'Tek ideolojimiz hukukun üstünlüğü'

Güncelleme: 11.09.2019 16:36

TBB'nin tek ideolojisinin hukuk ve hukukun üstünlüğü olduğunu ifade eden Metin Feyzioğlu, "Sloganlar, ideolojiler bizim işimiz değil. Kilitlendiğimiz 82 milyon vatandaşımıza hizmet etmek" dedi.

Türk Eğitim Vakfı (TEV) ve Türkiye Barolar Birliği (TBB) lisans düzeyinde hukuk eğitimi gören öğrencilere destek sağlamak amacıyla “Hukukçunun Eğitimi Toplumun Geleceği” projesinin basın toplantısı İstanbul Divan Otel'de gerçekleşti. Toplantıya TEV Yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ve TEV Yönetim Kurulu üyesi Prof. Dr. Bahattin Bahadır Erdem katıldı. TEV Yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı, Türkiye Barolar Birliği ile ilk iş birliklerinin 2014 yılında Soma’da yaşanan maden faciasının ardından gerçekleştiğini, madencilerin çocuklarının eğitimine destek olmak amacıyla açılan TEV Soma Umut Fonu’nun en büyük destekçisinin TBB olduğunu vurguladı. Hukukçunun Eğitimi, Toplumun Geleceği projesinin de aydınlık bir gelecek için ilham kaynağı olacağına inandıklarını belirten Yırcalı, Yarım asrı aşkın süredir çalışmalarını sürdüren iki köklü kurum olarak, Türkiye’nin geleceği için bir kez daha bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Programda konuşan Metin Feyzioğlu da, "Kurumları emsalsiz düzeye getiren binalar, ofisler, mobilyalar değil içindeki insanlar, sizlersiniz. TEV'e Türkiye'yi aydınlattıkları için, evlatlarımıza umut dolu geleceği kazandırdıkları için en içten teşekkürlerimi iletiyorum" ifadelerini kullandı. 

Sloganlar bizim işimiz değil

"Hukukçunun Eğitimi Toplumun Geleceği" projesinin önemine de değinen Feyzioğlu, vakıf üyelerinin her işte olduğu gibi bu işe de yüreğini koyduğunu dile getirdi. Feyzioğlu, yol arkadaşlarının da "Bundan daha önemli bir iş yok" diyerek açık çek verdiğini söyledi. TBB ve TEV olarak ortak özelliklerinin iş ve çözüm odaklı olduğunu belirten Feyzioğlu, şöyle devam etti: "Sloganlar, ideolojiler bizim işimiz değil. TBB'nin bir tek ideolojisi, tuttuğu bir tek taraf var hukuk ve hukukun üstünlüğü. Kilitlendiğimiz 82 milyon vatandaşımıza hizmet etmek. TBB'nin asli görevi hem vatandaşlarına, hem de mensuplarına en iyiyi sunabilmek."

Milyonlarca fidan toprakla buluştu

Şehitlerimizin kanı yerde kalmadı! 'Botan' öldürüldü

Körfez'de sıcak saatler! Tankere el koydu

Nöbete katılan aile sayısı 45'e yükseldi
Akar'dan İranlı mevkidaşıyla kritik görüşme!

Putin Çankaya'da!

Yabancı dizide Türkiye düşmanlığı

Türkiye'de çalınan araçlar Suriye'de bulundu