Şişli'de 4 bina birden boşaltıldı!

Güncelleme: 11.02.2019 16:12

Kartal'da yaşanan felaketin ardından bir haber de İstanbul'un Şişli ilçesinden geldi. Şişli'de 4 bina güvenlik gerekçesi ile boşaltıldı.

İstanbul'un Şişli ilçesinde bulunan Melek Apartmanı'nın zemin kattaki kolonlarının çatlması üzerine çevresindeki bitişik nizamlı dört bina da tedbir amaçlı olarak boşaltıldı.

Binaların akibetlerinin Şişli Belediyesi’nin yapacağı teknik incelemeden sonra ortaya çıkacağı kaydedildi. 

Öte yandan bina sahipleriyle görüşmelerin devam ettiği bildirildi. 

Binaların altında dükkanlar ve 4 binada toplam 60 daire bulunuyor. Bunun dışında Kartal'da yıkılan Yeşilyurt Apatmanı'ndaki gibi 4 dükkan olduğu bildirildi. 

4 binanın altındaki otoparktaki araçlarda hemen çekildi. Vatandaşlarda evlerindek eşyaları almaya başladı. 

Yaşanan süreç hakkında bilgi veren Engin Aparmanı Sakini İnci Balkan ,"Engin apartmanında oturuyorum. 24 Ocak tarihine kadar her şey mükemmeldi.O tarihte binamızın altında bir kolon patlağı olduğu belediyeye bildirildi. Yapılan performans analiz sonucunda binamızın güçlendirmeye ihtiyacı olduğu söylendi. Bizler canımızı kurtardık ama şuan mallarımız içeride. Çok sevimsiz bir sürece girdik. Canımıza birşey olmadığı için mutluyuz. Binalarımızda hasar, sarsıntı yok. Binalarımızın sağlamlığından eminiz. Ama eski yapılar. son dönemin deprem yönetmeliğine göre uygunluğu yok. Belediye bize tahliye tebliğinde bulundu. Riskli bir rapor olduğu için boşalttık. 56 daire şuan başının çaresine bakmaya çalışıyor" dedi. 

PKK çağrısı karışılık bulmadı

İzmir'deki yangında helikopterler tonlarca su attı

PKK'nın kritik ismi öldürüldü

HDP'lilerin kaçırdığı oğlu için eylem başlattı
Van'da uyuşturucu operasyonu

Umre kayıtları başladı

Çanakkale'de korkutan deprem

Ankara'da dev FETÖ temizliği