Teröristlerin alçak planı bozuldu!

Güncelleme: 23.04.2019 12:06

Hakkari Çukurca’da 4 askerimizi şehit eden PKK’lılar TSK operasyonuyla öldürüldü. Teröristlerin başlarına taktıkları kameralarla hain saldırıyı görüntüleyerek propaganda malzemesi yapmak istediği ortaya çıktı.

Hakkari'nin Çukurca ilçesi Güven Dağı üs bölgesine düzenlenen 4 askerin şehit olduğu, 6 askerin yaralandığı hain saldırının ayrıntıları ortaya çıktı.

Çukurca kırsalında son 1 yıldan beri adım atamaz hale gelen PKK'nın, örgütteki çözülmeyi önlemek için teröristlerin kafalarına gece görüşlü kamera takıp, saldırı bölgesine gönderdiği belirlendi. Örgüt, kamera görüntülerini saldırı sonrasında propaganda amaçlı kullanıp, örgütün ayakta olduğu imajını vermeyi planlıyordu. Ancak 21 teröristin öldürülmesiyle bu planları kursaklarında kaldı.

Çukurca kırsalını içine alan ve terör örgütü tarafından Zagros sahası diye adlandırılan bölgenin genel sorumlusu iki teröristin arka arkaya öldürülmesi terör örgütünde şok etkisi yarattı. Öldürülen teröristler Birdal Burhanlı ve Fatih Özden, İçişleri Bakanlığı'nın 4 milyon lira para ödüllü kırmızı listesinde aranıyordu. PKK'nın silahlı kolu HPG'nin de sözde askeri konsey üyesi olan terörist Fatih Özden, Yüksekova'da Bedirhan Mustafa bebek ve annesi Nurcan Karakaya'nın şehit olduğu hain saldırının da talimatını vermişti. Bu iki teröristle birlikte son 1 yılda sadece Çukurca kırsalında 137 terörist öldürülürken, PKK özellikle Kazan Dağı, Güven Dağı kırsalına terörist gönderemez oldu. PKK, örgütteki moral bozukluğu ve çözülmeyi önlemek için Çukurca kırsalında ses getirecek saldırı arayışına girdi.

İrfan Amed kod adlı terörist Mehmet Tahir Kılıç ile Amed Malazgirt kod adlı Fehmi Atalay öncülüğünde 40 kişilik terörist grup önceki gece Güven Dağı üs bölgesine yoğun sisten yararlanarak sızma girişiminde bulundu. Teröristlerin açtığı ilk ateşte mevzideki 4 asker şehit olurken, 6 asker yaralandı.

Kaçacak delik bulamadılar

Teröristlerin Irak topraklarına kaçma girişimleri taarruz helikopterlerinin bölgeyi yoğun ateş altına almasıyla engellendi. Özel Kuvvetler Komutanlığına bağlı bordo bereli timlerin teröristleri dar bir alanda sıkıştırmasıyla 21 terörist etkisiz hale getirildi. Öldürülen teröristlerden 7'sinin kafalarına bandaj ile taktıkları HD görüntü kalitesindeki kameralar dikkat çekti. Öldürülen teröristlerden birinin üzerinden Güven Dağı Üs bölgesine yapılan saldırının krokisi çıktı. Asıl planları üs bölgesinin içine kadar girmek olan teröristlerin geri püskürtülmesi ve etkisiz hale getirilmesiyle ile örgütün bu hain planı suya düştü.

Foto Galeri

SU-57'mi F-35 mi? Hangisi daha iyi?

15 Temmuz dijital ortama aktarıldı

15 Temmuz'un bilinmeyen kareleri

FETÖ'nün gerçek yüzü New York'ta anlatıldı

24 yıl sonra toprağa verilecekler

Günün diğer manşetleri

Karma Eğitim: Pedagojik mi ideolojik mi?
Kıbrıs'ı kim sattı?
Meteoroloji'den o gün için İstanbul'a sağanak uyarısı
Bakan Soylu: Gençlere huzurlu bir ülke bırakmak istiyoruz
İdlib'de hava saldırısı: 9 sivil hayatını kaybetti
İran: ABD ve yabancı ülke casuslarını gözaltına aldık
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Kıta sahanlığımızda arama faaliyetlerimizi kararlılıkla sürdüreceğiz
Suriye sınırına askeri sevkiyat
Devlet Bahçeli'den Pentagon'un F-35 kararına sert tepki
Darbeci yarbayın yalanlarını ortaya çıkaran ses kayıtları
Yaralanan terörist kendini 'Zap Suyu'na attı
Türkiye'nin yeni gururu araziye çıktı!
Şırnak'ta göçü önleyen yatırım
1.9 milyar lira katkı geliyor!
Kuvvetli yağış geliyor!

Video

Sincapları uzaklaştırmak için bulduğu yola bakın

Boğayı kızdırdı sonu kötü oldu!

Darbeci Sisi hükümetine tarihi tavır!

Dünyanın konuştuğu operasyon: İran...

İstanbul'da korkutan yangın! Denize atladılar

Benzer Konular

 • 1

  'Churchill Misyonu'

 • 2

  Karma Eğitim: Pedagojik mi ideolojik mi?

 • 3

  Kıbrıs'ı kim sattı?

 • 4

  Meteoroloji'den o gün için İstanbul'a sağanak uyarısı

 • 5

  Erdoğan'dan Emre'nin ailesine başsağlığı telefonu