Muhammed Abdulhafız’ın hanımı: Eşimi zalimlerden kurtarın

Güncelleme: 15.03.2019 08:15

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Atatürk Havalimanına gelen ve Mısır’da idamla yargılanan İhvan mensubu Muhammed Abdulhafız’ın, halkın seçtiği Mursi yönetimine darbe yapan cuntacı Sisi’ye iade edilmesi tepkiye neden olmuştu.

ÖZLEM DOĞAN

Mısır’ın cunta yönetiminin mahkemesi önüne çıkan Muhammed Abdulhafız’ın gördüğü işkenceden dolayı tüm suçlamaları kabul ettiği ve akıl sağlığını kaybettiği iddia edildi. Türkiye’ye gelen İhvan mensubu gencin eşi Walaa Gazali, yaşadıklarını Milat’a anlattı. 

İdam cezası verildi

Eşi Abdulhafız’ın Mısır’da 4 yıl hapis yattıktan sonra Sudan’a taşındıklarını kaydeden Walaa Gazali, orandan Somali’ye geçtiklerini söyledi. 2 yıl da Somali’de kaldıklarını dile getiren Walaa, 2016 yılında Mısır Başsavcısı Hişam Bereket’in, Abdulhafız’a gıyabında idam kararı verdiğini aktardı.  Somali’de Mısır Konsolosluğu olmadığı için çocuklarına kimliğini çıkaramadıklarını kaydeden Walaa, “Türkiye’ye gelmek istedik. Çocuğumuz doğduğunda hastaydı. Somali’de de ilaç yok, durum kötü. Çocuk için Türkiye daha güvenli” diye konuştu.

Türkiye’ye güveniyorum  

Eşinin pasaport işlemleri sırasında polis tarafından Mısır’a gönderildiğini dile getiren Walaa, bebeğimle Somali’de tek başına kaldığını söyledi. Eşi Muhammed Abdulhafız’ın Mısır’a gönderilmesinden Başkan Erdoğan’ın haberi olmadığına emin olduğunu vurgulayan Walaa, “Türkiye Cumhuriyeti devleti beni Türkiye’ye getirtti. Türkiye’ye adım atmaz kendimi güvende hissettim Havaalanında yaşananları kimin yaptığını bilmiyorum ama Türkiye düşmanı FETÖ’nün bir planı olduğunu düşünüyorum” dedi.

Eşimin gözlerini kör ettiler

Eşimin mahkemedeki halini herkesin gördüğünü aktaran Walaa, “Gözleri kör olmuş. İşlemediği her suçu üstlendi. İstihbaratta 45 gün askıda asılı kaldığını söylediler. Arkadaşları her gün işkencede sesini duyduklarını söyledi.  Eşimin durumuna çok üzülüyorum. Mısır zalimlerin elinde” diyerek yardım istedi.

Milat Ailesi iftarda buluştu

Milat ve Yenisöz ailesi, 8. kez düzenlenen geleneksel iftar programında bir araya geldi. Ertuğrul Gazi Parkı Osmanlı Konağı'nda gerçekleştirilen iftar programına Genel Yayın Yönetmenimiz Ali Adakoğlu, Medya Grup Başkanımız Ahmet Zeki Gayberi, Genel Yayın Koordinatörümüz Serdar Arseven, Ankara Temsilcimiz Bayram Zilan ve Milat ve Yenisöz yazarları katıldı.

Kudüs'e giriş engeli

BİM 10 Mayıs aktüel ürünler indirim kataloğu!

Türkiye'deki marketler zincirinden biri olan ''BİM'' 10 Mayıs Aktüel İndirim ürünler kataloğu yayınladı. 10 Mayıs 2019 tarihi için indirimde olan ürünleri haberimizde bulabilirsiniz. İndirimli ürünler hangileri? Kampanya ne kadar sürecek? Öğrenmek için haberimizi okuyun.

