Türkiye ittifakı birlik olma halidir

Güncelleme: 24.04.2019 08:59

Seçimlerin ardından Başkan Erdoğan’ın “Türkiye İttifakı” sözlerini değerlendiren Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, “Bu ittifak, iç ve dış tehditlere, Türkiye’nin geleceğine ipotek koymak isteyenlere karşı birlik olma halidir” dedi.

Ezgi Çelik\Ankara

TÜRKİYE Devlet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Türkiye İttifakı” söylemi geniş yankı buldu. 31 Mart seçimlerinin ardından Türkiye’nin asli sorunlarının çözümüne ve yol haritasına odaklanması gerektiğini belirten Erdoğan, seçim tartışmalarının geride bırakılması gerektiğini vurgulamıştı. “Ülkenin bekasını ilgilendiren konularda siyasi görüş ayrılıklarımızı bir tarafa koyup 82 milyonla Türkiye İttifakı olarak hareket etmeliyiz” diyen Erdoğan, birlik ve beraberliğin yeniden perçinlenmesi gerektiğine dikkat çekmişti.

Birlik olunmalıdır

Türkiye İttifakı söyleminin önemini İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu ve aktivist Cengiz Algan, gazetemize değerlendirdi. “Türkiye İttifakı, ülkemizin iç cephesinin küresel saldırılara karşı tunç olma halidir” diyen Hacısalihoğlu, FETÖ’nün arkasındaki canlı desteğin henüz kesilmediğine dikkat çekti.

FETÖ virüsü temizlenmeli

FETÖ virüsünün temizlenmesi gerektiğini vurgulayan Hacısalihoğlu, “ABD, Türkiye’nin bütün ikazlarına rağmen terör örgütüyle Suriye’nin kuzeyindeki ilişkisini sonlandıramamıştır. Bu durumu PKK terör örgütünün Suriye’deki vargılığıyla bugüne taşımıştır. Bu konu Türkiye’nin önünde durmaktadır. Türkiye 17 ay patriotlar için bekletilmiştir ve bir sonuç alamamıştır. Türkiye’nin hava savunma sistemini kurması hayati bir ihtiyacıdır” dedi.

Çekişmeler sona ermeli

Doğu Akdeniz’de, Irak ve Suriye’de bir enerji savaşı verildiğini belirten Hacısalihoğlu, Bu süreçte siyasi partilerin, çekişmeleri bir yana bırakıp, sadece hizmet yarışına girmesi gerekiyor. Cumhur ittifakı, Millet ittifakı ayrımı seçimlerde kaldı. Ama Türkiye ittifakı bunların hepsinin üstündedir. Türkiye’nin geleceğine sahip çıkma, Türkiye’yi Türkiye’den yönetme kararlılığının adıdır. Türkiye’nin geleceğine ipotek koyma hamlelerine karşı tunç olma, siper olma, bütünleşme ve dirençli olma halidir” açıklamalarında bulundu.

Ortak duruş bulmak lazım

Aktivist Cengiz Algan ise Türkiye’nin dört koldan bir kuşatma ve saldırı altında olduğuna dikkat çekerek, bu seçim rekabetinin arkada bırakılması gerektiğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın iç kavgaları bir yana bırakarak dış tehditler karşısında ortak bir duruş sergilemesi gerektiğine vurgu yaptığını aktaran Algan, “S-400 alımı sebebiyle Türkiye’ye yönelik tehditkâr tutuma karşı birlik olmamız gerekiyor. Doğu Akdeniz meselesinde gaz, petrol rezervlerine yönelik saldırgan tutumlarla karşılaşıyoruz. Sudan’da ki askeri darbeye bakıldığında çok uzak görünüyor ama darbecilerin ilk talepleri Türkiye’nin Sevakin Ada’sındaki projeden vazgeçmesi oluyor. Dolayısıyla bizi doğrudan ilgilendiren çok fazla gelişme var ve ortam giderek ısınıyor” ifadelerinde bulundu.

