Dolar (USD)
28.8963
Euro (EUR)
31.2616
Gram Altın
1877.282
BIST 100
0
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Antalya merkezli 11 ilde Transfer operasyonu!

29 Eylül 2023 08:42:14
Bakan Yerlikaya duyurdu: 15 Temmuz hain darbe girişiminde yer almış, tutuklu ve hükümlü FETÖ üyelerine yurt içi ve yurt dışından topladıkları paralarla destek sağlayan 52 FETÖ mensubu şüpheli, gerçekleştirilen "Transfer Operasyonu" sonucu yakalandı.

Bakan Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Transfer Operasyonuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bakan Yerlikaya: Antalya İl Jandarma Komutanlığı ve TEM Daire ile İstihbarat Başkanlıkları tarafından gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda, FETÖ finans kaynaklarının deşifre edilmesine yönelik önemli bir adım atıldı. FETÖ üyelerine, 15 Temmuz hain darbe girişiminde yer almış tutuklu ve hükümlü şahıslar ile ailelerine yurt içi ve yurtdışından transfer edilen paralarla maddi destek sağlayan 52 FETÖ mensubu şüpheli tespit edildi.

Operasyonlar, Antalya merkezli olmak üzere toplam 11 farklı ilde (Antalya, Mersin, Adana, Osmaniye, Şanlıurfa, Isparta, Denizli, İzmir, Bursa, Kocaeli, Ankara) gerçekleştirildi. Bu operasyonlar sonucunda, tüm şüpheliler yakalanarak haklarında adli işlemler başlatıldı.

Operasyonu yürüten Antalya İl Jandarma Komutanlığı ekiplerini tebrik ediyoruz. Halkımızın üzerine ateş açan, tanklarla ezme girişiminde bulunan hainlere göz açtırmayacağımızı bir kez daha vurguluyoruz. Türkiye, FETÖ gibi terör örgütlerine karşı kararlılıkla mücadelesini sürdürmektedir.