Müfid Yüksel serbest bırakıldı

Güncelleme: 19.02.2020 08:21

İstanbul'da gözaltına alınan Müfid Yüksel, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na getirildi. Burada, 10 Eylül 2018'de işlenen "hakaret" suçundan Ankara 46. Asliye Ceza Mahkemesinde açılan dava kapsamında ifadesi alınan Yüksel, işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

KORAY TAŞDEMİR

Yazar Müfid Yüksel, Twitter hesabından gece saatlerinde yaptığı paylaşımda, “Gece yarısı polisler evime geldi. Ortada bir neden de belirtilmeden apar topar karakola götürülüyorum. İlk defa böyle bir olayla karşılaşıyorum. Muhtemelen İP'nin aleyhimde açtığı dava” yazarak durumu takipçilerine duyurdu.

İstanbul'da gözaltına alınan Müfid Yüksel, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na getirildi. Burada, 10 Eylül 2018'de işlenen "hakaret" suçundan Ankara 46. Asliye Ceza Mahkemesinde açılan dava kapsamında ifadesi alınan Yüksel, işlemlerinin ardından serbest bırakıldı. Ankara 46. Asliye Ceza Mahkemesinin bir süre önce Yüksel hakkında ifadesinin alınması amacıyla yakalama kararı çıkardığı öğrenildi. Milat’a konuşan Yüksel, “İP'liler bana dava açmışlardı, mahkeme yakalama kararı çıkarmış. O bakımdan gece yarısı geldiler beni alıp götürdüler” dedi. Kaçma şüphesi olmayan tanınmış bir yazara yönelik bir davranış sosyal medyada da tepkiye neden oldu.

 

Toplu alanlarda maske takma zorunluluğu getirildi

İşte İstanbul'a giriş ve çıkışlara izin verilecek istisnalar

Terör örgütüne büyük darbe

İstanbul'da toplu ulaşıma maske şartı
İdlib'de 315 okul ve 193 mülteci kampı dezenfekte edildi

Bakan Akar duyurdu! Üretim başladı...

İki mahalle koronavirüs karantinasına alındı

Irak'tan getirilen 334 Türk işçi Kütahya'da yurda alındı