Müthİş Takip! MİT Reyhanlı canisini, Esed’in kalbinden paketleyip getirdi

Güncelleme: 13.09.2018 09:20

MİT, Reyhanlı’da 52 masumu katleden terörist Yusuf Nazik’i, Esed’in en korunaklı kenti Lazkiye’de haftalarca takip ederek alıp Türkiye’ye getirdi. Nazik itiraf etti: Emri Muhaberat verdi!


YERLİ VE MİLLİ OPERASYON

MİT Başkanlığı, hiçbir ülkeden istihbari veya lojistik destek almadan tüm aşamalarını kendi unsurlarınca gerçekleştirdiği müthiş bir operasyona imza attı. MİT, Suriye'nin Lazkiye kentinde yaptığı nokta operasyonla, 2013’te 52 kişinin katledildiği Reyhanlı’daki bombalı saldırıyı planlayan ve failleri yönlendiren terörist Yusuf Nazik'i yakalayarak Türkiye’ye getirdi.  

TÜRK DEVLETİ ÇOK BÜYÜK

"Mavi" kategoride aranan Yusuf Nazik sorgusunda, eylemi planlayıp organize ettiğini ve eylem talimatını Suriye İstihbaratı Muhaberat’an aldığını itiraf etti. Bombaları nasıl getirdiğini anlatan Nazik, terörist Mihraç Ural hakkında da detaylı bilgiler paylaştı. Teröristlerden teslim olmasını isteyen Nazik, "Türkiye devleti çok büyüktür, hesabını sizden soracak" diye konuştu.

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde 53 vatandaşın hayatını kaybettiği saldırısının planlayıcısı Yusuf Nazik, MİT tarafından Suriye'nin Lazkiye kentinde paketlenip Türkiye'ye getirildi.  Ankara’da sorgulanan mavi listedeki terörist, emri Esed’den aldıklarını itiraf etti.

Yurt dışındaki FETÖ’cüleri tek tek avlayan Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), son olarak Suriye’de yapılması imkânsız bir operasyona imza attı. 11 Mayıs 2013 yılında Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde gerçekleştirilen bombalı saldırıda hayatını kaybeden 53 vatandaşın katili terörist Suriye’de yakalandı. MİT, Suriye'nin Lazkiye kentinde yapılan nokta operasyonda, Reyhanlı’daki bombalı saldırıda Suriye istihbaratıyla irtibatı sağlayan ve failleri yönlendiren Yusuf Nazik Türkiye’ye getirildi.

Suçunu itiraf etti

Nazik sorgusunda, Suriye istihbarat birimlerinden aldığı talimatla keşif çalışması yaptığını, patlayıcıların Suriye’den Türkiye’ye intikalini sağladığını, iki transit tipi araç temin ederek patlayıcıların araçlara yerleştirilmesini organize ettiğini itiraf etti.  Nazik, Reyhanlı patlamalarında rol alan Mihraç Ural hakkında da detaylı bilgiler verdi.

Türkiye hesabını soracak

Saldırı emrini Suriye istihbaratından aldığını belirten Nazik, "Eylemi Suriye istihbaratından hacı kod adlı Muhammet emretti. Türkiye devletinden kaçamadım, pişmanım. Beni Suriye’den yakalayıp getirdiler. Suriye’deki arkadaşlarıma sesleniyorum, yol yakınken dönün, Türk devleti bize sahip çıkar, kendi devletimiz bize sahip çıkar. Suriye devletine de sesleniyorum, Türkiye devleti çok büyüktür bunun hesabını elbet sizden soracak" ifadelerini kullandı.

Büyük ses getirdi

Türk istihbaratının sahada ne kadar etkin olduklarını gösteren bir operasyon büyük ses getirdi. Rusların hâkim olduğu Lazkiye’de böyle başarı bir operasyonun gerçekleştirilmesi terörist gruplarında adeta şok etkisi yaptı. Yabancı herhangi bir devletten istihbari ya da lojistik desteğin alınmadığı operasyonda, tespit, izleme, operasyon ve nakil aşamaları tamamen MİT Başkanlığı unsurlarınca gerçekleştirildi.

