Suriye’de oyunları biz bozacağız

Güncelleme: 11.01.2019 09:58

ABD’nin Suriye’de PKK/YPG ile Suriye’yi karıştırmaya çalıştığını dile getiren Mustafa Destici, “Birileri oyun kuruyor olabilir ama oyunları bölgede bozacak tek ülke Türkiye’dir. PKK ve YPG’yi ‘Kürt’ diye lanse etmek, Kürt kardeşlerimize haksızlıktır. Onlar teröristtir” dedi.

BAYRAM ZİLAN –ANKARA

Ankara’da gazetecilerle bir araya gelen BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, yerel seçim çalışmaları, ABD’nin Suriye’den çekilme planı ve teröristlere yönelik yapılacak yeni harekat hakkında önemli mesajlar verdi. ABD’nin Suriye’den çekilme sürecine karşı uyarılarda bulunan Destici, “ABD, orada bir çıban bulmuş, PKK/YPG/PYD ile bölgeyi karıştırıyor. Birileri oyun kuruyor olabilir ama o oyunları bölgede bozacak tek ülke var, o da Türkiye” diye konuştu.

Çirkin bir iftira atıyorlar

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton’un teröristleri korumaya yönelik açıklamalarına da değinen Destici, “ABD çirkin bir iftirayla 'Çekiliriz ama Türkiye'nin bize orada Kürtleri katletmeyeceğine dair garanti vermesi lazım' diyor. Böyle bir iftira, böyle bir çirkin söz kabul edilebilir değildir. Bunu reddediyoruz. YPG ve PYD'yi, PKK'yı Kürtler diye lanse etmek, bütün dünyaya böyle duyurmak Kürt kardeşlerimize büyük bir haksızlıktır. Onlar terör örgütleridir. Bu benzetme, bu söz bütün Kürtleri PKK/YPG/PYD'li olarak sunmaktır. Bu en büyük kötülüktür" ifadelerini kullandı.

Terör bataklıkları kurutulur

Türkiye'nin artık terörden kurtulma zamanının geldiğini ifade ederek, terör bataklıklarının temizleneceğini dile getirdi. Destici, “İnşallah 2019 yılı bu bataklıkların kurutulduğu yıl olur ve Türkiye artık bu terör belasından kurtulur” diye konuştu.  

Cumhur İttifakı’na sağdığız 

Destici, 31 Mart yerel seçim kampanyalarının genel seçim havasında gitmemesi ve bunun üzerinden sistem tartışmasının tekrar gündeme getirilmemesi gerektiğine değindi. Yerel seçimlere parti olarak ayrı katılacaklarını dile getiren Destici, Doğu ve Güneydoğu’daki belediyelerin tekrar PKK’nın eline geçmemesini istediklerini kaydetti.

Cumhur İttifakı’nın bir parçası olduklarını vurgulayan Destici, “Cumhur İttifakı devletin bekasını, ülkenin bütünlüğünü, milletin istiklal ve istikbalini önceleyerek oluşturulmuş bir ittifaktır. Sadece yerel seçimlerle sınırlandırılamaz, değerlendirilemez. Bunun çok fevkinde birlikteliktir. Bu birlikteliğin Türkiye'ye yönelik bu tehditler ortadan kalkmaktan devam etmesi Türkiye içinde büyük bir zorunluluk” sözlerine yer verdi.

Yeni Zelanda'da şehid olan baba oğul toprağa verildi

İstanbul'da rezidansta sır ölüm

Asırlar sonra ibadete açılacak

New York'a yeni kent simgesi

Veliden öğretmene yumruklu saldırı

Günün diğer manşetleri

Vahşi doğada, tedbirsiz uyursanız ölürsünüz.

Y. Zelanda başbakanından örnek davranış! Canlı yayınlanacak

Yeni Zelanda Başbakanı Ardern, Cuma günü 2 dakikalık saygı duruşu yapılacağını ve Cuma ezanının devlet kanalından yayınlanacağını açıkladı.

Kapadokya'da gün batarken

ASELSAN'ın yeni canavarı

Aşırı hız ve sonuçları

Maduro: Bu dizi sayesinde Müslüman olacağım
İçişleri Bakanı Soylu: HDP denilen parti PKK'nın siyasi koludur
Trump'tan yeni provokasyon: Golan Tepeleri İsrail'in
Kurtulmuş: 31 Mart'ta bu densizlere haddini bildireceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Bölücü örgüte Kandil'i mezar etmek için bu seçimden güçlü çıkmalıyız'
Ebeveynler dikkat! Bağımlılığın en büyük sebebi...
Tarlayı düzeltirken tarih buldu!
TCDD personel alacak! KPSS şartı yok
İngiltere'de camilere alçak saldırı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Eskişehir'e müjde!
Sevindiren gelişme! Dev şirket konkordatodan çekildi
Bakan Dönmez duyurdu: İlk kez bu yöntemle petrol keşfi yapıldı!
İstanbul semalarında hareketli dakikalar! Pilotlar birbirlerini uyarmaya başladı
FETÖ'nün yurt dışına kaçırdığı mal varlığı
Albayrak açıkladı: Hiçbir dönem bu kadar güçlü olmamıştı!

Maduro: Bu dizi sayesinde Müslüman olacağım

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Eylül ayında Venezuela'ya gittiğim zaman ikili görüşmeleri yaptım. Maduro ‘bu dizi gerçek İslamiyet'i öğretiyor ve belki bir gün bu dizi sayesinde Müslüman olacağım' dedi. Bunları duyunca gurur duyuyoruz ve mutlu oluyoruz” dedi.

Beşiktaş'tan Gökhan Töre kararı

Beşiktaş, bugün sosyal medya üzerinden Fikret Orman'a tepki gösteren Gökhan Töre hakkında disiplin soruşturması başlattı. Töre ile ilgili hukuki sürecin de başlatılacağı duyuruldu.

TCDD personel alacak! KPSS şartı yok

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları, KPSS şartı aranmaksızın 356 personel alımı yapacak. Söz konusu ilanlar 9 Nisan - 15 Nisan tarihleri arasında İŞKUR aracılığıyla yayınlanacak.

Sevindiren gelişme! Dev şirket konkordatodan çekildi

Türkiye-Irak taşımalarının yüzde 80'ini gerçekleştiren Taha Kargo konkordato sürecinden çıktı. 3 aylık geçici mühlet verilen şirket bu süreyi iyi kullanarak başarıya ulaştı.

Türk jetleri Kuzey Irak'ı vurdu!

Türk jetleri Kuzey Irak'a düzenlediği hava harekatında PKK'ya yönelik çok sayıda mühimmat ve depo imha edildi.

En Çok Okunan Haberler