HDP binasından PKK saflarına

Güncelleme: 11.09.2019 00:05

Hain terör örgütü PKK’nın eleman ihtiyacının HDP tarafından karşılandığı Milat’ın ulaştığı mahkeme kayıtları ile belgelendi. İtirafçılar, PKK- HDP ilişkisini bir bir ifşa etti. Annelerin kaçırılan çocukları için HDP’den hesap sormasının boşuna olmadığı da ortaya çıktı.

GÜLDEN AĞ

Diyarbakır’da HDP il binasının önünde PKK’nın kaçırdığı çocuklarını geri almak için eylem yapan acılı annelere ‘satılmış’ diye sataşan HDP’lilerin kirli ilişkileri gün yüzüne çıktı.  PKK’yla yakın ilişki içinde olan HDP’nin annelerin dediği gibi garibanların çocuklarını dağa kaçırdığı belgelendi. Milat, itirafçı olan bazı PKK’lıların HDP aracılığıyla örgüte katıldıklarını ifşa ettiği mahkeme ifadelerine ulaştı.  İçişleri Bakanlığı’nın Diyarbakır, Mardin ve Van belediyelerine atadığı kayyumlardan sonra devleti seçilmiş iradeye darbe yapmakla suçlayanların, HDP’nin Mehmetçiğe kurşun sıkanlara her türlü yardımı yapmasının belgelenmesi karşısında ne diyecekleri merak ediliyor.

“PKK’ya HDP aracılığıyla katıldım”

Ulaşılan kayıtlarda 2015 yılında verilen 19 yaşındaki M. B’nin ifadesinde, HDP Yüksekova ilçe teşkilatının gençlik biriminde görevli şahsın çocukların dağ ile irtibatını ayarladığı yer alıyor. Örgüte katılmak isteyen gençlerin öncelikle HDP’li isimler ile irtibat kurduğu ve HDP’nin yardımıyla PKK’ya katıldığının kanıtlandığı belgelerde şok ifadeler HDP’nin PKK’nın eleman deposu olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor. PKK’lı itirafçılardan M. B. örgüte katılım aşamasını ve HDP yardımını şu sözlerle dile getiriyor: Ben örgüte katılmak istiyordum. Bu nedenle Yüksekova ilçesinde bulunan HDP ilçe teşkilatına gidip şenlik ve kutlamalardan tanıdığım ve HDP Yüksekova ilçe teşkilatının gençlik biriminde görevli olduğunu düşündüğüm Ferhat isimli şahsa örgüte katılmak istediğimi söyledim. 2015 yılının ocak ayında Yüksekova ilçesinden PKK/KCK Terör örgütüne katılım yaptım.

HDP il binasında görüştük

Ferhat isimli şahsa örgüte katılmak istediğini söyledikten sonra Ferhat’ın kendisine bir ay beklemesini söylediğini aktaran itirafçı M. B. örgüte hemen katılmak için ısrarı üzerine HDP il binasından Ferhat ile birlikte ayrılıp Yüksekova ilçesi Orman mahallesinde örgüte milislik yapan bir erkek şahsın yanına gittiklerini dile getirdi. PKK’lı itirafçı M. B., “ Milislik yapan erkek şahıs evde tekti ve burada 1, 2 saat kadar bekledim. Bu sırada Ferhat beni bu eve bırakıp gitmişti. Ferhat beni milisin yanına bırakırken not kâğıdı vermişti. Not kâğıdını okumamamı söylediği için içerisinde ne yazdığını bilmiyorum. Milis ile birlikte Hacıbek suyuna yakın bir noktaya giderek buradan yarım saat kadar yürüyerek Irak sınırına geçtik. Irak sınırına geçtiğimizde beni Agiri (K) ile Güneş (K) isimli örgüt mensupları karşıladı. Benimle birlikte gelen milis beni bu örgüt mensuplarına teslim ettikten sonra geri döndü” ifadelerini kullandı.

PKK’nın arka bahçesi

Diğer bir itirafta ise 2015 yılında Hakkâri İl Emniyet Müdürlüğü’ne yapılan ile ihbar ile S.S.’nin silahlı terör örgütüne katılım yapmak istediğinin belirtilmesi üzerine kolluk güçleri harekete geçiyor ve şahısların aynı gün Depin Polis kontrol noktasında yakalandığı bilgisi yer alıyor. S.S. beyanında da örgütle HDP aracılığı ile irtibat kurulduğu net bir şekilde görülüyor. S.S.’nin kayıtlarda yer alan ifadelerine göre S.S. örgüte katılmak istemesi üzerine HDP il binasına davet edildiğini ve burada kendisine örgüte katılmak için yardımcı olacak Diyarbakırlı O. K. ile görüştüğünü söylüyor. S.S. örgüte katılım yapmak amacıyla O.K. ile yola çıktığını dile getiriyor.

Molotof parası da HDP’den

PKK terör örgütüne katılımlara aracı olmanın dışında şehirlerdeki PKK eylemlerinin arkasından da HDP çıkıyor. Kayıtlarda yer alan ifadelerde teröristlerin polise saldırmak için hazırladıkları Molotof ve EYP’lerin (El Yapımı Patlayıcı) parasını dahi HDP’den aldıkları itiraf ediliyor. Kayıtlarda şu ifadeler yer alıyor “D. T. ve H. Y.’nin,  tanık M. K ‘nın beyanına göre eylemlerde kullanılmak üzere molotof yaptığı ve bu EYP’ler için gereken parayı HDP parti binasından bizzat aldıklarına dair fotoğraflı teşhis tutanağı bulunduğu görülmektedir”

İşçi servisi kaza yaptı! Yaralılar var

Adalet Bakanlığı, Arif Erdem'in ABD'den iadesini istedi

Dışişleri'nden Ege Adaları açıklaması

Şehit Ömer Halisdemir'in adı Uganda'da yaşatılacak
Sağlık Bakanı'ndan koronavirüs açıklaması

Başkan Ay'dan CHP'ye sert tepki

Başkan Erdoğan'dan Libya mesajı

Erdoğan-Merkel görüşmesi sona erdi