Kazanan Yıldırım olacak

Güncelleme: 22.05.2019 00:23

Türkiye üzerinde oynanan oyunları gördüklerini belirten Türkiye Kardeşler Birliği (TÜRKAB), İstanbul seçimlerinde AK Parti’ye destek vereceklerini açıkladı. TÜRKAB Başkanı Sait Ali Arslan, kapı kapı gezerek Binali Yıldırım için oy isteyeceklerini dile getirdi.

Türkiye’nin 7 bölgesinde binlerce genç üyesi olan TÜRKAB, 23 Haziran’da yapılacak İstanbul seçimlerinde milli iradenin yanında yer alacaklarını duyurdu. Seçmenleri 23 Haziran’da oy kullanmaya davet eden TÜRKAB Başkanı Sait Ali Arslan, “Biz şaibe değil, şeffaflık istiyoruz. Biz hile değil, dürüstlük bekliyoruz. Biz eksik değil, tam demokrasi istiyoruz. Usulsüzlüklerle sandığımıza düşürülen gölgenin kaldırılması için vatandaşlarımızı oy kullanmasını istiyoruz” dedi.

Maskeli balo yapmıyoruz

Şaibenin ortadan kalkmasıyla kazananın İstanbul ve Türkiye olacağını belirten Sait Ali Arslan, “Toplum mühendisleri tarafından üretilen proje isimler değil, kazanan Cumhuriyet tarihinin en önemli projelerini hayata geçiren Binali Yıldırım olacak. Maskeli balo yapmıyoruz. Biz samimiyete ve liyakata bakarız. Samimiyet, liyakat ve vizyon denilince de aklımıza Binali Bey gelir” diye konuştu.

Figüranları tanıyoruz

Türkiye üzerinde oynanan senaryoların, oyunların farkında olduklarını belirten Arslan, “Figüranları da Cumhuriyet mitingleri, e-muhtıra, Gezi olayları, MİT TIR’ları operasyonu, 17-25 Aralık kumpası, 15 Temmuz kanlı işgal girişimi ve ekonomik operasyonlardan tanıyoruz. Bunlar kardeşliğimizi, istikrar, istiklal ve istikbalimizi hedef alanlardır. İrade hırsızlarının kirli emellerine geçit vermeyiz” mesajını verdi.

Kumpasçılar proje adayı destekliyor

Türkiye’nin demokratikleşmesini engellemeye çalışanların 31 Mart’ta sandığa müdahale ettiğini aktaran Arslan, “Bu sadece milletin iradesine operasyon değil, tüm siyasi partilere karşı bir operasyondur. Çünkü bu operasyonun adı kayıt dışı siyasettir. Kaldı ki proje aday İstanbul’dan çok CHP için tehlikedir. Dün Deniz Baykal’a kumpas kuranlar bugün CHP’nin İBB proje adayına omuz verenlerdir. Bize kalırsa öncelikli tedbiri alması gerek CHP yönetimidir”  ifadelerine yer verdi.  

Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin yenilenmesine yönelik kararının ardından CHP’den yapılan eleştirileri de değerlendiren Sait Ali Arslan, “Eleştiri bir haktır. Ancak tehdit ve hakaret suçtur. CHP’nin YSK’ya yönelik söylemleri eleştiri değil açık bir tehdit ve hakarettir. Yargı bağımsızlığına suikast girişimidir” dedi.

Foto Galeri

Türkiye'nin en değerli markaları belli oldu! İşte o liste

A Milli Futbol Takımı'na İzlanda'da saygısızlık

Almanya'da camilere saldırı

New York'ta Türk Günü

Bakan Akar harekatı böyle izledi

Günün diğer manşetleri

Trump itiraf etti: Ekonomide görülmemiş bir çöküş yaşanır!
Bahçeli: İstanbul proje isimlere teslim edilmeyecek kadar önemli
Bakan Soylu'dan CHP'nin adayına tepki: Beylikdüzü'nde başladığın camiyi bitir
İhracat etki etti! Sıfırlanması bekleniyor
Volkswagen'den Türkiye hamlesi!
Jandarma başında bekliyor! Dokunan 60 bin lira ödeyecek
Kıdem tazminatında önemli karar!
Böyle heyelan görülmedi!
İBB'den o iftiralara yanıt!
MSB duyurdu
İmamoğlu dalga konusu oldu
Sınava alınmayınca gözyaşlarına boğuldu
'Kudüs'te oldu bittileri reddediyoruz'
ABD'de FETÖ'ye şok
Meteoroloji'den uyarı

Video

Böyle heyelan görülmedi!

Trafikte makas atan sürücüye sedyede ceza

Fransa'daki polis şiddetine bakın!

Buna binmek cesaret ister!

İçinden metro geçen apartman

Benzer Konular

 • 1

  İstanbul'a akın edecekler!

 • 2

  Kıdem tazminatında önemli karar!

 • 3

  Bakanlık açıkladı! Merkez yenileniyor

 • 4

  İBB'den o iftiralara yanıt!

 • 5

  MSB duyurdu