Dolar (USD)
33.02
Euro (EUR)
35.95
Gram Altın
2548.70
BIST 100
11156.2
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

ABD Savunma Bakanı, Rus mevkidaşı ile telefonda görüştü

ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin'in, Rusya Savunma Bakanı Andrey Belousov ile telefon görüşmesi yaptığı belirtildi.
ABD Savunma Bakanı, Rus mevkidaşı ile telefonda görüştü
25 Haziran 2024 23:53:04
ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin'in, Rusya Savunma Bakanı Andrey Belousov ile telefon görüşmesi yaptığı belirtildi.

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Basın Sözcüsü Patrick Ryder, günlük basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Ryder, Austin'in, Rusyalı mevkidaşını bugün telefonla aradığını belirterek, "Görüşmede, Bakan, Rusya'nın Ukrayna'ya karşı devam eden savaşı sırasında iletişim hatlarını açık tutmanın önemini vurguladı." dedi.

İki savunma bakanının yaptığı konuşma hakkında detayların daha sonra açıklanacağını aktaran Ryder, Austin'in en son 15 Mart 2023'te eski Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile görüştüğünü hatırlattı.

- "Çatışmalar, daha geniş bir alana yayılırsa kimse kazanamaz"

Pentagon Sözcüsü Ryder, İsrail-Lübnan sınırında devam eden gerilim konusunda da bunun bölgesel çatışmaya dönüşmesini istemediklerini ve bu soruna diplomatik çözüm getirilmesi için uğraştıklarını vurguladı.

Sınırda "kimsenin istemeyeceği bir yanlış hesaplama riskinin bulunduğuna" dikkati çeken Ryder, "Eğer çatışmalar daha geniş bir alana yayılırsa, kimsenin kazanamayacağını düşünüyoruz." ifadesini kullandı.

Patrick Ryder, gazetecilerin soruları üzerine, Gazze'ye yardım ulaştırmak amacıyla kurulan yüzer iskelenin fonksiyonunun devam ettiğini belirterek, kurulduğu 17 Mayıs'tan bu yana 6 bin 800 ton yardım yapıldığı bilgisini paylaştı.

ABD'nin insani yardımları denizden ulaştırmak amacıyla Gazze sahiline 2 aydan fazla bir sürede kurduğu ve 17 Mayıs'ta faaliyete geçen yüzer iskelenin birkaç hafta içinde kötü hava şartları nedeniyle parçalanarak işlevsiz kalması "fiyasko" eleştirilerine neden olmuştu.

Pentagon, ilk olarak 320 milyon dolar harcandığı açıklanan Gazze'deki yüzer iskelenin toplam maliyetinin, tamiri dahil, yaklaşık 230 milyon dolar olarak yeniden belirlendiğini duyurmuştu.

Dünya haberleri, uluslararası düzeyde meydana gelen olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri ele alan haber türüdür. Bu tür haberler, farklı ülkeler arasındaki ilişkileri, uluslararası organizasyonları, küresel ekonomiyi, çevre sorunlarını ve diğer küresel öneme sahip konuları içerir. Dünya haberleri, insanları dünya genelindeki olaylar hakkında bilgilendirirken, küresel perspektif sunarak ulusal sınırların ötesindeki gelişmelere odaklanır. Dünyada yaşanan tüm gelişmeler dünya haberleri kategorisi ile okuyucuya ulaştırılır. Dünya ekonomisi, ulusal ekonomiler arasında karmaşık bir etkileşim ağına sahiptir. Dünya haberleri, küresel finansal piyasaları, ticaret savaşlarını, döviz kurlarını ve diğer ekonomik konuları kapsar.

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri" başlığı altında yayınlanan haberler, dünya genelindeki önemli ve güncel olayları içerir. Bu haberler, uluslararası politika, ekonomi, çevre, insan hakları, bilim, teknoloji ve daha birçok konuda çeşitlilik gösterebilir. Dünya gündemini yakından takip edenler, bu tür haberleri sürekli olarak güncel tutar ve önemli gelişmeleri hızlı bir şekilde öğrenmelerini sağlar.

Son dakika haberleri, uluslararası krizler, diplomatik ilişkiler, ticaret anlaşmaları, çevre felaketleri, salgın hastalıklar gibi konuları kapsayabilir. Bu haberler genellikle dünya çapındaki büyük medya kuruluşları veya uluslararası haber ajansları tarafından yayınlanır. Dünya gündemindeki son dakika haberleri, insanların dünya genelinde neler olup bittiğini anlamalarına ve farklı ülkeler arasındaki etkileşimleri takip etmelerine yardımcı olur. Ayrıca, uluslararası toplumun dikkatini çeken veya insanların hayatlarını etkileyen küresel meselelere odaklanır.

Uluslararası İlişkilerdeki Güncel Gelişmeler Milat'ta

Milat Gazetesi, dünya çapında meydana gelen önemli olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri güncel bir şekilde takip etmek isteyen herkes için vazgeçilmez bir kaynaktır. Bu haberler, insanların küresel perspektiflerini genişletmelerine ve dünya olaylarına dair bilgi sahibi olmalarına yardımcı olur. Dolayısı ile haberlerin doğru ve güvenilir kaynaktan elde edilmesi de son derece önemlidir. Güncel ve doğru haberin kaynağı için Milatgazetesi.com adresini ziyaret etmeyi unutmayın.


VF kat sağ