Şehit annesinden Diyarbakır annelerine destek

Güncelleme: 19.09.2019 16:16

Fitch Ratings’in EMEA Ülke Notları Grubu Direktörü Parker, "Türkiye geçen yazki finansal krizden toparlanarak ve dengelenerek son derece etkileyici bir şekilde direnç ve esneklik gösterdi.” dedi.

Diyarbakır HDP il binası önünde dağa kaçırılan evlatları için nöbet tutan ailelerin sayısı 43'e ulaştı. Her geçen gün sayıları artan ailelere destekler eksik olmuyor. Oturma eylemi yapan annelere bir destek de benzer acıyı yaşamış Eren Bülbül'ün annesinden geldi.

‘Acılarını anlıyorum’

“Ben de bir anneyim. Benim oğlum şehit olduğu zaman hiç kimse gelip destek çıkmadı. Benim bu durum çok zoruma gidiyor. Ben köydeyim diye mi benim yanıma çocuğu kaçırılan ya da şehit olan anneler gelmedi? Yoksa benim yavrum fakir çocuğuydu diye mi? Yanıma sadece Cumhurbaşkanımız ve bakanlarımız geldi. Ben bir anne olarak acısı olan bütün annelerin birbirine kenetlenmesini istiyorum. O annelerin yanındayım, acılarını anlıyorum.”

“Ben 15 yaşındaki yavrumu toprağa verdim. Oradaki annelere de çok üzülüyorum. Günlerdir o kapıda çocukları için bekliyorlar. Ama o anneler en azından çocuklarının dağda olduğunu biliyor. Dağda belki zor durumdalar ama yaşıyorlar. Benim yavrum bir daha gelmeyecek. İki yıldır yavrum yok. Bir şehit annesi olarak terörün artık bitmesini istiyorum. Bitsin ve bu anneler artık ağlamasın. Erenler ölmesin, Ayşe anneler ağlamasın istiyorum. Orada oturan annelerin suçu günahı ne, günlerdir evlerini bırakıp oradalar. Dört gözle terörün bitmesini bekliyorum. Bir anneyim, bir şehit annesiyim, 15 yaşında yavrusunu toprağa vermiş bir anneyim. Bu terör bitmeden Allah canımı almasın. Eğer ki benim çağrımla, ‘Terör bitsin’ dememle terör bitecekse günlerce ‘Bu terör bitsin’ diye bağırırım.”

‘Terörle birlikte olanlar utansın’

Eren Bülbül’ün ağabeyi Arif Bülbül de şunları söyledi: “Tüm içtenlikle ve ailece Diyarbakır’daki annelerin yanındayız. Terörü destekleyen ve terörle birlikte olanlar utansın. Terör bizim 15 yaşındaki kardeşimizi aldı, bir an önce bitmesini istiyoruz. Eğer terörün bugün biteceğini bilsem, bugün gider seve seve şehit olurum. Yeter ki bundan sonra Erenler ölmesin. Her akşam o anneleri televizyonda izliyoruz ve içimiz parçalanıyor. İnsanlar, çocuklar, anneler de artık ağlamasın, bunu istiyoruz.”

Milliyet

Eski belediye başkanı Mızraklı tutuklandı

Dünya Sağlık Örgütü kimyasal silah iddialarını yalanladı!

Fransa'dan hadsiz bir çıkış daha! NATO'dan çıkarın

TSK en kritik noktayı ele geçirdi!
Rusya'dan görüşmesi öncesi açıklama!

AK Parti'den Soyer'e sert tepki! Utanç duymuyor mu?

Mehmet Murat Dalkuş tutuklandı!

Teröristler Suriye Milli Ordusu'na saldırdı: 3 şehit, 18 yaralı