PKK'nın talimatıyla aday oldu!

Güncelleme: 17.02.2019 09:29

HDP’nin Muş’un Varto ilçesinde belediye başkan adayı olarak gösterdiği Ülkü Baytaş’ın, kırmızı bültenle aranan KCK-PKK'lı Engin Karaaslan’ın kardeşi olduğu ortaya çıktı.

Diyarbakır’ın Yenişehir ilçe belediye başkanının ortağı olan Ülkü Baytaş, PKK dağ kadrosunun talimatıyla Varto’da aday gösterildi. Yenişehir ilçe belediye başkanı, 2015’te hendek savaşlarında terör örgütüne üyelik ve yardımdan görevden alınmıştı.

PKK dağ kadrosu aynı talimatla, HDP’nin eşbaşkan olarak gösterdiği ikinci isim olan emekli eğitimci Gıyasettin Aydemir’i geri çektirdi. Ülkü Baytaş adına resmi başvuru yapıldı, yanında da Mahmut Yalçın aday gösterildi.

Aralık 2016’da Yenişehir Belediyesi’ne kayyum atanmış, önce BDP sonra HDP üyesi olarak belediye başkanlığını yürüten Mehmet Selim Kurbanoğlu, terör örgütüne üyelik suçundan tutuklanmıştı. Yenişehir Belediyesi’ne kayyum atandıktan sonra ise sözde ‘eşbaşkan’ Ülkü Baytaş, yasal olarak belediyeyle hiçbir bağı olmadığı halde, HDP/PKK yanlısı medya merkezlerine “DBP Belediye eşbaşkanı” sıfatıyla röportajlar vermeye devam etmişti.

APO’NUN ADAMI

Engin Karaaslan, Öcalan’ın ilk tutuklandığı 1999 yılında, Apo’nun en yakın adamlarından ‘Haydar’ kod adlı terörist olarak adını duyurdu. PKK’nın İskenderun üzerinden denize açılmak üzere yıllarca yerleşmeye çalıştığı Hatay’ın Amanos dağlarında, köylülere yönelik sindirme baskınlarında görülen Karaaslan’ın, 30 köylünün katledilişinden sorumlu olduğu haberlere yansıdı.

"HDP BELEDİYELERİ GİDERSE NORMAL YAŞAMA DÖNERİZ"

Varto’da yaklaşık 30 yıldır Hürriyet Mahallesi muhtarı olarak görev yapan Niyazi Bingöl, HDP yerel iktidara sahip olduğu sürece, Varto’daki sıkıntıların süreceğini söyledi. Bingöl, halkın huzuru ve umudu kalmadığına dikkat çekerek “Silahlı kalkışmalar, halkın nefretini kazanmıştır. Gücünü silahtan alan hiçbir örgüt, halkın gönlünü alamaz” dedi.

Bingöl’ün değerlendirmeleri şöyle: “HDP’nin, ön seçimle belirlenmiş aday yerine başka bir aday ortaya koyması, PKK’nın HDP üzerinde etkili olduğunu açıkça göstermektedir. Halk, terörden beslenenlerden kurtulmak istiyor. Halkın HDP veya PKK’ya güveni yok. HDP’nin oy oranı, alternatif bir durumun ortaya çıkmamasından kaynaklanmaktadır. Devlet, PKK’nın şehirdeki etkinliğini tam olarak kırdığı anda, HDP diye bir parti Varto’da kalmayacaktır. Ancak devlet de tam olarak gerekeni yapamamaktadır. Zira belediye başkanları yerine atadığı vali yardımcısı veya kaymakam lojmanları, halen Çin Seddi benzeri beton bariyerlerle korunmaktadır. PKK korkusunu kayyumun hissettiği ve herkese gösterdiği bir ilçede, halkın bu psikolojiden etkilenmemesi beklenemez. Doğu ve güneydoğuda yaşamın normalle dönüşmesi HDP’nin olmadığı belediyeciliğe bağlıdır...”

