Dolar (USD)
28.8961
Euro (EUR)
31.2102
Gram Altın
1876.978
BIST 100
8057.42
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

56 şehirde mali suç örgütlerine kritik operasyon

17 Ekim 2023 09:12:05
56 şehirde mali suç örgütleri üyelerine yönelik düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda 150 şüpheli şahıs gözaltına alındı! Operasyonlar devam ediyor!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımında 56 şehirde eş zamanlı olarak düzenlenen operasyona ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bakan Yerlikaya, Emniyet Genel Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinasyonunda, İl Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ile Mali Şube Müdürlükleri tarafından 56 ilde eş zamanlı operasyonlar gerçekleştirildiğini açıklarken operasyonlar kapsamında 367 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarılırken, bu kişilerden 156'sı gözaltına alındı. Yürütülen operasyonlar sırasında çok sayıda ruhsatsız tabanca ele geçirildi ve ayrıca suç gelirlerinden elde edildiği değerlendirilen büyük miktarda para ve çek/senet ele geçirildi.

Bakan Yerlikaya paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"56 ilimizde 'Kafes' operasyonu kapsamında mali suç örgütlerine karşı eş zamanlıu olarak düzenlenen operasyonlarda şu ana kadar 150 şüpheli şahıs yakalandı, operasyonlar devam ediyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığımız koordinesinde, İl Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ve Mali Şube Müdürlüklerimizce:

Ankara, Artvin, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, Isparta, Mersin, Kastamonu, Kırklareli, Konya, Manisa, Rize, Samsun, Siirt, Trabzon, Uşak, Kırıkkale, İzmir, Antalya, Gümüşhane, Aydın, Burdur, Çanakkale, Giresun, Kars, Ordu, Tekirdağ, Balıkesir, Çankırı, Çorum, Denizli, İstanbul, Kırşehir, Şanlıurfa, Iğdır, Van, Muğla, Yalova, Adana, Elazığ, Mardin, Afyonkarahisar, Malatya, Nevşehir, Osmaniye, Kocaeli, Bartın, Kayseri, Ağrı, Bilecik, Bursa, Erzincan, Erzurum, Muş, Şırnak ve Düzce’de eş zamanlı operasyonlar düzenlendi.

Tefecilik, Kamu Kurum ve Kuruşlarının Zararına Yönelik Nitelikli Dolandırıcılık, Kişilere karşı Nitelikli Dolandırıcılık, İhaleye Fesat Karıştırma, Resmi ve Özel Belgede Sahtecilik, Vergi Usül Kanununa Muhalefet ve Parada Sahtecilik suçlarını işleyen 367 şüpheli şahsa düzenlenen operasyonlarda şu ana kadar 150 şüpheli yakalandı.

Operasyonlarımız devam ediyor.

Operasyonlar kapsamında, çok sayıda ruhsatsız tabanca ve bu suçlardan elde edildiği değerlendirilen çok miktarda para ve çek/senet ele geçirildi.

Operasyonları gerçekleştiren polislerimizi tebrik ediyorum"