Anadolu Savunma 'Seyit' ile görücüye çıktı

Assange'a böyle götürüldü

Günün diğer manşetleri

Korkuluk dediğin böyle olur

Nükleer ve kimyasal tehditler insansız araçla tespit edilecek

Türk savunma sanayisinde insan hayatını tehdit eden kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer (KBRN) risklerin tespiti ve koruyucu tedbirlerin hızla alınmasına yönelik milli bir sistem geliştirildi.

Aşırı sağcı lider Kur'an-ı Kerim'i yırtıp yere attı

Finlandiya'da aşırı sağcı Önce Finlandiya İnsanı Partisi (Suomen Kansa Ensin) Başkanı Marco De Wit, Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerine yönelik çalışmalarında Kur'an-ı Kerim'i yırtıp yere attı.

Doğu Ekspresi ile baharda yolculuk bir başka güzel

Seyahat ve gezi tutkunlarının yanı sıra üniversite öğrencilerinin de ilgi odağı olan, Ankara ile Kars arasında sefer yapan Doğu Ekspresi, ilkbaharda güzel manzaralar eşliğinde yolculuk imkanı sunuyor.

Marangoni etkisi nedir

İki sıvının farklı yüzey gerilimleri neticesinde birbirleri arasındaki kütle transferine Marangoni Etkisi denir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Her hırsızlık kötüdür ama oy hırsızlığı tam bir felakettir
Başkan Erdoğan açıkladı! Yıl sonunda açılacak
İlan İHH
TÜİK, ölüm nedenlerini açıkladı!
İlan - Mirasımız Derneği
Dikkat geliyor! Kavrulacağız...
Yerli otomobilin yollara çıkacağı tarih belli oldu!
Tarlaya üzerine mühimmat bağlı balon düştü
Finlandiya'da aşırı sağcı lider Kur'an-ı Kerim'i yırtıp yere attı
Bozdağ'dan kritik açıklamalar!
Ülkesine dönen Suriyeli sayısı açıklandı!
Taşeron işçiler Devlete kâr ettirdi
O kente 50 fabrika kurulacak
Soylu'dan S-400 açıklaması! 'Yarın eyvah para etmez'
TBMM'de yoğun mesai!

Sancaktepe'de 3 katlı bina boşaltıldı

Sancaktepe'de yan tarafta bulunan inşaat alanındaki toprak kayması dolayısıyla girişi kullanılamaz hale gelen 3 katlı binadaki vatandaşlar, itfaiye merdiveniyle tahliye edildi.

Bozdağ'dan kritik açıklamalar!

Mehmet Acet'in sunumuyla Kanal 7 ekranlarına gelen Başkent Kulisi programında konuşan TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Bekir Bozdağ, "Ekrem İmamoğlu'nun yalanlarını Tevfik Göksu bertaraf etti. İstanbul'da algıları gerçeklerin önüne koyma gayreti var." dedi.

Çin'de Türkiye'ye büyük ilgi

Çin'in başkenti Pekin'de 29 Nisan'da kapılarını ziyaretçilere açan dünyaca ünlü uluslararası fuarlardan biri olan, ‘21'inci Bahçecilik/Botanik EXPO'da yapılan tanıtımlarla Türkiye'ye daha çok Çinli turistin gelmesinin yolu açıldı. Günde 100 bin kişinin ziyaret ettiği fuarın yıldız ülkesi ise en çok ziyaret edilen katılımcı ülkelerin başında gelmesiyle Türkiye oldu.

Rum kesiminde 'Fatih' paniği

Rum Medyası, Kıbrıs'ta sondaj çalışmaları başlatan 'Fatih'in varlığından dolayı bölgede endişe verici bir sessizliğin hakim olduğunu yazdı.

Taksim Camisi için geri sayım başladı!

Taksim'de 2 yıl önce temeli atılan caminin yıl sonu ibadete açılması hedefleniyor.

En Çok Okunan Haberler