Yürekli anneler terörü bitirecek!

Güncelleme: 12.09.2019 00:01

Diyarbakır’da evlatlarını terör belasından kurtarmak için çırpınan ailelerin direnişi büyüyor. Terör örgütü PKK’ya son yıllardaki en büyük darbeyi yürekli anneler vuruyor.

Ezgi Çelik\ANKARA

Diyarbakır’da HDP İl binası önünde evlatlarının hesabını soran ailelerin direnişi dalga dalga yayıldı. Evlat nöbetindeki ailelerin sayısı 9’ncu gününde 24’e yükseldi. Türkiye’nin dört bir yanından yüreği yanan ailelere destek yağdı.

 

Anneler, teröre diz çöktürecek

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Süleyman Serdar Budak, terör örgütünün gençler üzerindeki baskısına karşı, sivil bir direnişin ortaya çıktığını belirtti. Ailelerin mücadelesinin terör örgütüne diz çöktüreceğini vurgulayan Budak, bu konuda ortaya çıkan iradenin terörle mücadelede güçlü bir iş birliğine dönüşeceğini dile getirdi. Hacire annenin azminin ailelere umut olduğunu söyleyen Budak, “Hacire annemiz ile başlayan tepki dalgası gün geçtikçe büyüyor. Hacire annemiz hamdolsun sonuç aldı ve evladına kavuştu. Dileğimiz bütün annelerimizin ciğerparelerine bir an önce kavuşmasıdır” dedi.

Ailelerin yanındayız

AK Parti olarak annelerin eylemine destek verdiklerini kaydeden Budak, “Her anlamda onların yanındayız. Ama bu organizasyonla uzaktan yakından bir alakamız yok. HDP ve terör örgütü bu işi AK Parti organize ediyor gibi bir havaya büründürmüşler.  Böyle bir durum söz konusu değil” ifadelerini kullandı.

 Korku duvarları yıkıldı

Özgür-Der Genel Başkanı Rıdvan Kaya ise annelerin direnişinin terör örgütü PKK’nın bölgede yükselttiği korku duvarını yıktığını kaydetti. Kaya, “PKK’nın bölgede çok ciddi bir baskısı ve tahakkümü vardı. Son yıllarda bu baskı azalmıştı ama halk arasında korku ve kaygı devam ediyordu.Özellikle ailelerin bu eylemi PKK baskısının toplum nezdinde kırıldığını net bir şekilde gözler önüne serdi.  Bölgede hayatın normalleşmesi adına sivil vatandaşların başlattığı ve sürdürdüğü bu eylem oldukça önemli bir kazanım oldu. Bu nedenle ailelerimizi cesaret ve fedakarlıklarından dolayı tebrik etmek gerektiğini düşünüyorum. Cahil ideolojiler uğruna hiçbir gencimiz ölüme sürüklenmesin” dedi.  

PKK'ya Tunceli'de büyük darbe!

Bakan Kurum'dan iklim değişikliği mesajı

Mardin'de hain tuzak!

Sözde eğitim kampı! İşte zulüm böyle görüntülendi
Cumhurbaşkanlığı'ndan ABD kamuoyuna uyarı

Sosyal medya provokatörlerine operasyon

TEKNOFEST'te ödüller sahiplerini buldu

Valilik ve İBB'nin kararıyla seferler durduruldu!