Kazanan Yıldırım olacak

Güncelleme: 22.05.2019 00:23

Türkiye üzerinde oynanan oyunları gördüklerini belirten Türkiye Kardeşler Birliği (TÜRKAB), İstanbul seçimlerinde AK Parti’ye destek vereceklerini açıkladı. TÜRKAB Başkanı Sait Ali Arslan, kapı kapı gezerek Binali Yıldırım için oy isteyeceklerini dile getirdi.

Türkiye’nin 7 bölgesinde binlerce genç üyesi olan TÜRKAB, 23 Haziran’da yapılacak İstanbul seçimlerinde milli iradenin yanında yer alacaklarını duyurdu. Seçmenleri 23 Haziran’da oy kullanmaya davet eden TÜRKAB Başkanı Sait Ali Arslan, “Biz şaibe değil, şeffaflık istiyoruz. Biz hile değil, dürüstlük bekliyoruz. Biz eksik değil, tam demokrasi istiyoruz. Usulsüzlüklerle sandığımıza düşürülen gölgenin kaldırılması için vatandaşlarımızı oy kullanmasını istiyoruz” dedi.

Maskeli balo yapmıyoruz

Şaibenin ortadan kalkmasıyla kazananın İstanbul ve Türkiye olacağını belirten Sait Ali Arslan, “Toplum mühendisleri tarafından üretilen proje isimler değil, kazanan Cumhuriyet tarihinin en önemli projelerini hayata geçiren Binali Yıldırım olacak. Maskeli balo yapmıyoruz. Biz samimiyete ve liyakata bakarız. Samimiyet, liyakat ve vizyon denilince de aklımıza Binali Bey gelir” diye konuştu.

Figüranları tanıyoruz

Türkiye üzerinde oynanan senaryoların, oyunların farkında olduklarını belirten Arslan, “Figüranları da Cumhuriyet mitingleri, e-muhtıra, Gezi olayları, MİT TIR’ları operasyonu, 17-25 Aralık kumpası, 15 Temmuz kanlı işgal girişimi ve ekonomik operasyonlardan tanıyoruz. Bunlar kardeşliğimizi, istikrar, istiklal ve istikbalimizi hedef alanlardır. İrade hırsızlarının kirli emellerine geçit vermeyiz” mesajını verdi.

Kumpasçılar proje adayı destekliyor

Türkiye’nin demokratikleşmesini engellemeye çalışanların 31 Mart’ta sandığa müdahale ettiğini aktaran Arslan, “Bu sadece milletin iradesine operasyon değil, tüm siyasi partilere karşı bir operasyondur. Çünkü bu operasyonun adı kayıt dışı siyasettir. Kaldı ki proje aday İstanbul’dan çok CHP için tehlikedir. Dün Deniz Baykal’a kumpas kuranlar bugün CHP’nin İBB proje adayına omuz verenlerdir. Bize kalırsa öncelikli tedbiri alması gerek CHP yönetimidir”  ifadelerine yer verdi.  

Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin yenilenmesine yönelik kararının ardından CHP’den yapılan eleştirileri de değerlendiren Sait Ali Arslan, “Eleştiri bir haktır. Ancak tehdit ve hakaret suçtur. CHP’nin YSK’ya yönelik söylemleri eleştiri değil açık bir tehdit ve hakarettir. Yargı bağımsızlığına suikast girişimidir” dedi.

Foto Galeri

Marmara Depremi'nin 20. yılı

Boğalar acemi kasapları affetmedi

Yerli uçan arabanın prototipi yayınlandı

Carettaların denizle buluşma anına yoğun ilgi

Ceylanpınar'da eve roket isabet etti

Günün diğer manşetleri

Bakanlıktan İmamoğlu'nun açıklamalarına yanıt
Derbi kanlı bitti!
17 gündür denizde bekliyorlardı
Çavuşoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na tepki
Esnaftan İmamoğlu'na isyan!
İran'dan Cebelitarık hamlesi!
Kritik rapor Erdoğan'a sunulacak!
Tatil dönüşü uzmanlardan uyarı!
İstanbul havalimanları 60 milyona yakın yolcu taşıdı
Afganistan'daki patlamada korkunç bilanço
Yolcu otobüsü tıra çarptı!
YPG/PKK'nın alçak planı deşifre oldu!
Stratejik ortak(!) güvenli(!) bölge...
Evlenelim, evlendirelim!..
İstanbul'u sel vurdu vekili bile Ekrem İmamoğlu'na ulaşamadı

Video

Sel mağduru esnaf İmamoğlu'na isyan etti!

Muğla'da korkutan yangın!

Anadolu Otoyolu'nda yolcu otobüsü ile tır çarpıştı

45 Saniye Boyunca, 4 Hiroşima Şiddetinde Sallanan Türkiye..

Yağış sonrası Eminönü'nün son hali

Benzer Konular

 • 1

  Bakanlıktan İmamoğlu'nun açıklamalarına yanıt

 • 2

  Esnaftan İmamoğlu'na isyan!

 • 3

  Bu keçiyi avlayana 26 bin TL ceza!

 • 4

  İstanbul'da sağanağın ardından yaralar sarılıyor

 • 5

  İstanbul'da bu yollar trafiğe kapatılacak