PKK’nın kâbusu oldular

Güncelleme: 20.07.2019 09:29

Erbil’de konsolosluk personelimize yapılan hain saldırının faturası PKK’ya ağır oldu. Yerli ve milli mühimmatlarla K. Irak’taki Karacak dağına gerçekleşen hava harekâtında terör hedefleri yerle bir edildi.

Erbil’de PKK tarafından alçak bir pusuda şehit edilen diplomatımız Osman Köse’nin intikamını almak için sınır ötesindeki birliklerimiz harekete geçti. Mehmetçik, Kuzey Irak’ta Pençe Harekatı ile bölücü terör örgütünün nefesini keserken, Türk savaş uçakları da PKK’nın inlerini başlarına geçirmeye devam ediyor. İlk olarak 13 Aralık 2018 tarihinde Türk jetleri tarafından vurulan Kuzey Irak bölgesindeki sınıra 180 kilometre uzaklıktaki Karacak dağı, önceki gün tekrar F-16’ların hedefi oldu.

Terör yuvaları dağıtıyor

Türk Silahlı Kuvvetleri, gerek yurt içinde gerekse sınır ötesinde terörle mücadelesini sürdürüyor. Bir yandan terör örgütüne ait Hakurk'taki hedeflere yönelik Pençe Harekatı ile komandolar terör yuvalarına girmeyi sürdürürken diğer yandan da savaş uçakları, sınır ötesinde terör örgütü tarafından üs olarak kullanılan bölgeleri vuruyor. Bu kapsamda Türk jetleri, dün gece Irak'ın kuzeyinde bulunan ve teröristlerce üs olarak kullanılan Karacak bölgesine geniş çaplı hava harekatı gerçekleştirdi.

20 uçak hedefleri vurdu

Muharip filo komutanlıklarından kalkan 20'ye yakın uçağın katıldığı harekâtta İHA'lar, SİHA'lar, HİK uçağı ile tanker uçaklar görev aldı. Teröristlere ait silah mevzisi, barınak, sığınak ve mağaralardan oluşan çok sayıda hedefin lazer güdümlü mühimmatla imha edildiği harekatta yerli ve milli mühimmat kullanıldı.

Kanları yerde kalmayacak

Karacak bölgesindeki hedefler büyük hassasiyetle belirlenerek sivil halkın can ve mal güvenliğinin korunmasına hassasiyet gösterildi. Milli savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Harekatta, sadece teröristlere ait tesisler hedef alınmış, sivil halkın zarar görmemesi için azami gayret sarf edilmiştir. Terörle mücadelemiz en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar artan azim ve kararlılıkla devam edecek, şehitlerimizin kanı yerde kalmayacaktır” mesajı verildi.

Türk jetleri en son 13 Aralık 2018 tarihinde bu bölgeye hava harekatı gerçekleştirmiş, terör hedeflerine yönelik harekatta 20'den fazla savaş uçağı görev yapmıştı. Baskın tarzında gerçekleştirilen harekat kapsamında 30'dan fazla hedef imha edilmiş, Karacak Dağı bölgesi ilk kez vurulmuştu.

13 terörist etkisiz hale getirildi

Pençe Harekâtı ile koordineli olarak, Irak kuzeyi Metina ve Gara bölgelerine düzenlenen hava harekâtlarıyla PKK bölücü terör örgütüne ait silah mevzii, barınak ve sığınak olarak kullanılan hedefler yerle bir edildi. Başarılı operasyonda 6 terörist etkisiz hale getirildi. İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre ise Diyarbakır'ın Lice ilçesi kırsalında İl Jandarma Komutanlığınca devam eden operasyonda 5 teröristin silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildiği bildirildi. Tunceli'de de 2 PKK'lı teröristin etkisiz öldürüldü.

 

Foto Galeri

Marmara Depremi'nin 20. yılı

Boğalar acemi kasapları affetmedi

Yerli uçan arabanın prototipi yayınlandı

Carettaların denizle buluşma anına yoğun ilgi

Ceylanpınar'da eve roket isabet etti

Günün diğer manşetleri

Eylem hazırlığındaki teröristlere operasyon!
Cibutili öğrenciden Erdoğan'a övgü
Çanakkale'de yolcu otobüsü devrildi
Dijital bağımlılıkla mücadelede yeni dönem!
Elektrikte yerli üretim damgası!
Japonya'dan F-35 hamlesi
Hakkari'de PKK'ya darbe!
İstanbul için hava durumu tahmini
ABD, Türkiye'ye kazık atıyor
20 yıldır dinmeyen acı: Marmara Depremi
S.Aabistan'da havalimanına saldırı!
Galatasaray sezona mağlubiyetle başladı
Rus uçakları İdlib'i vurdu!
İBB'de büyük kıyım!
Sahaya izinsin girenlere hapis cezası!

Video

45 Saniye Boyunca, 4 Hiroşima Şiddetinde Sallanan Türkiye..

Yağış sonrası Eminönü'nün son hali

Yanlış adama çattılar

Trabzonspor'un son saniye golüne Berat Albayrak böyle sevindi

Böyle vicdansızlık görülmedi! Şimdi de biberleri çöpe attılar

Benzer Konular

 • 1

  Metro İstasyonunu su bastı

 • 2

  İstanbul Valiliğinden kritik uyarı

 • 3

  Koalisyon güçleri duyurdu! Çekiliyoruz

 • 4

  Şiddetli yağış İstanbul'da can aldı

 • 5

  Eylem hazırlığındaki teröristlere operasyon!