Dolar (USD)
33.04
Euro (EUR)
36.01
Gram Altın
2619.36
BIST 100
11139.34
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE
Vakıf katılım web

ABD'de yazın başlangıcına silahlı saldırılar damgasını vurdu

ABD'de yaz mevsiminin başlangıcı kabul edilen haziran ayında birçok eyalette silahlı saldırılar düzenlendi.
ABD'de yazın başlangıcına silahlı saldırılar damgasını vurdu
25 Haziran 2024 11:54:03
ABD'de yaz mevsiminin başlangıcı kabul edilen haziran ayında birçok eyalette silahlı saldırılar düzenlendi.

Oakland Şerifliğinden yapılan açıklamada, Michigan eyaletinde 23 Haziran'da çalıntı olduğundan şüphelenilen bir aracı takip eden Şerif Vekili Bradley Reckling'in silahlı saldırıda hayatını kaybettiği belirtildi.

Şüpheli araçtan inerek Reckling'e ateş eden saldırganların gözaltına alındığı bildirildi.

Pensilvanya eyaletine bağlı Philadelphia kentinde de 24 Haziran'da, trafik kontrolü sırasında ateş açan saldırganın bir polisi ağır yaraladığı kaydedildi.

Alabama eyaletinde 23 Haziran'da, saldırganın kalabalığa ateş açması sonucunda 13 kişi yaralandı.

Ohio'da ise 24 Haziran'da, silahlı saldırganın hedefi olan 10 kişi yaralandı ve hastaneye kaldırıldı.

- Şiddet vakaları yaz aylarından artıyor

Miami Üniversitesinden kriminolog Alex Piquero, artan silahlı saldırılara ilişkin açıklamada bulundu.

Yaz mevsiminde okulların tatil olması, insanların dışarıda daha çok bir araya gelmesi ve sıcak hava nedeniyle saldırıların arttığını belirten Piquero, "Bu, şiddetin ortaya çıkması için ortam yaratıyor." ifadesini kullandı.

John Jay College'da görevli Jillian Snider da silahlı saldırılarda artan can kaybının gelişen teknolojiyle bağlantısı olduğunu söyledi.

Yüzlerce atış yapabilen modifiye silahların kullanımının arttığını söyleyen Snider, "Bu sebeple daha çok kurban görüyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

ABD Silahlı Şiddet Arşivi isimli internet sitesinin verilerine göre, 2023'te 657 toplu silahlı saldırı düzenlendi. Bu sayı 2022'de 646 olarak kayıtlara geçmişti.

Dünya Haberleri

Dünya haberleri, uluslararası düzeyde meydana gelen olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri ele alan haber türüdür. Bu tür haberler, farklı ülkeler arasındaki ilişkileri, uluslararası organizasyonları, küresel ekonomiyi, çevre sorunlarını ve diğer küresel öneme sahip konuları içerir. Dünya haberleri, insanları dünya genelindeki olaylar hakkında bilgilendirirken, küresel perspektif sunarak ulusal sınırların ötesindeki gelişmelere odaklanır. Dünyada yaşanan tüm gelişmeler dünya haberleri kategorisi ile okuyucuya ulaştırılır. Dünya ekonomisi, ulusal ekonomiler arasında karmaşık bir etkileşim ağına sahiptir. Dünya haberleri, küresel finansal piyasaları, ticaret savaşlarını, döviz kurlarını ve diğer ekonomik konuları kapsar.

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri" başlığı altında yayınlanan haberler, dünya genelindeki önemli ve güncel olayları içerir. Bu haberler, uluslararası politika, ekonomi, çevre, insan hakları, bilim, teknoloji ve daha birçok konuda çeşitlilik gösterebilir. Dünya gündemini yakından takip edenler, bu tür haberleri sürekli olarak güncel tutar ve önemli gelişmeleri hızlı bir şekilde öğrenmelerini sağlar.

Son dakika haberleri, uluslararası krizler, diplomatik ilişkiler, ticaret anlaşmaları, çevre felaketleri, salgın hastalıklar gibi konuları kapsayabilir. Bu haberler genellikle dünya çapındaki büyük medya kuruluşları veya uluslararası haber ajansları tarafından yayınlanır. Dünya gündemindeki son dakika haberleri, insanların dünya genelinde neler olup bittiğini anlamalarına ve farklı ülkeler arasındaki etkileşimleri takip etmelerine yardımcı olur. Ayrıca, uluslararası toplumun dikkatini çeken veya insanların hayatlarını etkileyen küresel meselelere odaklanır.

Uluslararası İlişkilerdeki Güncel Gelişmeler Milat'ta

Milat Gazetesi, dünya çapında meydana gelen önemli olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri güncel bir şekilde takip etmek isteyen herkes için vazgeçilmez bir kaynaktır. Bu haberler, insanların küresel perspektiflerini genişletmelerine ve dünya olaylarına dair bilgi sahibi olmalarına yardımcı olur. Dolayısı ile haberlerin doğru ve güvenilir kaynaktan elde edilmesi de son derece önemlidir. Güncel ve doğru haberin kaynağı için Milatgazetesi.com adresini ziyaret etmeyi unutmayın.


VF kat sağ