Şişli'de 4 bina birden boşaltıldı!

Güncelleme: 11.02.2019 16:12

Kartal'da yaşanan felaketin ardından bir haber de İstanbul'un Şişli ilçesinden geldi. Şişli'de 4 bina güvenlik gerekçesi ile boşaltıldı.

İstanbul'un Şişli ilçesinde bulunan Melek Apartmanı'nın zemin kattaki kolonlarının çatlması üzerine çevresindeki bitişik nizamlı dört bina da tedbir amaçlı olarak boşaltıldı.

Binaların akibetlerinin Şişli Belediyesi’nin yapacağı teknik incelemeden sonra ortaya çıkacağı kaydedildi. 

Öte yandan bina sahipleriyle görüşmelerin devam ettiği bildirildi. 

Binaların altında dükkanlar ve 4 binada toplam 60 daire bulunuyor. Bunun dışında Kartal'da yıkılan Yeşilyurt Apatmanı'ndaki gibi 4 dükkan olduğu bildirildi. 

4 binanın altındaki otoparktaki araçlarda hemen çekildi. Vatandaşlarda evlerindek eşyaları almaya başladı. 

Yaşanan süreç hakkında bilgi veren Engin Aparmanı Sakini İnci Balkan ,"Engin apartmanında oturuyorum. 24 Ocak tarihine kadar her şey mükemmeldi.O tarihte binamızın altında bir kolon patlağı olduğu belediyeye bildirildi. Yapılan performans analiz sonucunda binamızın güçlendirmeye ihtiyacı olduğu söylendi. Bizler canımızı kurtardık ama şuan mallarımız içeride. Çok sevimsiz bir sürece girdik. Canımıza birşey olmadığı için mutluyuz. Binalarımızda hasar, sarsıntı yok. Binalarımızın sağlamlığından eminiz. Ama eski yapılar. son dönemin deprem yönetmeliğine göre uygunluğu yok. Belediye bize tahliye tebliğinde bulundu. Riskli bir rapor olduğu için boşalttık. 56 daire şuan başının çaresine bakmaya çalışıyor" dedi. 

Orta Toroslar'ın saklı güzellik: Uçansu Şelalesi

Liselilerden ithalata son veren üretim

Aynı atölyede 41 yıldır karı koca ter döküyor

SAHA İstanbul savunmanın çekim merkezi oldu

'Doğu'nun Çukurova'sı' kuşlarla cıvıl cıvıl

Günün diğer manşetleri

Şükür terapisi

Terapi, kişinin isteklerini, hedeflerini netleştiren, yaşam kalitesini arttırmayı sağlayan bir olgudur. Bir bakıma hayata farkındalık katar. Bireyin zorluklar karşısında kendisini nasıl güçlü hissetmesi gerektiğine yardımcı olur. Hayatta bir çok öğrenilmiş çaresizlikler vardır. Geçmişten gelen acılar hatıralarda canlı tutulur. Her akla ve dile gelişinde acılar aynı tazeliği ile yaşanır. Terapi bu olayları yeniden yapılandırmayı öğretir. Bireyin öncelikle kendisine ve nimet verene güvenmesini sağlar. Bir bakıma problem çözme becerisi olan terapiye, eldeki nimetler görülerek girilirse başarı kesin gibidir. Zira elde olan nimetler bu durumlarda pek görülmemektedir. Sahip olunan nimetleri kaybetme korkusu olmaması da bir tür şükürsüzlük değil midir?

Yolda kalan aracı çekmek artık çok kolay

Elektrikle çalışan bu küçük araç, 9 tonun üzerinde çekiş gücüne sahip. Yolda kalan aracınızı kolaylıkla çekmenize ve dilediğiniz yere götürmenize yardımcı olur.

1975 yılında Marmara Denizi'nde petrol arama çalışmaları

Robot köpeklerden ilginç gövde gösterisi!

Böyle bir havalimanı hiç gördünüz mü?

Dünyanın en iyi havalimanı olarak gösterilen Singapur'daki Changi Havaalanı, şimdi dünyanın en yüksek kapalı şelalesini sunuyor. Jewel Rain Vortex, topladığı yağmur sularını çatıdan yedi kat aşağıya doğru dairesel bir şelale içinde gönderiyor.

ABD'den Türkiye'ye bir teklif daha
'İmamoğlu'nun mazbatası iptal edilecek'
CHP zihniyeti dışlayıcıdır
YSK, İstanbul seçimini yenilemeli
Mazbataya FETÖ ve PKK sevindi
CHP sözünü tutsun
Dakika 1 gol 1! Ekrem İmamoğlu'ndan skandal genelge
AK Parti'de 10 isimle yollar ayrılacak
Müjdeli haber: Ramazan Bayramı tatili 9 gün
Türk jetleri Yunan komutanı taciz etti iddiası yalanlandı
FETÖ'cü hain hem parmak izini hem darbe toplantısını inkar etti
Kabine toplantısı bitti! Kalın'dan flaş açıklamalar...
İmamoğlu'dan Demirtaş'a övgüler!
Sanki 'FETÖ İmamı' başkan oldu! FETÖ'cüler ve 'Gezi'ciler mutluluktan uçtu...
HDP 31 Mart'ın diyetini istiyor!

'İmamoğlu'nun mazbatası iptal edilecek'

TÜRKAD Başkanı Mehmet Sarı, İstanbul İl Seçim Kurul tarafından mazbatası verilen Ekrem İmamoğlu'nun mazbatasının iptal edileceğini söyledi. Sarı, YSK'ya yapılan olağanüstü itirazda seçmen iradesine açık bir müdahalenin kanıtlandığını belirterek YSK'nın daha önceki içtihatlarına dayanarak seçimleri yenileyeceği ifade etti.

YSK, İstanbul seçimini yenilemeli

AK Parti'nin İstanbul seçimlerine ilişkin yaptığı olağanüstü itiraza yönelik değerlendirmelerde bulunan Hukukçular, YSK'nın seçimleri yenilemekten başka bir seçeneği olmadığını vurguladı.

Mazbataya FETÖ ve PKK sevindi

Almanya, Fransa ve Yunanistan'dan sonra CHP'nin Büyükşehir Belediye Başkanlığı kutlamalarına kökü dışarıda kuruluş FEMEN'den de ahlaksız bir paylaşımla destek geldi.

CHP sözünü tutsun

Hak İş Genel Başkanı Arslan, MİLAT'a “Emekçilere Uygulanan Baskı ve Tehditleri” anlattı: “İlk haftadan baskı ve tehditle suç işlemeye başladılar. Kemal bey seçim öncesi verdiği sözü tutmalı” dedi.

Dolar güne nasıl başladı?

YSK kararlarının ardından hareketlilik yaşayan dolar TL kuru 19 Nisan Cuma gününe 5,83 bandından başladı.

En Çok Okunan Haberler