Dolar (USD)
28.9317
Euro (EUR)
31.2237
Gram Altın
1887.082
BIST 100
7913.76
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Acılı anne sabaha dek uyuyamadı

İYİ Partili Lütfü Türkkan'ın sinkaflı küfürler ederek hakaret ettiği şehid ağabeyi Tahir Gümren'in annesi Telli Gümren, olayı komşularından öğrendi. Anne, yaşananlardan sonra sabaha kadar uyuyamadı.
Acılı anne sabaha dek uyuyamadı
07 Kasım 2021 01:19:13
İYİ Partili Lütfü Türkkan'ın sinkaflı küfürler ederek hakaret ettiği şehid ağabeyi Tahir Gümren'in annesi Telli Gümren, olayı komşularından öğrendi. Anne, yaşananlardan sonra sabaha kadar uyuyamadı.

MEHMET GÜNGÖRDÜ-BİNGÖL

İYİ PARTİ Milletvekili Lütfü Türkkan’ın sinkaflı küfürlerle hakaret ettiği şehid ağabeyi Tahir Gümren, yaşanan olayı ve gelişmeleri Milat’a anlattı. Gümren, İYİ Partili Türkkan’ın hakaretlerinin, başta kendileri olmak üzere tüm şehit ailelerini derinden yaraladığını, olayı komşulardan duyan annesinin ise sabaha kadar uyuyamadığını söyledi.

İL BAŞKANI ZİYARET ETTİ

AK Parti İl Başkanı Haşim Sağlar, Türkkan’ın hakaret ettiği Tahir Gürmen’i ziyaret etti ve destek temennilerinde bulundu. Sağlar, "Güzel şehrimiz, huzurlu kentimiz Bingöl'de son derece çirkin, telaffuz edilemeyecek kadar kötü bir şekilde saldırıya uğrayan şehit yakını, vatandaşımız Tahir Gürmen ile bir araya geldik. Hakaret değil baş tacı edilecek insanlar olduklarını, değerli olduklarını söyledik, sohbet ettik. Cumhurbaşkanımızın Şehit Aileleri'nin onuruna her zaman sahip çıktığını vurguladık. Şehit Ailelerine desteğimizin her zaman devam edeceğini, bu mücadelede her zaman yanlarında olacaklarını söyledik" dedi.

Tahir Gürmen_76862d0234c6d5c20e372fbe60f29df5.jpg

NELER DEDİ?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in önceki gün yaptığı Bingöl'de esnafı ziyareti esnasında tepkisini dile getiren Tahir Gümren, "1997'den bu yana yaşayan bir acı var. Parçalanmış bir kardeş canı var. Kardeşimin organlarını günlerce aradılar bulamadılar. Siz ise onlarla gidip kahvaltı yapıyorsunuz. Onlara destek veriyorsunuz. Siz işte busunuz” demişti.

OLANLARI BİR BİR ANLATTI

Bingöl Gözer köyü yaylasında 1997 yılında hayvan otlatırken terör örgütü PKK'nın saldırısı sonucu şehit olan 14 yaşındaki İsa Gümren'in ağabeyi Tahir Gümren, AK Parti İl Başkanı Haşim Sağlar’ın ziyareti esnasında yaşanan olayı anlattı.

Gümren, "Terörle yatıp kalkıp insanlar utanmadan bizden oy istiyor. Ben de tepkimi gösterdim Bana küfürlerle karşılık verildi. Eğer şerefi, namusu, haysiyeti varsa, özellikle o milletvekiliyim diyen kişi, bütün Türkiye'den özür dilesin. Söylediklerini benim söylemeye terbiyem elvermiyor. Kimseye böyle bir söz söylenmez. Bizler namusumuz için yaşıyoruz. Ben orada tektim, hiçbir şey yapamadım. Biri sağa çekti. Polislere çok teşekkür ediyorum. Dediler ki seni buradan çekelim, belli olmaz. Aralarına seni alırlar, yani bir şey yaparlar" sözlerini sarf etti.

ziyaret_56fd2c71bf21b9fc2f7b37a9b0370dea.jpeg

AK Parti Bingöl İl Başkanı Haşim Sağlar, şehid ağabeyi Tahir Gümren’i ziyaret ederek, kendisine sonuna kadar destek verdiklerini söyledi. (FOTO: Mehmet Güngördü - MİLAT)

