Dolar (USD)
32.92
Euro (EUR)
35.31
Gram Altın
2467.78
BIST 100
10767.85
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Avustralya'dan Solomon Adaları'na maddi destek sözü

Avustralya, kısa bir süre önce Çin ile güvenlik paktı imzalayan Okyanusya ülkesi Solomon Adaları'na sınır güvenliği ve sağlık alanlarında maddi destek sözü verdi.
Avustralya'dan Solomon Adaları'na maddi destek sözü
21 May 2024 11:39:04
Avustralya, kısa bir süre önce Çin ile güvenlik paktı imzalayan Okyanusya ülkesi Solomon Adaları'na sınır güvenliği ve sağlık alanlarında maddi destek sözü verdi.

Avustralya Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Richard Marles, Solomon Adaları'nın başkenti Honiara'ya yaptığı resmi ziyarette, ülkesinin Solomon Adaları'na sunabileceği katkı ve yardımları ele aldıklarını belirtti.

Solomon Adaları'nın yeni Başbakanı Jeremiah Manele'nin ay başında göreve başlamasından bu yana ilk resmi ziyaretini yapan Avustralyalı Bakan, "Avustralya, ada ülkesi Solomon'un önce güvenlik partneri olmak istedi ve bunu kazanmak için çok çalıştı. Bunun için de buraya geldik." dedi.

Marles, ülkesinin Solomon Adaları'ndaki sınır koruması ve annelerin doğum öncesi ve sonrası bakımlarıyla ilgilenecek bir sağlık merkezi için 33 milyon dolarlık yardım sözü verdiğini belirtti.

Geçen ay Çin ile güvenlik paktı imzalanmasının ardından Avustralya, Yeni Zelanda ve ABD'de endişelere yol açan Solomon Adaları'na yapılan bu ziyaretin önemli olduğu kaydedildi.

- Çin, Solomon Adaları ile 20 Nisan'da güvenlik paktı imzalamıştı

Çin, Okyanusya ülkesi Solomon Adaları ile savaş gemilerinin limanları kullanmasına ve adalarda donanma üssü kurmasına olanak sağlayacağı öne sürülen güvenlik paktını 20 Nisan'da imzalamıştı.

Güvenlik paktı ile "tarafların sosyal düzenin sağlanması, insan yaşamının ve mülkiyetin güvenliğinin korunması, insani yardım ve doğal afetlerle mücadele alanlarında işbirliği ile Solomon Adaları'nın kendi güvenliğini sağlama kapasitesini artırmayı hedeflediği" ifade edilmişti.

Dünya Haberleri

Dünya haberleri, uluslararası düzeyde meydana gelen olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri ele alan haber türüdür. Bu tür haberler, farklı ülkeler arasındaki ilişkileri, uluslararası organizasyonları, küresel ekonomiyi, çevre sorunlarını ve diğer küresel öneme sahip konuları içerir. Dünya haberleri, insanları dünya genelindeki olaylar hakkında bilgilendirirken, küresel perspektif sunarak ulusal sınırların ötesindeki gelişmelere odaklanır. Dünyada yaşanan tüm gelişmeler dünya haberleri kategorisi ile okuyucuya ulaştırılır. Dünya ekonomisi, ulusal ekonomiler arasında karmaşık bir etkileşim ağına sahiptir. Dünya haberleri, küresel finansal piyasaları, ticaret savaşlarını, döviz kurlarını ve diğer ekonomik konuları kapsar.

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri" başlığı altında yayınlanan haberler, dünya genelindeki önemli ve güncel olayları içerir. Bu haberler, uluslararası politika, ekonomi, çevre, insan hakları, bilim, teknoloji ve daha birçok konuda çeşitlilik gösterebilir. Dünya gündemini yakından takip edenler, bu tür haberleri sürekli olarak güncel tutar ve önemli gelişmeleri hızlı bir şekilde öğrenmelerini sağlar.

Son dakika haberleri, uluslararası krizler, diplomatik ilişkiler, ticaret anlaşmaları, çevre felaketleri, salgın hastalıklar gibi konuları kapsayabilir. Bu haberler genellikle dünya çapındaki büyük medya kuruluşları veya uluslararası haber ajansları tarafından yayınlanır. Dünya gündemindeki son dakika haberleri, insanların dünya genelinde neler olup bittiğini anlamalarına ve farklı ülkeler arasındaki etkileşimleri takip etmelerine yardımcı olur. Ayrıca, uluslararası toplumun dikkatini çeken veya insanların hayatlarını etkileyen küresel meselelere odaklanır.

Uluslararası İlişkilerdeki Güncel Gelişmeler Milat'ta

Milat Gazetesi, dünya çapında meydana gelen önemli olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri güncel bir şekilde takip etmek isteyen herkes için vazgeçilmez bir kaynaktır. Bu haberler, insanların küresel perspektiflerini genişletmelerine ve dünya olaylarına dair bilgi sahibi olmalarına yardımcı olur. Dolayısı ile haberlerin doğru ve güvenilir kaynaktan elde edilmesi de son derece önemlidir. Güncel ve doğru haberin kaynağı için Milatgazetesi.com adresini ziyaret etmeyi unutmayın.

VF kat sağ