İhanet cezasız kalmadı

Reyhanlı saldırısı davasında karar 23 Şubat 2018’de çıkmıştı. Buna göre, bombalı eyleme ilişkin yargılaması süren 33 kişiden 9’u ağırlaştırılmış müebbet hapis, 13’ü ise 10-15 yıl arasında değişen hapis cezasına çarptırılmıştı. Yusuf Nazik’in de aralarında bulunduğu firari durumdaki 8 terörist ise kırmızı bültenle aranıyordu.

Patlamada FETÖ parmağı

Patlama öncesinde MİT tarafından eyleme dair detay veriler içeren bilgi notunun o dönem Reyhanlı Savcısı olarak görev yapan FETÖ mensubu Özcan Şişman’a iletildiği ancak Şişman’ın söz konusu raporu sümen altı ederek patlamanın gerçekleşmesine neden olduğu da ortaya çıkmıştı.

MİT, hainlere nefes aldırmıyor

MİT, yurt dışındaki firari teröristlerin peşini bırakmıyor. FETÖ mensuplarının Türkiye'den Batı ülkelerine kaçışlarını organize eden Balkan yapılanması başta olmak üzere, Orta Afrika, Azerbaycan ve Ukrayna'daki örgüt mensuplarına MİT'in operasyonlarıyla ağır darbeler vuruldu. MİT, Kosova’da 6, Gabon’da 3, Azerbaycan’da 1, Ukrayna’da 2 olmak üzere üst düzey FETÖ’cüleri yakalayarak yurda getirdi. Son olarak ise Reyhanlı saldırısının faillerinden Yusuf Nazik, Lazkiye’den muhteşem bir operasyonla paketlendi.

Doğu'da kış çetin geçiyor
Dünya liderlerinin bu hallerini hiç gördünüz mü?
Teröristlere kış darbesi
Komiser Orhan diziye renk kattı
İstanbul'da yolcu otobüsü devrildi

Günün diğer manşetleri

Meksika'nın dev projesi! Saatte 965 km hız yapacak

Meksika da saatte 965 km hızla gidebilen yüksek hızlı Hyperloop ulaşım aracı için gerekli projeyi tamamlanıyor.Türkiye de bu proje gerçekleşirse İstanbul-Ankara arası bu araçla 30 dakikada gidilebilir...

Erdoğan canlı yayında Macron'a böyle ders verdi!

Başkan Erdoğan: (Macron'un sözde Ermeni soykırım kararı) "Macron, 'sen daha siyasette yenisin, önce tarihi iyi öğren dedim. 'Bizim tarihimizde böyle bir şey yok dedi'. Bak şimdi ben sana tarih dersi veriyorum."

Fransa'da olaylar çığrından çıktı

ATM'lerdeki dolandırıcılık yöntemine bakın!

Atatürk Barajı'nda teknolojik yenilik

Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımlarından GAP'a hayat veren ve gövde dolgu hacmi bakımından Türkiye'de 1. dünyada 6. sırada yer alan Atatürk Barajı, yapılan modernizasyon çalışmasıyla teknolojik olarak yenilendi.

100'den fazla ismi ifşaladılar
Çıkarları birbirlerine uymadı
Kadıköy'de gol var kazanan yok
Bakan Akar'dan kritik görüşmeler!
İlandır
İdlib'de insanlık katledildi
Hedefte Suudi Arabistan ve BAE var
Başkan Erdoğan müjdeyi verdi!
Dev proje hizmete giriyor!
Bakan Koca'dan atama müjdesi!
Yıkılacaklar arasında o ismin de oteli var!
Erdoğan: Onlar konuşur AK Parti yapar
Yıldırım 'endişe etmeyin' deyip garanti verdi!
CHP'deki çatlak İP'ye sıçradı!
Onlarca ölü ve yaralı var!
Kıbrıs'ta yakalanıp Türkiye'ye getirildiler
Çıkarları birbirlerine uymadı
Ege'de korkutan deprem!

En Çok Okunan Haberler