PKK'nın talimatıyla aday oldu!

Güncelleme: 17.02.2019 09:29

HDP’nin Muş’un Varto ilçesinde belediye başkan adayı olarak gösterdiği Ülkü Baytaş’ın, kırmızı bültenle aranan KCK-PKK'lı Engin Karaaslan’ın kardeşi olduğu ortaya çıktı.

Diyarbakır’ın Yenişehir ilçe belediye başkanının ortağı olan Ülkü Baytaş, PKK dağ kadrosunun talimatıyla Varto’da aday gösterildi. Yenişehir ilçe belediye başkanı, 2015’te hendek savaşlarında terör örgütüne üyelik ve yardımdan görevden alınmıştı.

PKK dağ kadrosu aynı talimatla, HDP’nin eşbaşkan olarak gösterdiği ikinci isim olan emekli eğitimci Gıyasettin Aydemir’i geri çektirdi. Ülkü Baytaş adına resmi başvuru yapıldı, yanında da Mahmut Yalçın aday gösterildi.

Aralık 2016’da Yenişehir Belediyesi’ne kayyum atanmış, önce BDP sonra HDP üyesi olarak belediye başkanlığını yürüten Mehmet Selim Kurbanoğlu, terör örgütüne üyelik suçundan tutuklanmıştı. Yenişehir Belediyesi’ne kayyum atandıktan sonra ise sözde ‘eşbaşkan’ Ülkü Baytaş, yasal olarak belediyeyle hiçbir bağı olmadığı halde, HDP/PKK yanlısı medya merkezlerine “DBP Belediye eşbaşkanı” sıfatıyla röportajlar vermeye devam etmişti.

APO’NUN ADAMI

Engin Karaaslan, Öcalan’ın ilk tutuklandığı 1999 yılında, Apo’nun en yakın adamlarından ‘Haydar’ kod adlı terörist olarak adını duyurdu. PKK’nın İskenderun üzerinden denize açılmak üzere yıllarca yerleşmeye çalıştığı Hatay’ın Amanos dağlarında, köylülere yönelik sindirme baskınlarında görülen Karaaslan’ın, 30 köylünün katledilişinden sorumlu olduğu haberlere yansıdı.

"HDP BELEDİYELERİ GİDERSE NORMAL YAŞAMA DÖNERİZ"

Varto’da yaklaşık 30 yıldır Hürriyet Mahallesi muhtarı olarak görev yapan Niyazi Bingöl, HDP yerel iktidara sahip olduğu sürece, Varto’daki sıkıntıların süreceğini söyledi. Bingöl, halkın huzuru ve umudu kalmadığına dikkat çekerek “Silahlı kalkışmalar, halkın nefretini kazanmıştır. Gücünü silahtan alan hiçbir örgüt, halkın gönlünü alamaz” dedi.

Bingöl’ün değerlendirmeleri şöyle: “HDP’nin, ön seçimle belirlenmiş aday yerine başka bir aday ortaya koyması, PKK’nın HDP üzerinde etkili olduğunu açıkça göstermektedir. Halk, terörden beslenenlerden kurtulmak istiyor. Halkın HDP veya PKK’ya güveni yok. HDP’nin oy oranı, alternatif bir durumun ortaya çıkmamasından kaynaklanmaktadır. Devlet, PKK’nın şehirdeki etkinliğini tam olarak kırdığı anda, HDP diye bir parti Varto’da kalmayacaktır. Ancak devlet de tam olarak gerekeni yapamamaktadır. Zira belediye başkanları yerine atadığı vali yardımcısı veya kaymakam lojmanları, halen Çin Seddi benzeri beton bariyerlerle korunmaktadır. PKK korkusunu kayyumun hissettiği ve herkese gösterdiği bir ilçede, halkın bu psikolojiden etkilenmemesi beklenemez. Doğu ve güneydoğuda yaşamın normalle dönüşmesi HDP’nin olmadığı belediyeciliğe bağlıdır...”

Milat Ailesi iftarda buluştu

Milat ve Yenisöz ailesi, 8. kez düzenlenen geleneksel iftar programında bir araya geldi. Ertuğrul Gazi Parkı Osmanlı Konağı'nda gerçekleştirilen iftar programına Genel Yayın Yönetmenimiz Ali Adakoğlu, Medya Grup Başkanımız Ahmet Zeki Gayberi, Genel Yayın Koordinatörümüz Serdar Arseven, Ankara Temsilcimiz Bayram Zilan ve Milat ve Yenisöz yazarları katıldı.