ŞİKAYET ETTİ

Lütfü Türkkan hakkında şikayette bulunduğunu söyleyen Gümren, "1997'den bu yana yaşayan bir acımız var bizim. Benim kardeşimi parçaladılar. Cesedinin parçalarını çuvallarla topladılar. O bunu biliyor mu, Meral Hanım bunu biliyor mu? Meral Hanım'a sormak istiyorum, ‘Sizin de bir kardeşiniz böyle parçalansaydı, acaba böyle davranır mıydınız? Siz Meclis'e girerken başka, Şırnak'a giderken başka, Hakkari'ye giderken başka konuşuyorsunuz. Eğer orası 'Kürdistan' ise biz nerede yaşıyoruz” dedi.

'TEK BAŞIMA OTURDUM'

Olaydan sonra bir kahveye giderek bir süre tek başına oturduğunu anlatan Gümren, sözlerine şöyle devam etti:

"Evet, gerçekten bana hakaret etti, küfürler eden de aynı o şahıs bana tekme de attı. Ayakkabıyla vurdu, bakın yarası burda. Bunları çektim, hepsi raporladım. Bana bunları yapan şahıs çıktı televizyona utanmadan bu olanlar yalandır dedi. Bunlar hangi yüzle insanların karşısına çıkmıp oy istiyorlar. Hepsini Allah’a havale ediyorum. Ben Türk adaletine güveniyorum. Ben gariban bir vatandaşım, siz ise en üsttesiniz, milletvekilisiniz. Ben yanıma tek bir kişi alabiliyorum. Bingöl Şehit Aileleri Derneğine sırtımı dayıyorum başka kimsem yok”

dostlar_1c48d4c8c359fb97ad635a9507e64a91.jpeg

Şehid ağabeyi Tahir Gümren’e destek ziyaretleri aralıksız devam ediyor. Hemşehrileri Tahir’e sahip çıktılar ve “Sana yapılanlar bize yapılmıştır. Bizler etle tırnak gibiyiz” dediler. (FOTO: Mehmet Güngördü - MİLAT)

ANNESİ ÇOK ÜZÜLDÜ

Anne Telli Gümren ise yıllar geçmesine rağmen şehit oğlunun acısını halen yaşadıklarını söyledi. Anne Gümren, "Oğlum şehit olduğunda bırakmadılar göreyim. Parçalarını çuvala koydular, götürdüler. Oğlum bu şekilde ölmüş ve yine de buna yalan diyorlar. Kimsenin umurunda değil. Kaç yıldır oğlumun acısıyla yaşıyoruz. Evlat unutulur mu? Allah'ın emri baş göz üstüne fakat böyle bir olay kolay değil. Oğlum İsa sürekli hayvanların yanına gidiyordu, hayvanları köyün arkasında bulunan yaylaya götürüyordu. Yaylaya gitti, orada bomba patladı, bedeni parça oldu, bana cenazesini getirdiler." ifadelerini kullanan Gümren, dün oğlu Tahir Gümren'e küfredildiğini öğrendiğinde çok üzüldüğünü belirtti.

Anne Gümren duygularını şöyle anlattı:

"Oğlum Tahir kardeşinden dolayı zaten yıllardır üzgündü. O da bir iki laf etmiş. Sonra da oğluma küfür etmişler. Benim evladım asla devletine karşı gelmedi. Yıllardır yüreğimiz cayır cayır yanıyor. Tahir'e yapılanları komşulardan duydum, onlar da televizyonda görmüşler. Çok üzüldüm. O kadar üzüldüm ki sabaha kadar gözüme uyku girmedi.”

MEZARINI ZİYARET ETTİ

Bingöl merkeze bağlı Gözer köyünde yaşayan 10 çocuk annesi Telli Gümren, 1997 yılında yaylada hayvan otlattığı sırada terör örgütü PKK'nın saldırısı sonucu 14 yaşında kaybettiği evladı İsa'nın mezarını ziyaret etti, dua okudu. Yüreği yanık anne "Oğulları şehit yakını değil diyorlar. Hangisi yalan, bu mezar mı ölen oğlum mu yalan? Devletimizin verdiği raporlar mı yalan?” dedi.