EMAN’a gelen AMAN demez!

Güncelleme: 05.10.2019 09:52

Balıkesir’in Sındırgı ilçesi son yıllarda termal turizminde yıldızı parlayan bölgelerden birisi. Geçtiğimiz günlerde Uluslar arası Sağlık Zirvesi Sındırgı Eman Otel’de yapıldı. Katılımcılar, Eman Otel’in çevresini bir doğa harikası olarak nitelendirdi.

 SÜLEYMAN KARAKULLUK

BALIKESİR’in Sındırgı İlçesinde bulunan Eman Termal Otel Tesisleri, tam bir doğa cennetinin ortasında bir mekan… Termal havuzlarının yanı sıra açık ve kapalı yüzme havuzları, otelin hemen kenarından akan şifalı kaynak suyu, derede bulunun şifalı balıklar, termal tedaviye ihtiyaç duyanları bekliyor.


Ziyaretçiler, açık alandaki yüzme havuzundan da istifade etmeyi ihmal etmedi.

Orman içinde, temiz hava bol oksijen ve yeşilin her türlü tonunun bulunduğu Eman Otel’de, nefes darlığı çekenler, astım hastalığından muzdarip olanların yanı sıra sedef, egzama, mayasıl ve ayak kaşıntısı hastalığı çekenler şifa bularak ayrılıyor.

Sağlık Turizmi Zirvesi

Eman Otel’de geçtiğimiz günlerde 4. Uluslararası Sağlık Turizmi Zirvesi gerçekleştirildi. Bir hafta boyunca 56 ülkeden 500’e yakın yabancı konuk bu vesileyle Sındırgı’da ağırlandı. Özellikle Eman Termal’de bulunan termal kaynak ve muhteşem doğa ziyaretçilerin beğenisini topladı.


Zirveye Afrika’dan gelen katılımcılar, Eman Otel’in temiz havasına, profesyonel hizmet anlayışına ve yemeklerine hayran kaldı

Ziyaretçilere termal tesislerin yanısıra ilçe merkezi turu ile kültürel değerler tanıtıldı. Kışla Müzehan, Şerif Paşa Sanat Sokağı, Güreş Evi, Akpınar Yaşam Merkezi, Hisaralan Termal kaynak ve jeopark bölgesi, Çaygören Barajı ziyaretçilere gezdirildi.

Eman Otel’i ve çevresini gören Yabancı konuklar içindeki doktorlar, turizm acente sahipleri, uluslar arası basın mensupları, bölgenin doğa ve sağlık turizmi için keşfedilmemiş bir cennet olduğunu söylediler.

Belediye Başkanı Yavaş

Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, ilçenin 2006 yılında termal turizm merkezi ilan edildiğini hatırlattı. Yavaş, “Biz 2004 yılında bunların tohumunu attık, stratejik planlarımızı o zaman yaptık. Şehrimizin iki tane termal su kaynağında önce Emendere’de bir otel yapılmasını sağladık. Arkasından hisar alan bölgesinde hisar alan termal turizm alanı ilan ettirttik turizm bakanlığına ve doğal sit alanı olarak da burayı korumaya aldırdık. Akabinde şehrimizi jeotermal ile ısıtmaya başladık. Halen üç bin adet konutu tertemiz bir enerji ile ısıtıyoruz” dedi.

 

Bahçeli, Demirtaş'ı terörist olarak tanımladı

İstanbul'da virüse karşı sıkı denetim!

Üsküdar Sahili'nde bir dönem sona erdi!

Bakan Koca son verileri açıkladı!

S.Arabistan'da bir günde 42 kişi daha öldü!

Bursa'da silah kaçakçılığı operasyonu

Ayakkabı kokusu nasıl geçer?
Mide bulantısına ne iyi gelir?
Gözde kızarıklık neden olur?
İçki ve kumar neden haram?
Sadaka yerine geçen dua
Yasin suresi, Yasin suresinin okunuşu ve anlamı
Müminun suresinin faziletleri ve faydaları
Müminun suresinin nüzul sebebi...
Müminun suresinin okunuşu nasıldır?
Ağız kanserinin belirtileri nelerdir?
Kaplumbağa kurabiye nasıl yapılır?
Esmaül Hüsna'dan El Kabıd zikrinin faziletleri
Bugün hava nasıl olacak?
Altın fiyatlarında son durum...(08.07.2020)
Dolar ne kadar? 08.07.2020
İslam'da içki içmek neden haram?