Kudüs'e giriş engeli

BİM 10 Mayıs aktüel ürünler indirim kataloğu!

Türkiye'deki marketler zincirinden biri olan ''BİM'' 10 Mayıs Aktüel İndirim ürünler kataloğu yayınladı. 10 Mayıs 2019 tarihi için indirimde olan ürünleri haberimizde bulabilirsiniz. İndirimli ürünler hangileri? Kampanya ne kadar sürecek? Öğrenmek için haberimizi okuyun.

Anadolu Savunma 'Seyit' ile görücüye çıktı

Assange'a böyle götürüldü

Günün diğer manşetleri

Korkuluk dediğin böyle olur

Nükleer ve kimyasal tehditler insansız araçla tespit edilecek

Türk savunma sanayisinde insan hayatını tehdit eden kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer (KBRN) risklerin tespiti ve koruyucu tedbirlerin hızla alınmasına yönelik milli bir sistem geliştirildi.

Aşırı sağcı lider Kur'an-ı Kerim'i yırtıp yere attı

Finlandiya'da aşırı sağcı Önce Finlandiya İnsanı Partisi (Suomen Kansa Ensin) Başkanı Marco De Wit, Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerine yönelik çalışmalarında Kur'an-ı Kerim'i yırtıp yere attı.

Doğu Ekspresi ile baharda yolculuk bir başka güzel

Seyahat ve gezi tutkunlarının yanı sıra üniversite öğrencilerinin de ilgi odağı olan, Ankara ile Kars arasında sefer yapan Doğu Ekspresi, ilkbaharda güzel manzaralar eşliğinde yolculuk imkanı sunuyor.

Marangoni etkisi nedir

İki sıvının farklı yüzey gerilimleri neticesinde birbirleri arasındaki kütle transferine Marangoni Etkisi denir.

TÜİK, ölüm nedenlerini açıkladı!
Dikkat geliyor! Kavrulacağız...
Yerli otomobilin yollara çıkacağı tarih belli oldu!
İlan İHH
Tarlaya üzerine mühimmat bağlı balon düştü
İlan - Mirasımız Derneği
Finlandiya'da aşırı sağcı lider Kur'an-ı Kerim'i yırtıp yere attı
Bozdağ'dan kritik açıklamalar!
Ülkesine dönen Suriyeli sayısı açıklandı!
Taşeron işçiler Devlete kâr ettirdi
O kente 50 fabrika kurulacak
Soylu'dan S-400 açıklaması! 'Yarın eyvah para etmez'
TBMM'de yoğun mesai!
8 büyüklüğünde depremle sarsıldılar
Bakan müjdeyi verdi! Bayramdan önce ödenecek

Bozdağ'dan kritik açıklamalar!

Mehmet Acet'in sunumuyla Kanal 7 ekranlarına gelen Başkent Kulisi programında konuşan TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Bekir Bozdağ, "Ekrem İmamoğlu'nun yalanlarını Tevfik Göksu bertaraf etti. İstanbul'da algıları gerçeklerin önüne koyma gayreti var." dedi.

Çin'de Türkiye'ye büyük ilgi

Çin'in başkenti Pekin'de 29 Nisan'da kapılarını ziyaretçilere açan dünyaca ünlü uluslararası fuarlardan biri olan, ‘21'inci Bahçecilik/Botanik EXPO'da yapılan tanıtımlarla Türkiye'ye daha çok Çinli turistin gelmesinin yolu açıldı. Günde 100 bin kişinin ziyaret ettiği fuarın yıldız ülkesi ise en çok ziyaret edilen katılımcı ülkelerin başında gelmesiyle Türkiye oldu.

Rum kesiminde 'Fatih' paniği

Rum Medyası, Kıbrıs'ta sondaj çalışmaları başlatan 'Fatih'in varlığından dolayı bölgede endişe verici bir sessizliğin hakim olduğunu yazdı.

Taksim Camisi için geri sayım başladı!

Taksim'de 2 yıl önce temeli atılan caminin yıl sonu ibadete açılması hedefleniyor.

Ülkesine dönen Suriyeli sayısı açıklandı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu "Türkiye'ye bu yıl 41 bin 192 Afgan göçmen kaçak olarak gelmiş ve bunların 20 bin 558'i geri gönderilmiştir. Suriyelilerden de Afrin ve Fırat Kalkanı bölgesinde sağlanan huzur sayesinde bugüne kadar 329 bin kişi geri dönmüştür." dedi.

En Çok Okunan Haberler