Dolar (USD)
31.52
Euro (EUR)
34.21
Gram Altın
2124.52
BIST 100
8980.82
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Balkan Atletizm Federasyonları Birliği Kongresi'nin gala gecesi İstanbul'da

Yılın kadın sporcusu ödülünü milli sporcu Tuğba Danışmaz elde etti
Balkan Atletizm Federasyonları Birliği Kongresi'nin gala gecesi İstanbul'da
29 Kasım 2023 00:00:15
Yılın kadın sporcusu ödülünü milli sporcu Tuğba Danışmaz elde etti

Türkiye Atletizm Federasyonunun ev sahipliğinde, Balkan Atletizm Federasyonları Birliği Kongresi'nin gala yemeği İstanbul'da gerçekleştirildi.

Cemile Sultan Yalısı Kırtepe Salonu'nda gerçekleştirilen organizasyona, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Balkan Atletizm Federasyonları Birliği Başkanı Slobodan Brankovic ve 24 ülkenin atletizm federasyonu başkanları katıldı.

Slobodan Brankovic ve Fatih Çintimar'ın konuşmalarıyla başlayan galada, organizasyonu düzenleyen ülkelere teşekkür plaketi takdim edildi.

Müzik dinletisi eşliğinde başlayan galada, 2023 sezonunda uluslararası yarışmalarla elde ettikleri başarılarla Balkan Atletizm Federasyonları Birliği tarafından "yılın sporcusu" seçilenlere ödülleri verildi.

Yılın kadın sporcusu ödülünü uzun ve üç adım atlamacı Tuğba Danışmaz elde etti. Milli sporcu ödülünü, TAF Başkanı Fatih Çintimar'ın elinden aldı.

Ayrıca Balkan Atletizm Birliği kadın lider ödülünü, eski milli atlet ENKA Kulübü Spor Koordinatörü Ayşegül Baklacı kazandı.

Burada açıklamada bulunan Çintimar, "Balkan Atletizm Galası ve aynı zamanda Balkan Kongresi yarın da inşallah Türki Cumhuriyetler Atletizm Birliği'nin toplantısı yapılacak. Bugün burada 2023 yılının en başarılı sporcularının ödüllerini verdik. Yunanistan olimpiyat şampiyonu Miltiadis Tentoglou ve kadınlarda bizim sporcumuz Tuğba Danışmaz bugüne kadar 14 metrenin üzerinde atlayan tek Türk kadın sporcumuz. Ülkemizde yapılan organizasyonda şampiyon oldu ve ödülü hak etti. 26 ülkeden atletizm federasyonu başkanları buradaydı. Türk atletizm adına önemli bir geceydi. Gelen tüm misafirlerimize teşekkür ederim. Türk atletizmi en üst noktaya çıkana kadar mücadele edeceğiz. Türk atletizmi coğrafyamızı yönetiyor, öncülük yapıyor." diye konuştu.

Türkiye'nin atletizmde üst düzey bir yıl geçirdiğini anlatan Çintimar, şöyle devam etti:

"Hem organizasyonel hem de başarı grafiği olarak üst düzey bir yıl geçirdik. Avrupa 23 yaş altı şampiyonasında 400 metre engellide altın ve gümüş bizim önemli bir başarımızdı. Çin'de yapılan organizasyonda üniversiteler arası şampiyonada Çin'in ardından ikinci olduk. Salih Korkmaz'ın yürüyüşte kota alması, Ersu Şaşma'nın olimpiyat kotası alması bizim için önemliydi. Çalışmalarımız devam ediyor. Önemli maraton yarışları yapıldı. 300 bin kişi bu organizasyonlara katıldı. Türkiye'de spor yapan insan sayısı arttı."

Çintimar, Türk atletizminin geleceğine ilişkin soruya ise "Türk atletizmi önemli şeyler bekliyor. 4 madalya almayı hedefliyoruz. Daha önce final hedefliyoruz diyorduk, artık madalya almak istiyoruz, hedefimiz bu. Bunu hak ediyoruz. 2023'te Uluslararası arenada 1 hakemimiz vardı, 10 yıl önce girmiş Can Korkmazoğlu. Onun yanına 4 hakem daha ekliyoruz. Bunlar bizim için atletizmin gelişmesi için önemli adımlar, bunları geliştirmeye devam edeceğiz." şeklinde yanıt verdi.

Balkan Atletizm Federasyonları Birliği Başkanı Slobodan Brankovic ise "Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar'a bugünkü gala yemeğini düzenlediği için çok teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Organizasyon, toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Gündem haberleri, bir ülke, topluluk veya dünya genelinde en fazla ilgiyi ve dikkati çeken olayların, gelişmelerin, politika değişikliklerinin, felaketlerin ve önemli konuların medya ve kamuoyu tarafından takip edilen haberleridir. Bu haberler, genellikle siyasi, ekonomik, sosyal, kültürel ve bilimsel konuları kapsar ve toplumun günlük yaşamını, kararlarını ve bakış açılarını etkileyebilir. Gündem haberlerinin çeşitliliği oldukça geniştir. Bunlar, siyasi seçimler, hükümet değişiklikleri, ülke içi ve uluslararası ilişkiler, doğal afetler, salgın hastalıklar, ekonomik dalgalanmalar, kültürel etkinlikler, bilimsel keşifler, sanatsal eserler, spor olayları ve daha fazlasını içerebilir. Bu haberler, medyanın yanı sıra internet siteleri, televizyon, radyo ve basılı medya aracılığıyla yayınlanır.

Güncel Gündem Haberleri

Gündem haberleri toplumun bilgilendirilmesi, farkındalığın meydana getirilmesi, kamuoyu oluşturulması ve politika yapıcıların, iş dünyası profesyonellerinin, bilim insanlarının ve diğer ilgililerin stratejik kararlarını etkileyebilir. Medya kuruluşları, bu tür haberleri hızla ve doğru bir şekilde sunmaya çalışırken, kamuoyunun ilgisini çekecek başlıklar ve içerikler oluştururlar. Gündem haberleri, sürekli değişen bir yapıya sahiptir ve medyanın dinamik doğasının bir yansımasıdır. Bu haberler, okuyucuların ve izleyicilerin olayların gelişimine ayak uydurmalarını ve dünya etrafındaki önemli değişiklikleri anlamalarını sağlar. Dolayısı ile gündem haberleri, toplumu güncel olaylar ve önemli gelişmeler hakkında bilgilendirir. İzleyicilere ve okuyuculara olayların, politika değişikliklerinin, doğal afetlerin, salgın hastalıkların, kültürel etkinliklerin ve daha fazlasının ne olduğunu ve nasıl etkilediğini anlama fırsatı sunar.

Sıcak Gündem Haberleri Milat'ta

Toplumun günlük yaşamını etkileyen olayları ele alan gündem haberleri Milatgazetesi.com adresi üzerinden güncel olarak yayımlanır. Ekonomik dalgalanmalar, spor olayları, kültürel etkinlikler ve daha fazlası bu kategoriye dahil edilir ve tüm gelişmeler Milat Gazetesi'nin resmi internet adresinde yer alan gündem haberleri alanı üzerinden takip edilebilir.

ABONE OL
Murat kurum 300x250