Minik Düşler gerçekleşti

Güncelleme: 01.08.2020 14:11

Çare Derneği, köy okulları için yürüttüğü Minik Düşler projesi ile bu Kurban Bayram’ında Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesine bağlı Direkli mezrasındaki çocuklara bayramlık sürprizi yaptı. 

Derneğin Çare Doktorları’ndan Dr. Ferit Gül ve arkadaşlarının Minik Düşler ekibi ile beraber yürüttüğü Bayramlık etkinliği, minik yüreklere bayram sevincini yaşattı.

Etkinliği gerçekleştiren ekip bayrama iki hafta kala sosyal medya hesaplarından bayramlık bağışları için çağrıda bulundular.  Süreç boyunca gelen yardımlarla alışverişler yapıldı. Birbirinden tatlı erkek ve kız çocukları için birbirinden güzel bayramlıklar alındı. 


Ben ve yetimi himaye eden kimse cennette şöylece beraber bulunacağız buyurdu ve işaret parmağıyla orta parmağını, aralarını biraz aralayarak, gösterdi.” (Buhârî, Talâk 25) 

Bu hadis-i şerifin ışığında harekete geçtiklerini ifade eden Dr. Ferit Gül, hiç tanımadığımız çocukların gözlerindeki sevince ortak olmak, onları bayram sabahına heyecan ve mutlu bir şekilde uyandırmak bizler için en büyük bayram hediyesidir, dedi. 

Minik Düşler ekibinden yapılan açıklamaya göre, Müslümanların attığı her hayırlı adımda tek beklentisinin Allah’ın rızası olması, ifadesi ön plana çıktı. 

Hatta Kur’an-i Kerim’de özellikle İnsan Suresi’nde ve Resulullah (s.a.v) Efendimizin hadislerinde fakir, yetim ve esirlere yapılan ikram ve fedakârlığın karşılığında yine insanlara ihsan edilecek mükâfatların müjdelendiği de dile getirildi.


Direkli mezrasındaki (mahallesindeki) çocuklar bu sürprizle Kurban Bayramı’na daha girmeden en güzel kıyafetlerini özenle sakladılar, arife gecesinde sabahı heyecanla beklediler.

Çocukluğa dair bayram anılarının içinde mutlaka bayramda alınan bir çift ayakkabı ya da bir elbisenin unutulmaz bir yeri vardır. İşte Çare Doktorları ve Minik Düşler dağıttıkları bayramlıklarla minik gönüllülere girmeyi başardı ve yaptıkları bu anlamlı ziyaretlerle çocukların yüzünde binlerce sevince vesile oldular.

İstanbul Sözleşmesi bize bir dayatmadır!

ABD, İsrail'den 'Demir Kubbe' satın aldı

Türkiye'den Bahreyn'in iddialarına sert yanıt: Beyhude bir gayret!

Bakan Koca, tedbirsizliğe sitem ederek son durumu açıkladı!

Halı sahalarda koronavirüsten dolayı uygulanacak kurallar açıklandı

Düğünden sonra gelinin ateşi çıktı, korkulan oldu!

Egzama neden olur, nasıl geçer?
Baş ağrısına ne iyi gelir?
İslam'da içki içmek neden haramdır?
Pazı sarması nasıl yapılır?
Müminun suresi, Müminun suresinin okunuşu ve anlamı
Araf suresinin faziletleri ve faydaları
Araf suresinin nüzul sebebi...
Araf suresinin okunuşu nasıldır?
Kötü ve korkunç rüya görünce okunacak dualar...
Kalın bağırsak kanseri belirtileri...
Un kurabiyesi nasıl yapılır?
Esmaül Hüsna'dan El Aliyy zikrinin faziletleri
Bugün hava nasıl olacak?
Altın fiyatlarında son durum...(29.07.2020)
Dolar ne kadar? 29.07.2020
Bebeklerde ağız yarası nasıl geçer?