 'Bizim tarihimizde böyle bir şey yok dedi'. Bak şimdi ben sana tarih dersi veriyorum."

Fransa'da olaylar çığrından çıktı

ATM'lerdeki dolandırıcılık yöntemine bakın!

Atatürk Barajı'nda teknolojik yenilik

Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımlarından GAP'a hayat veren ve gövde dolgu hacmi bakımından Türkiye'de 1. dünyada 6. sırada yer alan Atatürk Barajı, yapılan modernizasyon çalışmasıyla teknolojik olarak yenilendi.

100'den fazla ismi ifşaladılar
Çıkarları birbirlerine uymadı
Kadıköy'de gol var kazanan yok
Bakan Akar'dan kritik görüşmeler!
İlandır
İdlib'de insanlık katledildi
Hedefte Suudi Arabistan ve BAE var
Başkan Erdoğan müjdeyi verdi!
Dev proje hizmete giriyor!
Bakan Koca'dan atama müjdesi!
Yıkılacaklar arasında o ismin de oteli var!
Erdoğan: Onlar konuşur AK Parti yapar
Yıldırım 'endişe etmeyin' deyip garanti verdi!
CHP'deki çatlak İP'ye sıçradı!
Onlarca ölü ve yaralı var!
Kıbrıs'ta yakalanıp Türkiye'ye getirildiler
Çıkarları birbirlerine uymadı
Ege'de korkutan deprem!

En Çok Okunan Haberler