Dolar (USD)
28.9208
Euro (EUR)
31.485
Gram Altın
1924.11
BIST 100
8026.27
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Göçmen kaçakçılığı yaptıkları belirlenen 5 kişi tutuklandı

Ankara'da düzensiz göçmenlerinin kaçak yollarla yurt dışına çıkmalarına yardım eden organizatörlere yönelik operasyonda yakalanan 21 şüpheliden 5'i tutuklandı.
Göçmen kaçakçılığı yaptıkları belirlenen 5 kişi tutuklandı
01 Kasım 2023 13:10:06
Ankara'da düzensiz göçmenlerinin kaçak yollarla yurt dışına çıkmalarına yardım eden organizatörlere yönelik operasyonda yakalanan 21 şüpheliden 5'i tutuklandı.

İl Jandarma Komutanlığı Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticaretiyle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, kaçak göçmenleri yurda sokan, geçici süreyle barındıran ve yine kaçak yollarla yurt dışına çıkmalarını sağlayan organizatörlerin yakalanmasına yönelik çalışma başlattı.

Çalışmalar sonucu örgütlü olarak göçmen kaçakçılığı suçunu işledikleri iddia edilen ve aralarında araç kiralama şirketi sahiplerinin de bulunduğu 28 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde 8 ilçede eş zamanlı düzenlenen operasyonda, 21 organizatör ve 36 düzensiz göçmen yakalandı.

Operasyonda, şüphelilerin göçmen transferinde kullandıkları iddia edilen 20 ticari binek araç da ele geçirildi.

Jandarmadaki işlemleri tamamlanan 21 şüpheli adliyeye sevk edildi.

Bu kişilerden 5'i cumhuriyet savcılığındaki sorguları sonrası çıkarıldıkları hakimlikçe tutuklandı, 16'sı adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Düzensiz göçmenlerin ise sınır dışı edilmek üzere Göç İdaresine teslim edildiği öğrenildi.

Gündem haberleri, bir ülke, topluluk veya dünya genelinde en fazla ilgiyi ve dikkati çeken olayların, gelişmelerin, politika değişikliklerinin, felaketlerin ve önemli konuların medya ve kamuoyu tarafından takip edilen haberleridir. Bu haberler, genellikle siyasi, ekonomik, sosyal, kültürel ve bilimsel konuları kapsar ve toplumun günlük yaşamını, kararlarını ve bakış açılarını etkileyebilir. Gündem haberlerinin çeşitliliği oldukça geniştir. Bunlar, siyasi seçimler, hükümet değişiklikleri, ülke içi ve uluslararası ilişkiler, doğal afetler, salgın hastalıklar, ekonomik dalgalanmalar, kültürel etkinlikler, bilimsel keşifler, sanatsal eserler, spor olayları ve daha fazlasını içerebilir. Bu haberler, medyanın yanı sıra internet siteleri, televizyon, radyo ve basılı medya aracılığıyla yayınlanır.

Güncel Gündem Haberleri

Gündem haberleri toplumun bilgilendirilmesi, farkındalığın meydana getirilmesi, kamuoyu oluşturulması ve politika yapıcıların, iş dünyası profesyonellerinin, bilim insanlarının ve diğer ilgililerin stratejik kararlarını etkileyebilir. Medya kuruluşları, bu tür haberleri hızla ve doğru bir şekilde sunmaya çalışırken, kamuoyunun ilgisini çekecek başlıklar ve içerikler oluştururlar. Gündem haberleri, sürekli değişen bir yapıya sahiptir ve medyanın dinamik doğasının bir yansımasıdır. Bu haberler, okuyucuların ve izleyicilerin olayların gelişimine ayak uydurmalarını ve dünya etrafındaki önemli değişiklikleri anlamalarını sağlar. Dolayısı ile gündem haberleri, toplumu güncel olaylar ve önemli gelişmeler hakkında bilgilendirir. İzleyicilere ve okuyuculara olayların, politika değişikliklerinin, doğal afetlerin, salgın hastalıkların, kültürel etkinliklerin ve daha fazlasının ne olduğunu ve nasıl etkilediğini anlama fırsatı sunar.

Sıcak Gündem Haberleri Milat'ta

Toplumun günlük yaşamını etkileyen olayları ele alan gündem haberleri Milatgazetesi.com adresi üzerinden güncel olarak yayımlanır. Ekonomik dalgalanmalar, spor olayları, kültürel etkinlikler ve daha fazlası bu kategoriye dahil edilir ve tüm gelişmeler Milat Gazetesi'nin resmi internet adresinde yer alan gündem haberleri alanı üzerinden takip edilebilir.