Dolar (USD)
17.959
Euro (EUR)
18.3827
Gram Altın
1035.6
BIST 100
2798.24
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Bahçeli'den 'bayrak' tepkisi

Bahçeli'den 'bayrak' tepkisi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Parti'nin Milli İradeye Saygı Mitinginde üç hilal bayrakları ve Bozkurt simgelerinin açılmasını eleştirdi.

15 Haziran 2013 22:18:00

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Parti'nin Milli İradeye Saygı Mitinginde üç hilal bayrakları ve Bozkurt simgelerinin açılmasını eleştirdi.

"Başbakan Erdoğan'ın, Ankara-Sincan'da, partisinin 'Milli İradeye Saygı' temalı mitinginde yaptığı konuşma sırasında, partimize ait sembol ve amblemlerin alçakça, arsızca ve ahlaksızca kullanıldığı görülmüştür" ifadelerini kullanan Devlet Bahçeli, şunları kaydetti:

"AKP mitinginde Üç Hilalli bayrakların ve bozkurt simgesinin şeref ve namus yoksunları tarafından taşınması son zamanların en ciddi mütecaviz hareketlerinden ve en pis tezgahlarından birisi olarak ortaya çıkmıştır. AKP'nin 'Milli İradeye Saygı' konulu açık hava toplantısı bilakis milli irade hazımsızlığının, siyaset hırsızlığının ve partimize hakaretin ilanından başka bir anlama gelmemiştir. PKK'ya teslim olmuş, İmralı canisiyle pazarlıklara batmış, milliyetçiliği ayaklar altına layık görmüş Başbakan ve zihniyetinin, Üç Hilali istismara yeltenmesi, Milliyetçi Hareket'in kutlu mücadele ve muhalefetini anlamsızlığa sürükleme provokasyonu siyasi tarihimize kara bir leke olarak geçmekten kurtulamayacaktır."

"Konu çok önemli ve hayati olup, Milliyetçi Hareket Partisi'ne yönelmiş açık, kesif ve çok boyutlu bir saldırı ve suikastın tezahürüdür" diyen Bahçeli, Üç Hilalin Türk milliyetçilerinin itibarının, iddiasının ve iftiharının maddi ve manevi bir sembolü olduğuna işaret etti. Bahçeli, "Milliyetçi Hareket Partisi; Başbakan Erdoğan'ı, yanında saf tutarak MHP'nin içini karıştırmakla meşgul olan, anılarımıza ve simgelerimize el uzatma izansızlığına teşebbüs eden insan artıklarını ve fitne yuvalarını tam bir kararlılıkla uyarmakta, girdikleri karanlık yoldan dönmelerini beklemektedir" dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi'nin, Başbakan Erdoğan'dan mezkur konu hakkında acilen cevap ve müdahale beklediğini ifade eden Bahçeli, "Bu kapsamda, hükmü şahsiyetimizin ayrılmaz ve bölünmez değerlerine yönelik her tecavüzü şiddetle kınıyor, böylesi eylemlerin hukuki anlamda karşılıksız bırakılmayacağını herkesin bilmesinde fayda görüyorum" değerlendirmesinde bulundu.

Devlet Bahçeli, MHP'nin bu çerçevedeki tüm gelişmeleri dikkat ve titizlikle izlediğini ve şartlara göre dava arkadaşları ile Türk milletini anında bilgilendireceklerini belirtti.