Kuzey Irak'tan acı haber!

Güncelleme: 16.07.2019 09:40

Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyinde PKK'lı bölücü teröristler tarafından önceden yerleştirilen EYP'nin patlaması sonucu ağır yaralanan İstihkam Uzman Onbaşı Ahmet Sinan Demircan'ın şehit olduğunu duyurdu.

Irak'ın kuzeyinde PKK'lı teröristlerce önceden tuzaklanan patlayıcının infilak etmesi sonucu ağır yaralanan İstihkam Uzman Onbaşı Ahmet Sinan Demircan şehit oldu.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Irak'ın kuzeyinde PKK'lı bölücü teröristler tarafından önceden yerleştirilen el yapımı patlayıcının (EYP) infilak etmesi sonucu ağır yaralanan bir askerin derhal hastaneye sevk edildiği, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olduğu belirtildi.

Bölgede operasyonlara devam edildiği bildirilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz."

Bakan Akar'dan başsalığı mesajı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, kaldırıldığı hastanede şehit düşen İstihkam Uzman Onbaşı Demircan için başsağlığı mesajı yayımladı.

Bakan Akar mesajında, "Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah'tan rahmet; kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim." ifadelerini kullandı.

Akar, mesajı ile beraber şehit düşen İstihkam Uzman Onbaşı Ahmet Sinan Demircan'ın fotoğrafını da paylaştı.

Balıkesir için korkutan uyarı! 'Her an kırılabilir'

Özil'in paylaşımı Çinlileri çıldırttı! Yayından kaldırdılar

IMF ile gizli görüşmenin nedeni belli oldu

İhracatçılar bürokrasiye takılmadan 'tek tıkla' destek alacak
Resmi Gazete'de yayınlandı: Türkiye'den Libya'ya..

Uludağ'da tatilciler kayak sezonunu açtı

Bakan Çavuşoğlu'ndan 'Libya' açıklaması!

Bakan Varank'tan öğrencilere çağrı