Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bayram mesajı

Güncelleme: 23.05.2020 11:24

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Erdoğan, mesajında, "Hep birlikte dikkatli davranır, kurallara uyar, maske-mesafe-temizlik hassasiyetine riayet edersek, Allah'ın izniyle, bu süreçten de alnımızın akıyla çıkacağımız muhakkaktır" dedi. Erdoğan, "İnşallah salgın sonrası siyasi ve ekonomik olarak yeniden yapılanacak dünyada, Türkiye'nin gücünü, zenginliğini, refahını çok daha yükseklere taşıyacağız" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı dolayısıyla görüntülü bir mesaj yayınladı.

Salgın sürecinde insanlığın zorlu bir süreçten geçtiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Devleti ve milletiyle ülkemiz bu sınavı çok iyi veriyor." dedi.

TÜRKİYE'NİN YARDIMLARINA VURGU
Erdoğan, salgın döneminde birçok ülkenin içe kapanarak ellerindeki sınırlı imkanları kullandığını ifade ederek, "Türkiye olarak biz, pek çok dost ve kardeş halka da yardımda bulunduk. Millet olarak insanlığımızı gösterdik." diye konuştu.

Erdoğan'ın mesajı şu şekilde:

"Aziz milletim, değerli kardeşlerim... Mübarek Ramazan Bayramınızı tebrik ediyorum. Gönül, geçmiş bayramlarda olduğu gibi sevdiklerimizle bir arada olmayı isterdi. Fakat tüm dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen koronavirüs salgını sebebiyle bu bayramı her birimiz evimizde geçirmek durumundayız.

"ZORLU BİR İMTİHANDAN GEÇİYORUZ"
Bu salgın sürecinde insanlık ailesi olarak zorlu bir imtihandan geçiyoruz. Allah'a şükür, devleti ve milletiyle ülkemiz bu sınavı çok iyi veriyor. Ekonomiden sosyal hayata birçok alan salgınla mücadele kapsamında uygulamaya konulan tedbirlerden ciddi şekilde etkilendi.

"ALNIMIZIN AKIYLA ÇIKACAĞIMIZ MUHAKKAKTIR"
Mart ve nisan aylarımız sıkıntılı geçerken, mayıs ayında yavaş yavaş diğer ülkelerle birlikte normalleşme adımlarını atmaya başladık. Hep birlikte dikkatli davranır, kurallara uyar, maske, mesafe, temizlik hassasiyetine riayet edersek, Allah'ın izniyle bu süreçten de alnımızın akıyla çıkacağımız muhakkaktır.

"MİLLET OLARAK İNSANLIĞIMIZI GÖSTERDİK"
Salgın döneminde ülkelerin çoğu içe kapanıp ellerindeki sınırlı imkanlara sıkı sıkıya sarıldılar. Türkiye olarak biz, kendi ihtiyaçlarımızı karşılamanın ötesinde pek çok dost ve kardeş halka da yardımda bulunduk. Küresel dayanışmanın bolca sözünün edilip fiiliyata dönüştürülmediği bir dünyada millet olarak insanlığımızı gösterdik.

"TÜM KAYNAKLARI HAREKETE GEÇİRDİK"
Salgın sürecinde özverili bir şekilde görev yapan sağlık çalışanları başta olmak üzere tüm kamu ve özel sektör personeline milletim adına şükranlarımı sunuyorum. Alınan tedbirler sebebiyle hiçbir vatandaşımızın mağrudiyet yaşamaması, zorluğa, yokluğa, yoksulluğa düşmemesi için devletimizin tüm kaynaklarını harekete geçirdik.

"12 MİLYAR LİRAYI BULAN KARŞILIKSIZ KAYNAK AKTARDIK"
Sosyal Koruma Kalkanı programlarıyla hem tüm ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza hem de istihdamdaki kayıptan dolayı sıkıntıya düşen çalışanlarımıza destek sağladık. Bu kapsamda 'insanı yaşat ki devlet yaşasın' anlayışıyla yaklaşık 10 milyon vatandaşımıza 12 milyar lirayı bulan karşılıksız kaynak aktardık.

"TÜM İMKANLARI MİLLETİMİZİN EMRİNE SUNDUK"
Vergi, prim, taksit ertelemeleri ve finans kolaylıkları gibi desteklerle salgın sürecinde devletimizin tüm imkanlarını milletimizin emrine sunduk. Milletimizi her zaman olduğu gibi bu sıkıntılı günlerde de en güzel şekilde hizmet etmenin, hizmet götürmenin çabası içinde olduk.

"TÜRKİYE'NİN REFAHINI ÇOK DAHA YÜKSEKLERE TAŞIYACAĞIZ"
İnşallah salgın sonrası siyasi ve ekonomik olarak yeniden yapılanacak dünyada Türkiye'nin gücünü, zenginliğini, refahını çok daha yükseklere taşıyacağız. Geleceğe ümit ve güvenle baktığımız bu güzel bayram gününde yanında olamadığımız sevdiklerimize iletişim araçlarıyla da olsa ulaşacağınıza ve bu mutluluğu paylaşacağınıza inanıyorum.

Rabbim'den hepimizi bir sonraki Ramazan ayına sağlıkla, esenlikle, huzurla kavuşturmasını diliyorum. Bir kez daha Ramazan Bayramınızı tebrik ediyorum. Kalın sağlıcakla."

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşuyor

Bakan Koca açıkladı: Türkiye genelinde 1,3 kat arttı..

Tamamen yerli ve milli! Başkan Erdoğan test etti

Komşuda Türkiye hasreti! 'Bir an evvel gelmek istiyorlar'

CHP'li Eren Erdem uyurken soyuldu

Bakan Akar sınırın sıfır noktasında

Vişne sapı çayının inanılmaz faydaları
Kantaron yağının faydaları nelerdir? Nasıl kullanılır?
Kanserin en önemli 3 belirtisi
Browni kurabiye nasıl yapılır?
Esmaül Hüsna'dan El Mukit zikrinin faziletleri
Bugün hava nasıl olacak?
Altın fiyatlarında son durum...(07.08.2020)
Dolar ne kadar? 07.08.2020
Konuşamayan çocuğa okunacak dua ve sureler
Sarımsak suyu nasıl tüketilir?
Melisa yağının faydaları nelerdir? Nasıl kullanılır?
Moringa çayının faydaları nelerdir?
Enbiya suresi, Enbiya suresinin okunuşu ve anlamı
Maide suresinin faziletleri ve faydaları
Maide suresinin nüzul sebebi
Maide suresinin okunuşu nasıldır?