Siz kendinize bakın

Güncelleme: 24.04.2019 08:46

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, sözde Ermeni iddialarına destek veren ülkelere seslendi: Siz önce kendi geçmişinize bakın. Soykırım iddialarını uzakta aramayın” dedi.

NEŞAT GÜNDOĞDU/ANKARA

AK Parti İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Dr. Leyla Şahin Usta, 24 Nisan sözde Ermeni Soykırımı’nı kabul eden devletlerin sömürge ve soykırım tarihlerine dikkat çekti. ABD’nin desteği ile İsrail tarafından Filistinlilere yönelik yapılanları son dönemin en büyük soykırımı olarak nitelendiren Usta, ABD’nin Meksikalılara karşı uyguladığı ayrımcı politikaların da bu çerçevede değerlendirilmesi gerektiğinin altını çizdi. 

Örtbas edilen katliamlar!

Batılıların, Türkiye’ye yönelik sözde Ermeni soykırımı suçlamalarının gerçeği yansıtmadığını kaydeden Usta, Batı’nın yaptığı sivil katliamların bilinmesi gerektiği bir dönemden geçildiğini söyledi. Usta, sözde Ermeni Soykırımı’na destek veren ABD, Fransa, Hollanda, Almanya, İtalya başta olmak üzere İngiltere, GKRY, Belçika, Yunanistan, Danimarka, İspanya, İsveç ve Norveç’in kendi sömürge ve soykırım tarihlerine bakması gerektiğini ifade ederek, bu devletlerin kendi karanlık ve kanlı tarihlerini örtmeye çalıştığını dile getirdi.

Sicilleri bozuk!

70 milyon Kızılderili’yi katleden ABD, dünya soykırım tarihinde ilk sıralarda yer alıyor. ABD, ikinci dünya savaşında Japonya’da 350 bin, Kore Savaşında 4 milyon, Guatemela’da 200 bin, Vietnam’da 3 milyon, Kamboçya’da 1 milyon, Irak’ta 2 milyon insanın ölümünü sebep oldu.

Almanya ise etnik bir temizlik harekatına girişerek 2 milyon Yahudi’yi fırınlarda yaktı, Namibya’da 117 bin sivili katletti. Ermenilere kol kanat germeye çalışan Fransa’nın ise geçmişteki soykırımları hala hafızalarda taze. Cezayir, Ruanda, Tunus ve Senagal’de yüzbinlerce sivili öldürürken şimdi insan haklarından bahsediyor.

Kudüs'e giriş engeli

BİM 10 Mayıs aktüel ürünler indirim kataloğu!

Türkiye'deki marketler zincirinden biri olan ''BİM'' 10 Mayıs Aktüel İndirim ürünler kataloğu yayınladı. 10 Mayıs 2019 tarihi için indirimde olan ürünleri haberimizde bulabilirsiniz. İndirimli ürünler hangileri? Kampanya ne kadar sürecek? Öğrenmek için haberimizi okuyun.

Anadolu Savunma 'Seyit' ile görücüye çıktı

Assange'a böyle götürüldü

'Altınkale' turizme kazandırılacak

Günün diğer manşetleri

İsrail canlı yayınında Filistin'e destek

İsrail'de düzenlenen Eurovision yarışmasında İzlanda'yı temsil eden grup, Filistin'e destek mesajı yolladı.

Tarımda susuzluğa çare olacak icat

Konya'da 3 mühendis, tarımda susuzluğa çare olarak, susuz tarım yapabilen,bitkilerin su ihtiyacını düzenli olarak karşılamayı sağlayan bitki ünitesi Ecobox sistemini geliştirdi. Ve bu icat yakında kurak bölgelerde ki ağaçlandırma sahalarında da kullanılabilecek.

Donmuş üzümün soğuk su ile buluşması

Donmuş üzüm soğuk suyla temas ettiriliyor ve ortaya muazzam bir görüntü çıkıyor.

Yunan botu böyle taciz etti!

Denizkurdu-2019 Tatbikatı'na katılan TCG Burgazada korveti, uluslararası sularda Yunan hücumbotu tarafından taciz edildi.

Cam şişeleri kuma çeviren makine

Yeni Zelanda'lıların geliştirdiği bu makine cam şişeleri kuma çeviriyor. Kumlar yol ve inşaat yapımında kullanılıyor..

FETÖ'nün Afrika'da bayrak oyunu!
Trump'a 'İskender ve Cengiz Han' benzetmesi!
HDP'den şiddet ve tehdit dolu '23 Haziran' açıklaması!
Bu çiçeği koparmanın cezası 60 bin 163 TL!
İlan İHH
Google'ın kararı sonrası Huawei'den açıklama
Zelenskiy herkesi görevden alarak başladı
Meteoroloji'den 6 ile sağanak uyarısı
TSK'dan sınır ötesi harekat!
Brezilya'da silahlı saldırı!
Venezuela'da bomba alarmı!
Yıldırım otogar esnafı ile sahur yaptı
Maarifimiz ve geleceğimiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bizim kızıl elmamız da büyük ve güçlü Türkiye'nin inşası
Şampiyon Galatasaray

Eski Yargıtay üyesine FETÖ'den hapis cezası!

FETÖ'nün Yargıtay yapılanmasında grup sorumlusu olan eski Yargıtay üyesi Mustafa Kemal Tepedelen'e 10 yıl hapis cezası verildi.

Emine Erdoğan'dan Dünya Yetimler Günü mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Bizler yetim bir peygamberin ümmeti olarak, yetimin yüzündeki tebessümün dünyayı güzelleştireceğine inanıyoruz. Bir yetimi sevindirip, yüzünü güldürene ne mutlu." değerlendirmesinde bulundu.

İstanbul Havalimanı'na uluslararası ödül

İstanbul Havalimanı, Global Traveler'ın Leisure Lifestyle ödüllerinde "Üstün Yenilik" kategorisinde "Özel Başarı Ödülü"ne layık görüldü.

Karlov suikastı davasında yeni gelişme

Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Karlov suikastı sanıklarından Salih Yılmaz'ın avukatı Erdem Semih Yıldız hakkında "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan iddianame hazırlandı.

Akar Rus mevkidaşı ile görüştü!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile telefonda görüştü.

En Çok Okunan Haberler