VF KAT2

Arda Turan 100. maçına çıktı

Arda Turan 100. maçına çıktı

Şampiyonlar Ligi'nde Austria Wien'i farklı mağlup ettiği maçta Atletico Madrid formasıyla 100. kez sahaya çıkan Arda Turan, büyük övgü aldı.

23 Ekim 2013 14:30:00

Şampiyonlar Ligi'nde Austria Wien'i farklı mağlup ettiği maçta Atletico Madrid formasıyla 100. kez sahaya çıkan Arda Turan, büyük övgü aldı.

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde deplasmanda Austria Wien'i 3-0 yenen Atletico Madrid'de 100. maçına çıkan milli futbolcu Arda Turan, büyük övgü aldı.

100.MAÇINA ÇIKTI

Galatasaray'dan 2011 yazında Atletico Madrid'e gelen milli futbolcu Arda Turan, İspanyol takımı ile 100. maçına çıktı. UEFA Şampiyonlar Ligi'nde deplasmanda Austria Wien'i 3-0 yenen ve G Grubu'nda namağlup 9 puanla lider durumda bulunan Atletico Madrid'de ilk 11'de sahaya çıkan Arda, 90 dakika forma giyerek, oynadığı futbol ile beğeni topladı.

TÜRK SİHİRBAZ

Atletico Madrid'in resmi internet sitesinde, "Arda Turan 100'lük bir sihirbaz" başlığı altında yayımlanan yazıda, "Arda'nın Koke ile birlikte Atletico'nun hücumlarında belirleyici olduğu ve takımın liderleri arasında yer aldığı" belirtildi. Arda'nın Atletico Madrid formasıyla bu zamana kadar 13 gol attığı da hatırlatılırken,"Arda Turan, Atletico Madrid'in sol kanadının sahibi ve beyefendisi. Türk sihirbaz, daha uzun yıllar Atleticolulara zevk vermeye devam edecek" denildi.

ONUNLA TAKIM BİR BAŞKA

İspanyol spor gazeteleri de Arda oynadığı zaman"Atletico Madrid'in sahada daha başka görüldüğünü" vurguladı. Arda için "yönetmen" yakıştırması yapan El Mundo Deportivo,"Atletico Madrid, onunla başka bir ritimle oynuyor. Maçı daha fazla kontrol ediyor ve kalitesi artırıyor. Onunla takım bir başka" ifadelerini kullandı.

KRAMPONLARINDA SİHİR VAR

Marca da benzer bir şekilde, "Onunla çim sahada sadece detayların, ara pasların ve takım arkadaşlarına sunduğu imkanların ne zaman çıkacağını beklemek yeterli. Çünkü hep bir yerlerden çıkıyor. Türk futbolcunun kramponlarında sihir var" şeklinde görüşe yer verildi.