Dolar (USD)
28.9317
Euro (EUR)
31.2237
Gram Altın
1887.082
BIST 100
7913.76
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Üniversite öğrencileri İsrail'in Gazze'ye saldırılarını protesto etti

Afyon Kocatepe Üniversitesi'ndeki (AKÜ) kulüp ve topluluklardaki bir grup öğrenci, İsrail'in, abluka altındaki Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etti.
Üniversite öğrencileri İsrail'in Gazze'ye saldırılarını protesto etti
07 Kasım 2023 20:20:11
Afyon Kocatepe Üniversitesi'ndeki (AKÜ) kulüp ve topluluklardaki bir grup öğrenci, İsrail'in, abluka altındaki Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etti.

Öğrenciler, ellerinde pankartlar, Türk ve Filistin bayraklarıyla üniversite yerleşkesinin tören alanında toplandı.

Grup adına basın açıklamasını okuyan İlahiyat Fakültesi öğrencisi Selim Demirel, İsrail'in, Filistinli Müslümanlara yönelik davranışlarını telin etmek için toplandıklarını söyledi.

Filistinlilerin direnişlerinde yalnız olmadıklarını dile getiren Demirel, şöyle konuştu:

"İsrail'e, böyle devam etmesi halinde, eninde sonunda akıttığı masum kanlarında boğulacağını bir kez daha hatırlatıyoruz. Uluslararası kuralların ve vicdanın bu derece hoyratça çiğnenmesi, hiç kimsenin kendini güvende hissetmediği bir dünyaya doğru gidildiğinin ifadesidir."

Demirel, Müslüman devletleri, uluslararası kurum ve kuruluşlar ile Birleşmiş Milletleri, zaman kaybetmeksizin harekete geçmeye çağırdıklarını vurguladı.

Açıklamanın ardından öğrenciler, yerleşke içerisindeki Atatürk Kongre Merkezi'nde düzenlenen "Gazze'den Aksa'ya" konferansına katıldı.

Gündem haberleri, bir ülke, topluluk veya dünya genelinde en fazla ilgiyi ve dikkati çeken olayların, gelişmelerin, politika değişikliklerinin, felaketlerin ve önemli konuların medya ve kamuoyu tarafından takip edilen haberleridir. Bu haberler, genellikle siyasi, ekonomik, sosyal, kültürel ve bilimsel konuları kapsar ve toplumun günlük yaşamını, kararlarını ve bakış açılarını etkileyebilir. Gündem haberlerinin çeşitliliği oldukça geniştir. Bunlar, siyasi seçimler, hükümet değişiklikleri, ülke içi ve uluslararası ilişkiler, doğal afetler, salgın hastalıklar, ekonomik dalgalanmalar, kültürel etkinlikler, bilimsel keşifler, sanatsal eserler, spor olayları ve daha fazlasını içerebilir. Bu haberler, medyanın yanı sıra internet siteleri, televizyon, radyo ve basılı medya aracılığıyla yayınlanır.

Güncel Gündem Haberleri

Gündem haberleri toplumun bilgilendirilmesi, farkındalığın meydana getirilmesi, kamuoyu oluşturulması ve politika yapıcıların, iş dünyası profesyonellerinin, bilim insanlarının ve diğer ilgililerin stratejik kararlarını etkileyebilir. Medya kuruluşları, bu tür haberleri hızla ve doğru bir şekilde sunmaya çalışırken, kamuoyunun ilgisini çekecek başlıklar ve içerikler oluştururlar. Gündem haberleri, sürekli değişen bir yapıya sahiptir ve medyanın dinamik doğasının bir yansımasıdır. Bu haberler, okuyucuların ve izleyicilerin olayların gelişimine ayak uydurmalarını ve dünya etrafındaki önemli değişiklikleri anlamalarını sağlar. Dolayısı ile gündem haberleri, toplumu güncel olaylar ve önemli gelişmeler hakkında bilgilendirir. İzleyicilere ve okuyuculara olayların, politika değişikliklerinin, doğal afetlerin, salgın hastalıkların, kültürel etkinliklerin ve daha fazlasının ne olduğunu ve nasıl etkilediğini anlama fırsatı sunar.

Sıcak Gündem Haberleri Milat'ta

Toplumun günlük yaşamını etkileyen olayları ele alan gündem haberleri Milatgazetesi.com adresi üzerinden güncel olarak yayımlanır. Ekonomik dalgalanmalar, spor olayları, kültürel etkinlikler ve daha fazlası bu kategoriye dahil edilir ve tüm gelişmeler Milat Gazetesi'nin resmi internet adresinde yer alan gündem haberleri alanı üzerinden takip edilebilir.