Siz kendinize bakın

Güncelleme: 24.04.2019 08:46

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, sözde Ermeni iddialarına destek veren ülkelere seslendi: Siz önce kendi geçmişinize bakın. Soykırım iddialarını uzakta aramayın” dedi.

NEŞAT GÜNDOĞDU/ANKARA

AK Parti İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Dr. Leyla Şahin Usta, 24 Nisan sözde Ermeni Soykırımı’nı kabul eden devletlerin sömürge ve soykırım tarihlerine dikkat çekti. ABD’nin desteği ile İsrail tarafından Filistinlilere yönelik yapılanları son dönemin en büyük soykırımı olarak nitelendiren Usta, ABD’nin Meksikalılara karşı uyguladığı ayrımcı politikaların da bu çerçevede değerlendirilmesi gerektiğinin altını çizdi. 

Örtbas edilen katliamlar!

Batılıların, Türkiye’ye yönelik sözde Ermeni soykırımı suçlamalarının gerçeği yansıtmadığını kaydeden Usta, Batı’nın yaptığı sivil katliamların bilinmesi gerektiği bir dönemden geçildiğini söyledi. Usta, sözde Ermeni Soykırımı’na destek veren ABD, Fransa, Hollanda, Almanya, İtalya başta olmak üzere İngiltere, GKRY, Belçika, Yunanistan, Danimarka, İspanya, İsveç ve Norveç’in kendi sömürge ve soykırım tarihlerine bakması gerektiğini ifade ederek, bu devletlerin kendi karanlık ve kanlı tarihlerini örtmeye çalıştığını dile getirdi.

Sicilleri bozuk!

70 milyon Kızılderili’yi katleden ABD, dünya soykırım tarihinde ilk sıralarda yer alıyor. ABD, ikinci dünya savaşında Japonya’da 350 bin, Kore Savaşında 4 milyon, Guatemela’da 200 bin, Vietnam’da 3 milyon, Kamboçya’da 1 milyon, Irak’ta 2 milyon insanın ölümünü sebep oldu.

Almanya ise etnik bir temizlik harekatına girişerek 2 milyon Yahudi’yi fırınlarda yaktı, Namibya’da 117 bin sivili katletti. Ermenilere kol kanat germeye çalışan Fransa’nın ise geçmişteki soykırımları hala hafızalarda taze. Cezayir, Ruanda, Tunus ve Senagal’de yüzbinlerce sivili öldürürken şimdi insan haklarından bahsediyor.

WhatsApp konuşmalarını yedekleyenlere kötü haber

Trump kullandığını açıklamıştı! DSÖ askıya aldı

Emsal karar! Satın alan sürücülere tazminat ödeyecek

4 ilde koronavirüs yeniden hortladı!
Durdurulamıyor! Can kaybı 100 bine dayandı

Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı

Tunç Soyer fena yakalandı! Suçu çalışanına atıı

Pakistan'da düşen uçakla ilgili yeni gelişme!