İBB’den koronaya davetiye: Yolcular azaltılan seferler nedeniyle adım atamıyor

Güncelleme: 26.03.2020 05:30

Türkiye virüse karşı teyakkuza geçerken İBB’nin ‘seferleri azaltma’ kararı vatandaşı isyan ettirdi. Balık istifi halinde metrobüse binenler, bırakın ‘sosyal mesafeyi’ adım atacak yer bulamadı.

Koronavirüse karşı Türkiye gerekli önlemlerle teyakkuza geçerken İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) ‘seferleri azaltma’ kararı vatandaşı isyan ettirdi. İçişleri Bakanlığı yayınladığı genelge ile ‘Yolcu taşıma kapasitesinin yüzde 50 oranında yolcu kabul edecek’ kararı alırken CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediyesi tam aksi görüntülere sebep oldu. Belediye gerekçe göstermeden işe gidiş ve geliş saatlerinde il genelinde 30 hatta sefer iptallerine gitti. 8 vagonlu metro hatları 4 vagona düşürüldü, sefer aralıkları da 7 dakikaya kadar çıkarıldı. Tam insan trafiğinin yoğun olduğu saatlerde gelen iptaller adeta korona virüse davetiye çıkardı. Vatandaşlar balık istifi halinde metro ve otobüslere bindi.

CİNAYETE TEŞEBBÜS!

Vatandaşlar CHP’li yönetime sosyal medya üzerinden büyük tepki gösterdi: O hesaplardan biri, “Sefer 252, 251, DT2, DT1, 30A, 74A... Hepsi de mesai başlangıç ve bitişlerinde çok kalabalık, normalde kişinin yan koltuğu, önü ve arka koltuğu boş olacak şekilde hizmet verilmelidir. Sosyal mesafe koruyamazsak daha çok enfekte olunur ve ölümler artar.” şeklinde tivit atarak tepkisini dile getirdi. Bir diğer kişi de “Seferleri arttırması gereken İBB sefer sayısı azaltıyor. Adeta korona virüsün yayılmasına davetiye çıkarıyor” dedi.

SEFER AZALTMAK YOK DEMİŞTİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Ekrem İmamoğlu 15 Mart tarihinde sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, “ Salgın hastalık ve okul tatilleri nedeniyle toplu taşımada bir haftada % 30’ları aşan kullanım azalması olmuştur. Buna rağmen İETT hatlarımızda yoğunluk yaşanmaması adın

K.Irak'ta 5 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

İstanbul merkezli 12 ilde FETÖ operasyonu

Türkiye - Azerbaycan ortak askeri tatbikatı sürüyor

Barbaros Hayrettin Paşa gemisinde Rumlara 'Mehter' dinletildi

AK Parti 19'uncu yaşını kutluyor!

Van'da 2 terörist etkisiz hale getirildi

Ekskavatör nedir? Ne amaçla kullanılır?
Vişne sapı çayının inanılmaz faydaları
Kantaron yağının faydaları nelerdir? Nasıl kullanılır?
Kanserin en önemli 3 belirtisi
Browni kurabiye nasıl yapılır?
Esmaül Hüsna'dan El Mukit zikrinin faziletleri
Bugün hava nasıl olacak?
Altın fiyatlarında son durum...(07.08.2020)
Dolar ne kadar? 07.08.2020
Konuşamayan çocuğa okunacak dua ve sureler
Sarımsak suyu nasıl tüketilir?
Melisa yağının faydaları nelerdir? Nasıl kullanılır?
Moringa çayının faydaları nelerdir?
Enbiya suresi, Enbiya suresinin okunuşu ve anlamı
Maide suresinin faziletleri ve faydaları
Maide suresinin nüzul sebebi