Suriye’de oyunları biz bozacağız

Güncelleme: 11.01.2019 09:58

ABD’nin Suriye’de PKK/YPG ile Suriye’yi karıştırmaya çalıştığını dile getiren Mustafa Destici, “Birileri oyun kuruyor olabilir ama oyunları bölgede bozacak tek ülke Türkiye’dir. PKK ve YPG’yi ‘Kürt’ diye lanse etmek, Kürt kardeşlerimize haksızlıktır. Onlar teröristtir” dedi.

BAYRAM ZİLAN –ANKARA

Ankara’da gazetecilerle bir araya gelen BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, yerel seçim çalışmaları, ABD’nin Suriye’den çekilme planı ve teröristlere yönelik yapılacak yeni harekat hakkında önemli mesajlar verdi. ABD’nin Suriye’den çekilme sürecine karşı uyarılarda bulunan Destici, “ABD, orada bir çıban bulmuş, PKK/YPG/PYD ile bölgeyi karıştırıyor. Birileri oyun kuruyor olabilir ama o oyunları bölgede bozacak tek ülke var, o da Türkiye” diye konuştu.

Çirkin bir iftira atıyorlar

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton’un teröristleri korumaya yönelik açıklamalarına da değinen Destici, “ABD çirkin bir iftirayla 'Çekiliriz ama Türkiye'nin bize orada Kürtleri katletmeyeceğine dair garanti vermesi lazım' diyor. Böyle bir iftira, böyle bir çirkin söz kabul edilebilir değildir. Bunu reddediyoruz. YPG ve PYD'yi, PKK'yı Kürtler diye lanse etmek, bütün dünyaya böyle duyurmak Kürt kardeşlerimize büyük bir haksızlıktır. Onlar terör örgütleridir. Bu benzetme, bu söz bütün Kürtleri PKK/YPG/PYD'li olarak sunmaktır. Bu en büyük kötülüktür" ifadelerini kullandı.

Terör bataklıkları kurutulur

Türkiye'nin artık terörden kurtulma zamanının geldiğini ifade ederek, terör bataklıklarının temizleneceğini dile getirdi. Destici, “İnşallah 2019 yılı bu bataklıkların kurutulduğu yıl olur ve Türkiye artık bu terör belasından kurtulur” diye konuştu.  

Cumhur İttifakı’na sağdığız 

Destici, 31 Mart yerel seçim kampanyalarının genel seçim havasında gitmemesi ve bunun üzerinden sistem tartışmasının tekrar gündeme getirilmemesi gerektiğine değindi. Yerel seçimlere parti olarak ayrı katılacaklarını dile getiren Destici, Doğu ve Güneydoğu’daki belediyelerin tekrar PKK’nın eline geçmemesini istediklerini kaydetti.

Cumhur İttifakı’nın bir parçası olduklarını vurgulayan Destici, “Cumhur İttifakı devletin bekasını, ülkenin bütünlüğünü, milletin istiklal ve istikbalini önceleyerek oluşturulmuş bir ittifaktır. Sadece yerel seçimlerle sınırlandırılamaz, değerlendirilemez. Bunun çok fevkinde birlikteliktir. Bu birlikteliğin Türkiye'ye yönelik bu tehditler ortadan kalkmaktan devam etmesi Türkiye içinde büyük bir zorunluluk” sözlerine yer verdi.

Doğu'da hayat dondu!
Başakşehir'de yangın
Ankara'da trafik kazası
İstanbul'da FETÖ operasyonu
Türk askeri olmasaydı donardık

Günün diğer manşetleri

İran ordusu hünerlerini sergiliyor...

Unutulmaz videolar... İran ordusuna mensup özel tim askerlerinin vazoyu bir türlü kıramadığı anlar kameralara böyle yansımıştı...

Kürek değil bu yürek işi!

Eşek şakası

Atatürk tüccarı Yılmaz Özdil'i yerden yere vurdu

Oyunucu Gürgen Öz'den Atatürk tüccarı Yılmaz Özdil'e sert eleştiri..

CHP'li vekil vatandaşa küfredip aracını üstüne sürdü

CHP'nin skandalları bitmek bilmiyor! Son olarak sosyal medyaya düşen görüntülerde, CHP'li Parti Meclisi Üyesi Erdal Aksünger'in arabasını sokaktaki bir dükkanın park yerine izinsiz koyduğu ve kavga çıkarttığı görüldü.

'Öldürmeden önce kendi mezarını kazdırdılar'
Meteoroloji saat verdi: Kuvvetli geliyor
AB İngiltere'yi bağımsızlık konusunda uyardı!
Sınırlarımız Mehmetçik ile güvende!
FETÖ hakkında kan donduran rapor!
Başkan Erdoğan'dan çok şık hareket!
Zillet ittifakında bir kriz daha!
İnsanoğlunun tabiata verdiği zarar sanıldığından fazla!
Rusya'da uçak çalma girişimi
Merkel'den 'Avrupa Ordusu' açıklaması!
ABD yüzlerce DEAŞ'lıyı kendi üssüne götürdü!
İttifak dediğin böyle olur! Karşılıklı jestler...
Yıldız futbolcuya hapis cezası!
Milyonlarca kiracıyı etkileyen düzenleme!
Genel Başkan Yardımcısı duyurdu
'Öldürmeden önce kendi mezarını kazdırdılar'
Meteoroloji saat verdi: Kuvvetli geliyor
Alparslan Kuytul, yeniden hakim karşısında!

En Çok Okunan Haberler