Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gezi olaylarına masum diyen gafildir

Güncelleme: 19.02.2020 12:23

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gezi olaylarını çevre hareketi olarak tarif edenlerin bu ülkenin düşmanı olduğunu söyledi.

Gezi'nin 15 Temmuz gibi alçak bir saldırı olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaşananları çevre hareketi olarak nitelendirenlerin bu ülkenin ve milletin düşmanı olduğunu söyledi.

GEZİ OLAYLARINA MASUM DİYEN GAFİLDİR
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Her kim Gezi olaylarını masum bir çevre hareketi olarak tanımlıyorsa ya gafildir ya da taammüden bu ülkenin ve milletin düşmanıdır" ifadelerini kullandı.

GEZİ, MİLLETE KARŞI SİVİL KALKIŞMA HAREKATIYDI
"Dün yaşanan gelişmeler bize Gezi olaylarını bir kez daha hatırlattı. Taksim'deki Gezi Parkı'nda güya ağaç bahanesiyle başlayan olaylar kısa sürede büyürerek devlete ve millete karşı sivil kalkışma halini almıştı." dedi

GEZİ OLAYLARI 15 TEMMUZ GİBİ ALÇAK BİR SALDIRI
"Gezi olayları, tıpkı askeri darbeler, muhtıralar, terör örgütlerinin saldırıları, FETÖ'nün 17-25 Aralık ve 15 Temmuz darbe girişimleri gibi devleti, milleti hedef alan alçak bir saldırıdır. Bay Kemal bunu zannediyorum dünkü konuşmasıydı aydınlık gençler diye vasıflandırıyor. Bunlar başta şahsı olmak üzere aldatılmış gençler. Bu aldatılmış gençlere orada çevreci sıfatı verilmek suretiyle bu ülkede milyonlarca ağaç diken iktidara ağaç sökme yaftası yapıştıranlara sadece lanet okurum"

SOROS'UN TÜRKİYE AYAĞI İÇERİDEYDİ, BERAAT ETTİRMEYE KALKTILAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Osman Kavala için de şu ifadeleri kullandı:

"Bunlar masum bir ayaklanma hadisesi değildir ciddi manada perde arkasında Soros türü bazı ülkeleri ayaklandırmak suretiyle oraları karıştıran tipler vardır. Onun da Türkiye ayağı içerideydi bir manevrayla dün onu beraat ettirmeye kalktılar. 46 kamu binası ile 231 polis aracı ve 44 ambulans kullanılamaz hale getirilmiştir. Vatandaşlarımıza ait 201 araç yağmalanmıştır. 697 güvenlik polisimiz yaralanmıştır 1 polisimiz şehit olmuştur. Gezi olaylarının Türkiye'ye doğrudan maliyeti 1,4 milyar dolar iken dolaylı maliyeti ise 100'lerce milyar doları bulmuştur. İşsizliğin çift haneye çıkması da enflasyonun zıplaması da aynı dönemde gerçekleşmiştir.'

Toplu alanlarda maske takma zorunluluğu getirildi

İşte İstanbul'a giriş ve çıkışlara izin verilecek istisnalar

Terör örgütüne büyük darbe

İstanbul'da toplu ulaşıma maske şartı
İdlib'de 315 okul ve 193 mülteci kampı dezenfekte edildi

Bakan Akar duyurdu! Üretim başladı...

İki mahalle koronavirüs karantinasına alındı

Irak'tan getirilen 334 Türk işçi Kütahya'da yurda alındı