FETÖ'cü komiser sahte dolar basarken yakalandı

Güncelleme: 22.07.2019 15:28

İstanbul'da tüm zamanların en büyük sahte para operasyonu düzenlendi. Esenyurt'ta bir matbaada sahte 271 milyon 150 bin dolar ele geçirildi. Gözaltına alınan 5 şüpheli arasında FETÖ'den ihraç edilen bir komiser de var.

İstanbul'da 271 milyon 150 bin dolar ile tüm zamanların en büyük sahte para operasyonu gerçekleştirildi. Operasyonda FETÖ'den ihraç edildiği tespit edilen komiserin de bulunduğu 5 kişi gözaltına alındı.

Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bir suç örgütünün, piyasaya sürmek üzere yüklü miktarda sahte para bastığı istihbaratı üzerine çalışma başlattı.

FETÖ'den ihraç edilen komiser gözaltına alındı

Esenyurt'ta, 19 Temmuz'da bir matbaaya operasyon düzenleyen ekipler, aralarında Fetullahçı Terör Örgütü'nden (FETÖ) ihraç edilen komiser B.Ç'nin de bulunduğu 5 kişiyi gözaltına aldı.

Elektrik panosundan girilen gizli bölme bulundu

Matbaada yapılan ilk aramada bir şey bulunamadı ancak devam eden detaylı incelemelerde elektrik panosundan girilen gizli bölmede sahte olduğu tespit edilen 271 milyon 150 bin dolar ve sahte para yapımında kullanılan malzemeler ele geçirildi.

Tüm zamanların en fazla miktarı

Yetkililer, ele geçirilen sahte para miktarının tüm zamanlarda ele geçirilen en fazla miktar olduğunu ve elde edilen gelirlerin FETÖ'ye aktarılıp aktarılmadığının çok yönlü araştırıldığını bildirdi. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Meteorolojiden çok sayıda il için son dakika uyarısı

Erdoğan'dan Ceren Özdemir'in ailesine taziye telefonu

Telabyad ve Resulayn'da 4 bin yerel polis göreve başlayacak

Sinsi Sisi'den 2017'de Yunanistan'a 7 bin kilometrekare hibe!
Akdeniz'de 4 şiddetinde deprem

Halkbank'tan davayla ilgili flaş açıklama!

MKYK sonrası flaş açıklama! Plan hazır harekete geçeceğiz

Akar'dan F-35 açıklaması