Yeni Zelanda'da şehid olan baba oğul toprağa verildi

İstanbul'da rezidansta sır ölüm

Asırlar sonra ibadete açılacak

New York'a yeni kent simgesi

Veliden öğretmene yumruklu saldırı

Günün diğer manşetleri

Karıncalar hedefe ulaşmak için bakın nasıl koordine oldular

Ekmek makinesinin maharetlerine bakın!

Sadece malzeme bölmesine un, su, yağ ve tuzu koyuyorsunuz. ▪️Ekmeğin kalınlık ve kızarma derecesini belirleyip zamanlamayı ayarlıyorsunuz. Sabah kahvaltınıza sıcacık köy ekmeğini 90 saniyede pişirip hazır hale getiren ekmek makinesinin maharetine bakın.

Cesaret mi, delilik mi?

Payitaht Abdülhamid 80. bölüm fragmanı

Payitaht Abdülhamid 80. bölüm fragmanı merakla bekleniyor. Payitaht Abdülhamid 80. bölüm fragmanı yayınlandı mı? Payitaht Abdülhamid 80. bölüm fragmanını TRT 1 üzerinden izleyebilirsiniz.

Başkan Erdoğan telefonda tebrik etti

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Özel Kuvvetler Komutanlığı mezuniyet törenine telefonla bağlanarak mezunları tebrik ettiği görüşmeyi resmi Twitter hesabından paylaştı.

'5 yılda 500 bin gence iş imkanı'
Bylock yazışmaları çözümlendi
Borcunu ailesinden gizleyenlere kötü haber
Bakan Mevlüt Çavuşoğlu'ndan Diriliş Ertuğrul açıklaması
Hükümet kesin karar aldı
Demirtaş: 'CHP ve İYİ Parti'ye rağmen...'
Bakan Selçuk açıkladı
Damga ve yıllık gelir vergisi beyanname verme süreleri uzatıldı
Tüm zorlukları geçtiler
ABD, Siyonist terör devletine alan açıyor! Hedef büyük İsrail
İslamofobi ve Türk karşıtlığı iç içe
Ekrem İmamoğlu, yapılmış tramvayı vadetti!
Golan Tepeleri konusundaki hadsizliğe fırsat vermeyeceğiz
Başkan Erdoğan'dan 'terör' açıklaması: O dönemin kapanması gerekiyor
2 bin 500 kadın polis alınacak!

Cumhur ittifakının ete kemiğe büründüğü il: Hatay

Kritik 31 Mart Yerel Seçimlerine çok az bir zaman kala Cumhur İttifakı 'nı oluşturan AK Parti ve MHP bileşenleri Hatay'da adeta tek teşkilat gibi gece gündüz demeden çalışarak  tarih yazıyor. 9 milyar lirayı boşa harcadılar diye isyan eden Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler: “Hatay için elimizi taşın altına koyuyoruz”dedi.

'5 yılda 500 bin gence iş imkanı'

Katıldığı "Binali Yıldırım gençlerle buluşuyor" etkinliğinde konuşan AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, gençlere sorduğu, "Geçen hafta açılışı yapılan Gebze-Halkalı banliyö tren hattına bineniniz var mı?" sorusuna, "Evet" yanıtını alınca, "Onu da ben yaptım" şeklinde espri yaptı.

Kuvvet komutanları Suriye sınırının sıfır noktasında

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı ve Kara Kuvvetleri Komutanı ile Suriye sınırının sıfır noktasındaki birliklerde denetlemede bulunuyor.

Bylock yazışmaları çözümlendi

FETÖ'nün avukatlık yapılanmasına ilişkin iddianamede sanık olarak yer alan Bekir Yavuz Tapar'ın ByLock yazışmaları ortaya çıktı. Tapar'ın konuşmalarında, FETÖ elebaşısının saç tellerinin ABD'den getirilerek, 17-25 Aralık yasa dışı dinleme ve Selam Tevhid'de kumpas davalarından tutuklu eski emniyet personeline verildiği ve sanıklarında da bu saç telleri ile duruşmaya katıldığı ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik ziyaret!

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, 8 Nisan'da Rusya'ya gidecek.

En Çok Okunan Haberler