Darısı diğer belediyelere

Güncelleme: 20.08.2019 08:35

Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir belediyeleri PKK işgalinden kurtarıldı. İçişleri Bakanlığınca, bu şehirlerdeki beledi başkanları görevden uzaklaştırıldı, yerlerine o illerin valileri kayyım olarak atandı. Belediyelerin adeta PKK karargâhına çevrildiği tespit edildi.

EZGİ ÇELİK

31 Mart yerel seçimleri sonrası belediye kapılarını PKK’ya açan HDP’li Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ve Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan görevlerinden uzaklaştırıldı. Yerlerine Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Mardin Valisi Mustafa Yaman, Van Valisi Mehmet Emin Bilmez görevlendirildi.

Talimatlar Kandil’den

Halkın parasını dağdaki teröristler için harcayan HDP’li başkanların yaptığı ihanet belgelerle deşifre edildi. Haklarında onlarca soruşturma açılan HDP’li isimlerin, belediye imkânlarını PKK için seferber ettiği, öldürülen PKK’lıların cenazesine katıldığı, yaralanan teröristlere sağlık hizmeti verdikleri, terörle iltisaklı kişileri eş başkanlık adı altında belediyeye aldıkları ve şehit yakınlarını işten attıkları belirlendi.

Karargâh yaptılar

Bakanlıktan yapılan açıklamada bu kişilerin, terör örgütlerinin güdümünde veya yönlendirmesinde, milletin yararına değil, terör örgütlerinin faaliyetleri doğrultusunda hareket etmeye başladıkları vurgulandı. Ayrıca görevden alınan HDP’li isimlerin, devletin bütünsel organizasyonunun parçası olarak temel görevi vatandaşların mahalli ve müşterek nitelikli ihtiyaçlarını karşılamak olan bazı belediyeleri terör faaliyetlerinin desteklenmesi için militan kaynağı, mali kaynak ve araç-gerecin temin edildiği lojistik merkezlere dönüştürmeye çalıştığı kaydedildi.

Haklarında açılan soruşturmalar

Diyarbakır'da hakkında 9 ayrı terör suçu soruşturması bulunan Adnan Selçuk Mızraklı, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı, hakkında 6 terör suçu soruşturması bulunan Ahmet Türk, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı ve hakkında 7 ayrı terör suçu soruşturması bulunan Bedia Özgökçe Ertan, Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı yapıldı. Göreve gelir gelmez eş başkanlık uygulamasını başlatan Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir belediye başkanları, terör örgütü ile iltisak, irtibat ve aidiyetleri nedeniyle görevine son verilen eski belediye çalışanlarını hiçbir resmi sıfatları bulunmamasına rağmen çeşitli isimlendirmeler adı altında fiilen belediyelerde çalıştırdı.

Şehit yakınlarına baskı

Belediye başkanlarının PKK'lı teröristlerin yakınlarına bu belediyelerde iş imkanı sağlayarak ailelerine maddi destek vermeye çalıştıkları, bunun için de şehit yakınlarına mobbing uyguladıkları, görev yerlerini değiştirdikleri veya işten çıkardıkları tespit edildi. Ayrıca bu belediye başkanlarının, teröristler için düzenlenen cenaze ve anma etkinliklerinde saygı duruşunda bulundukları, örgüt mensupları tarafından çok sık kullanılan sözde "örgüt marşı"nı söyledikleri belirlendi.

Teröristlere sağlık hizmeti

Terör örgütü PKK'nın sözde sağlık komitesi yapılanmasında yer alan Mızraklı, farklı tarihlerde birçok yaralı veya hasta teröristi görev yaptığı hastanede herhangi bir resmi kayda gerek duymaksızın gizli şekilde tedavi etti, kırsaldaki teröristlere ilaç ve tıbbi malzeme yardımı sağladı.

Türk bayrağını kaldırdı

Mardin'de 31 Mart yerel seçimlerinin ardından belediye başkanlığına seçilen Ahmet Türk'ün ilk icraatlarından biri de belediyenin resmi sitesindeki Türk bayrağını kaldırmak oldu. Türk, terör suçlarından soruşturma yürütülen Cabbar Leygara'yı belediyenin birçok önemli hizmetini yürüten ve yaklaşık 2 bin personelin çalıştığı Mardin Kent AŞ'ye genel müdür olarak atadı.

Terörist cenazesine katıldı

Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan, Cizre'de ölü ele geçirilen terör örgütü PKK/KCK mensubu Mevlüde Bozkurt'un 4 Ağustos 2016'da Yeni Mahalle mezarlığında yapılan defin işlemlerine katıldı.

 

Başkan Erdoğan'dan önemli açıklamalar...

Türk Kızılay'dan deprem yardım kampanyası

AFAD: 788 artçı deprem meydana geldi

Depremde hayatını kaybedenler son yolculuğuna uğurlandı
Berna Laçin'e bir darbe de temizlik firmasından!

İZAYDAŞ'a ses çıkarmayanlar, Kandıra'ya neden koşar?

Türk bayrağını enkaz altında bırakmadılar

Berna Laçin'e soruşturma açıldı