Kudüs'e giriş engeli

BİM 10 Mayıs aktüel ürünler indirim kataloğu!

Türkiye'deki marketler zincirinden biri olan ''BİM'' 10 Mayıs Aktüel İndirim ürünler kataloğu yayınladı. 10 Mayıs 2019 tarihi için indirimde olan ürünleri haberimizde bulabilirsiniz. İndirimli ürünler hangileri? Kampanya ne kadar sürecek? Öğrenmek için haberimizi okuyun.

Anadolu Savunma 'Seyit' ile görücüye çıktı

Assange'a böyle götürüldü

'Altınkale' turizme kazandırılacak

Günün diğer manşetleri

İsrail canlı yayınında Filistin'e destek

İsrail'de düzenlenen Eurovision yarışmasında İzlanda'yı temsil eden grup, Filistin'e destek mesajı yolladı.

Tarımda susuzluğa çare olacak icat

Konya'da 3 mühendis, tarımda susuzluğa çare olarak, susuz tarım yapabilen,bitkilerin su ihtiyacını düzenli olarak karşılamayı sağlayan bitki ünitesi Ecobox sistemini geliştirdi. Ve bu icat yakında kurak bölgelerde ki ağaçlandırma sahalarında da kullanılabilecek.

Donmuş üzümün soğuk su ile buluşması

Donmuş üzüm soğuk suyla temas ettiriliyor ve ortaya muazzam bir görüntü çıkıyor.

Yunan botu böyle taciz etti!

Denizkurdu-2019 Tatbikatı'na katılan TCG Burgazada korveti, uluslararası sularda Yunan hücumbotu tarafından taciz edildi.

Cam şişeleri kuma çeviren makine

Yeni Zelanda'lıların geliştirdiği bu makine cam şişeleri kuma çeviriyor. Kumlar yol ve inşaat yapımında kullanılıyor..

FETÖ'nün Afrika'da bayrak oyunu!
Trump'a 'İskender ve Cengiz Han' benzetmesi!
HDP'den şiddet ve tehdit dolu '23 Haziran' açıklaması!
Bu çiçeği koparmanın cezası 60 bin 163 TL!
İlan İHH
Google'ın kararı sonrası Huawei'den açıklama
Zelenskiy herkesi görevden alarak başladı
Meteoroloji'den 6 ile sağanak uyarısı
TSK'dan sınır ötesi harekat!
Brezilya'da silahlı saldırı!
Venezuela'da bomba alarmı!
Yıldırım otogar esnafı ile sahur yaptı
Maarifimiz ve geleceğimiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bizim kızıl elmamız da büyük ve güçlü Türkiye'nin inşası
Şampiyon Galatasaray

Eski Yargıtay üyesine FETÖ'den hapis cezası!

FETÖ'nün Yargıtay yapılanmasında grup sorumlusu olan eski Yargıtay üyesi Mustafa Kemal Tepedelen'e 10 yıl hapis cezası verildi.

Emine Erdoğan'dan Dünya Yetimler Günü mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Bizler yetim bir peygamberin ümmeti olarak, yetimin yüzündeki tebessümün dünyayı güzelleştireceğine inanıyoruz. Bir yetimi sevindirip, yüzünü güldürene ne mutlu." değerlendirmesinde bulundu.

İstanbul Havalimanı'na uluslararası ödül

İstanbul Havalimanı, Global Traveler'ın Leisure Lifestyle ödüllerinde "Üstün Yenilik" kategorisinde "Özel Başarı Ödülü"ne layık görüldü.

Karlov suikastı davasında yeni gelişme

Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Karlov suikastı sanıklarından Salih Yılmaz'ın avukatı Erdem Semih Yıldız hakkında "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan iddianame hazırlandı.

Akar Rus mevkidaşı ile görüştü!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile telefonda görüştü.

En Çok Okunan Haberler