Kurum: Haliç'in eski haline dönmesine müsaade etmeyeceğiz

Güncelleme: 14.11.2019 14:39

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun iptal ettiği su arıtma tesisiyle ilgili "Haliç'in eski haline dönmesine müsaade etmeyeceğiz. Atılması gereken adımları kararlılıkla atacağız." diyerek projenin Bakanlık eliyle gerçekleştirileceğinin sinyalini verdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat KurumİBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun 'Temel atmama' şovu yaparak iptal ettiği Eyüpsultan'daki Silahtarağa İleri Biyolojik Arıtma Tesisi'ni gerekirse bakanlığın yapacağını söyledi. 

Bakan Kurum NTV canlı yayınında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Ekrem İmamoğlu'nun Eyüpsultan'daki Silahtarağa İleri Biyolojik Arıtma Tesisi projesini iptal etmesiyle ilgili konuşan Kurum şunları söyledi:

"İBB Başkanı'nın açıklaması ve aldığı karar talihsiz. Yapmama üzerinden prim yapılıyor. Bu atık su arıtma tesisine neden ihtiyaç var? Atık sular Marmara'ya deşarj ediliyor. Bugünkü arıtma tesislerini biyolojik hale getiremezseniz denizi kurtaramazsınız. Sayın Cumhurbaşkanımıznı sayesinde Haliç yanında gezilebilir, içinde balıkların yüzdüğü bir hale geldi. Tüm dünya biyolojik arıtmaya geçerken İBB Başkanı çıkıp 'Bu israf projesidir' gibi talihsiz bir açıklama yaptı. Buna müsaade etmeyeceğiz, belediyenin sorumlulukları var. Haliç'in eski haline dönmesine müsaade etmeyeceğiz. Atılması gereken adımları kararlılıkla atacağız. Gerekirse bakanlık olarak gideceğiz resen bu işi yapacağız."

Skandal! Türk gazeteciler alınmadı

Marmaris açıklarında korkutan deprem!

Belçika'nın skandal PKK kararına Türkiye'den tepki

Adana'da DEAŞ operasyonu
Sivrice'deki Emniyet binası görevlilerce yıkıldı

Volkwagen'den Türkiye'ye fabrika kararı! Tarih belli oldu

Bekçiler artık kimlik sorabilecek!

Sultangazi'de iş yerinde göçük