Dolar (USD)
33.05
Euro (EUR)
36.01
Gram Altın
2620.51
BIST 100
11139.34
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE
Vakıf katılım web

ABD'nin bazı eyaletlerinde şiddetli yağmur nedeniyle sel uyarısı yapıldı

ABD'nin orta batı eyaletinde bulunan Iowa, Güney Dakota, Nebraska, Minnesota ve Wisconsin eyaletlerinin çeşitli bölgelerinde etkili olan şiddetli yağış nedeniyle sel uyarısı yapıldı.
ABD'nin bazı eyaletlerinde şiddetli yağmur nedeniyle sel uyarısı yapıldı
24 Haziran 2024 12:57:03
ABD'nin orta batı eyaletinde bulunan Iowa, Güney Dakota, Nebraska, Minnesota ve Wisconsin eyaletlerinin çeşitli bölgelerinde etkili olan şiddetli yağış nedeniyle sel uyarısı yapıldı.

ABD basınındaki haberlere göre, yetkililer, ülkenin orta batı kesiminde şiddetli yağışların sürdüğünü açıkladı.

Yetkililer, yağışlar nedeniyle Iowa, Güney Dakota, Nebraska, Minnesota ve Wisconsin eyaletlerinde 1 milyondan fazla kişinin yaşadığı bölgeler için sel uyarısında bulundu.

Güney Dakota Valisi Kristi Noem, yaptığı açıklamada, eyalet genelindeki sellerde 1 kişinin öldüğünü açıkladı.

Noem, Güney Dakota'da olağanüstü hal ilan ettiklerini ifade ederek, yarın selin şiddetini artırmasını beklediklerini, Big Sioux Nehri'ndeki su yüksekliğinin rekor seviyeyi aşabileceğini kaydetti.

- Iowa'da 21 bölgede afet durumu ilan edildi

Iowa Valisi Kim Reynolds, selleri "felaket" olarak nitelendirdi ve 21 bölgede afet durumu ilan ettiklerini duyurdu.

Iowa'daki yetkililerin paylaştığı görüntülerde, evlerin ve binaların neredeyse tamamen sular altında kaldığı ve sadece çatıların göründüğü yer alıyor.

Eyaletin Clay bölgesinde yüzlerce ev hasar gördü, kanalizasyon tesisi sular altında kaldı.

Iowa'da yetkililer nehir seviyelerinin 1993'te 50 kişinin ölümüne neden olan sel felaketinin üstüne çıktığını söyledi.

- 4 bin kişi tahliye edildi

Iowa'nın güneydoğusundaki Rock Valley ilçesinde de Rock Nehri'nin suyunun yükselmesinin ardından 4 bin kişi tahliye edildi.

Rock Valley yetkilileri, sel nedeniyle kuyuların kirlendiğini, bölge sakinlerinin temiz sudan mahrum kaldığını söyledi.

Iowa Valisi Reynolds, Rock Valley'de mahsur kalan vatandaşları ve hayvanları kurtarmak için şu ana kadar 250 civarında kurtarma çalışması yapıldığını ifade etti.

- 2 bin ev hasar gördü

Iowa'nın çeşitli bölgelerinde en az 2 bin ev sellerden zarar gördü.

Iowa'ya bağlı Spencer Belediye Başkanı Steve Bomgaars, 11 binden fazla nüfusu olan ilçenin sel nedeniyle eyaletin geri kalanıyla bağlantısının kesildiğini ve yüzlerce kişinin barınaklara tahliye edildiğini söyledi.

Spencer İtfaiyesinden yapılan açıklamada, hafta sonundan bu yana ilçe genelinde 383 kurtarma çalışması yapıldığı kaydedildi.

Wisconsin eyaletinde de 1893'te kurulan Apple Grove Lutheran Kilisesi, hortum sonucu yıkıldı.

Dünya Haberleri

Dünya haberleri, uluslararası düzeyde meydana gelen olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri ele alan haber türüdür. Bu tür haberler, farklı ülkeler arasındaki ilişkileri, uluslararası organizasyonları, küresel ekonomiyi, çevre sorunlarını ve diğer küresel öneme sahip konuları içerir. Dünya haberleri, insanları dünya genelindeki olaylar hakkında bilgilendirirken, küresel perspektif sunarak ulusal sınırların ötesindeki gelişmelere odaklanır. Dünyada yaşanan tüm gelişmeler dünya haberleri kategorisi ile okuyucuya ulaştırılır. Dünya ekonomisi, ulusal ekonomiler arasında karmaşık bir etkileşim ağına sahiptir. Dünya haberleri, küresel finansal piyasaları, ticaret savaşlarını, döviz kurlarını ve diğer ekonomik konuları kapsar.

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri" başlığı altında yayınlanan haberler, dünya genelindeki önemli ve güncel olayları içerir. Bu haberler, uluslararası politika, ekonomi, çevre, insan hakları, bilim, teknoloji ve daha birçok konuda çeşitlilik gösterebilir. Dünya gündemini yakından takip edenler, bu tür haberleri sürekli olarak güncel tutar ve önemli gelişmeleri hızlı bir şekilde öğrenmelerini sağlar.

Son dakika haberleri, uluslararası krizler, diplomatik ilişkiler, ticaret anlaşmaları, çevre felaketleri, salgın hastalıklar gibi konuları kapsayabilir. Bu haberler genellikle dünya çapındaki büyük medya kuruluşları veya uluslararası haber ajansları tarafından yayınlanır. Dünya gündemindeki son dakika haberleri, insanların dünya genelinde neler olup bittiğini anlamalarına ve farklı ülkeler arasındaki etkileşimleri takip etmelerine yardımcı olur. Ayrıca, uluslararası toplumun dikkatini çeken veya insanların hayatlarını etkileyen küresel meselelere odaklanır.

Uluslararası İlişkilerdeki Güncel Gelişmeler Milat'ta

Milat Gazetesi, dünya çapında meydana gelen önemli olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri güncel bir şekilde takip etmek isteyen herkes için vazgeçilmez bir kaynaktır. Bu haberler, insanların küresel perspektiflerini genişletmelerine ve dünya olaylarına dair bilgi sahibi olmalarına yardımcı olur. Dolayısı ile haberlerin doğru ve güvenilir kaynaktan elde edilmesi de son derece önemlidir. Güncel ve doğru haberin kaynağı için Milatgazetesi.com adresini ziyaret etmeyi unutmayın.


VF kat sağ