Dolar (USD)
32.87
Euro (EUR)
35.67
Gram Altın
2553.17
BIST 100
0
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

ABD, İsrail'in Refah'taki saldırılarını "askeri anlamda kapsamlı" bulmuyor

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Miller, İsrail'in Gazze'nin güneyinde, Refah'taki saldırılarının "askeri anlamda kapsamlı" olmadığını belirtti.
ABD, İsrail'in Refah'taki saldırılarını "askeri anlamda kapsamlı" bulmuyor
14 Haziran 2024 11:03:06
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Miller, İsrail'in Gazze'nin güneyinde, Refah'taki saldırılarının "askeri anlamda kapsamlı" olmadığını belirtti.

Miller, Washington'da düzenlediği basın brifinginde İsrail'in Refah'ta sürdürdüğü saldırıları "son derece yakından" takip ettiklerini dile getirerek, "Onların (İsrail'in), Gazze ve Han Yunus'taki gibi askeri anlamda kapsamlı bir saldırı başlattığını görmedik. Mevcut saldırılar, sivil halk üzerinde dramatik sonuçları olan ancak 'sınırlı saldırı' şeklinde nitelenebilecek bir durum." dedi.

Bir milyondan fazla insanın Refah'ı terk etmek zorunda kaldığını belirten Miller, bu insanlara yardım ulaştırılması için çalışmalarına devam ettiklerini söyledi.

Miller, "Saldırıların kendisine baktığımızda yine de daha önce gördüklerimizden ve uyardıklarımızdan biraz daha farklı görünüyor." diye konuştu.

İsrail ordusu, 6 Mayıs'ta yaptığı açıklamada, zorla yerinden edilmiş Filistinlilerin sığındığı Refah'ın doğusundaki bazı mahallelerin boşaltılmasını istemiş, 7 Mayıs sabahı da Gazze'nin Refah bölgesine kara saldırısı başlatarak Mısır ile olan sınır kapısının Gazze tarafını ele geçirdiğini duyurmuştu.

Dünya Haberleri

Dünya haberleri, uluslararası düzeyde meydana gelen olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri ele alan haber türüdür. Bu tür haberler, farklı ülkeler arasındaki ilişkileri, uluslararası organizasyonları, küresel ekonomiyi, çevre sorunlarını ve diğer küresel öneme sahip konuları içerir. Dünya haberleri, insanları dünya genelindeki olaylar hakkında bilgilendirirken, küresel perspektif sunarak ulusal sınırların ötesindeki gelişmelere odaklanır. Dünyada yaşanan tüm gelişmeler dünya haberleri kategorisi ile okuyucuya ulaştırılır. Dünya ekonomisi, ulusal ekonomiler arasında karmaşık bir etkileşim ağına sahiptir. Dünya haberleri, küresel finansal piyasaları, ticaret savaşlarını, döviz kurlarını ve diğer ekonomik konuları kapsar.

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri" başlığı altında yayınlanan haberler, dünya genelindeki önemli ve güncel olayları içerir. Bu haberler, uluslararası politika, ekonomi, çevre, insan hakları, bilim, teknoloji ve daha birçok konuda çeşitlilik gösterebilir. Dünya gündemini yakından takip edenler, bu tür haberleri sürekli olarak güncel tutar ve önemli gelişmeleri hızlı bir şekilde öğrenmelerini sağlar.

Son dakika haberleri, uluslararası krizler, diplomatik ilişkiler, ticaret anlaşmaları, çevre felaketleri, salgın hastalıklar gibi konuları kapsayabilir. Bu haberler genellikle dünya çapındaki büyük medya kuruluşları veya uluslararası haber ajansları tarafından yayınlanır. Dünya gündemindeki son dakika haberleri, insanların dünya genelinde neler olup bittiğini anlamalarına ve farklı ülkeler arasındaki etkileşimleri takip etmelerine yardımcı olur. Ayrıca, uluslararası toplumun dikkatini çeken veya insanların hayatlarını etkileyen küresel meselelere odaklanır.

Uluslararası İlişkilerdeki Güncel Gelişmeler Milat'ta

Milat Gazetesi, dünya çapında meydana gelen önemli olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri güncel bir şekilde takip etmek isteyen herkes için vazgeçilmez bir kaynaktır. Bu haberler, insanların küresel perspektiflerini genişletmelerine ve dünya olaylarına dair bilgi sahibi olmalarına yardımcı olur. Dolayısı ile haberlerin doğru ve güvenilir kaynaktan elde edilmesi de son derece önemlidir. Güncel ve doğru haberin kaynağı için Milatgazetesi.com adresini ziyaret etmeyi unutmayın.


VF kat sağ